hero image

Floransa TURLARI

10 tane tur listeleniyor.

Floransa Turu Ve Floransa Tur Fiyatları 2024

Kuzey İtalya’nın en önemli şehirlerinden bir tanesi olan Floransa, tarihi yapısı ve ticari konumuyla dünyadaki yerini korumaktadır. Kuruluşu Roma’ya dayanan Floransa, İtalya Toksana bölgesinin başkentidir. MÖ 59 tarihinde Jül Sezar’ın emekli komutanları tarafından kurulan Floransa, tarih içerisinde konumunu daha da önemli hale getirmiştir. Toplam nüfusu 30 milyondan fazla olan Floransa’nın resmi dili İtalyancadır. Yurtdışı turlarıyla İtalya’ya seyahat eden kişiler, tatil planlamasına Floransa’yı da dahil etmektedir. İtalya’nın en önemli şehirlerinden bir tanesi olan Floransa'yı ziyaret etmek için en ucuz yurt dışı tur paketleri takip edilmelidir. Turlar kapsamında, şehrin doğal güzellikleri, restoranları, tarihi mekanları ve mutlaka görülmesi gereken merkezleri ziyaret edilecektir. Floransa seyahati kapsamında yapılan planlamalara göre, tur fiyatlarında farklılıklar gözlemlenebilir.

Floransa’ya Nasıl Gidilir?

İtalya'nın önemli başkentlerinden bir tanesi olan Floransa’ya, Türkiye üzerinden direkt ya da aktarmalı uçuş seferleri düzenlenmektedir. İstanbul ya da Türkiye'nin farklı illerindeki havalimanları üzerinden yapılacak uçuş seferleri, Floransa Uluslararası Havalimanında sonlanmaktadır. Floransa tur fiyatları, direkt ya da aktarmalı uçuş seferlerine göre değişecektir. Floransa Havalimanına iniş yapıldıktan sonra, ulaşım araçlarıyla 15 dakika içerisinde şehir merkezine gidilmesi mümkündür. Taksi ve otobüslerle şehir merkezine gitme seçeneği bulunan Floransa’da, isteğe göre araç kiralaması yapılmaktadır. Floransa’nın ulaşım olanakları ele alındığında, Avrupa’nın tüm şehirlerinden bölgeye uçuşların düzenlendiği ve şehir içi seyahatin oldukça kolay olduğu anlaşılmaktadır.

Floransa’da Gezilecek Yerler

Avrupa’nın en önemli ticaret şehirlerinden bir tanesi olan Floransa, birbirinden farklı tarihi ve kültürel güzelliklere sahiptir. Doğal güzellikleriyle de dikkat çeken coğrafi yapısı, şehre gelen turist sayısını etkilemektedir. Balayı otelleri ve balayı bölgeleriyle meşhur olan Floransa'da gezilecek yerler, şu şekilde sıralanmaktadır:
 • Uffizi Galerisi: 1560 ila 1580 tarihleri arasında inşa edilen galerinin yapılış amacı, Dük I. Cosimo’nun şahsı adına kullanacağı bir ofis oluşturmaktır. Gotik akımlar, Rönesans akımları ve maniyerizm akımları kapsamında hazırlanan eserler, kronolojik sıralamaya göre sergilenmektedir.
 • Piazzale Michelangelo: Floransa manzarasının ayaklar altında olduğu Piazzale Michelangelo, Michelangelo’nun eserlerinin yer aldığı müzeye de ev sahipliği yapmaktadır.
 • Akademi Galerisi: Davud ve Sahibe Kadınların kaçırılma hikayesini konu alan heykellerin orijinali, Akademi Galerisinde sergilenmektedir. 1784 yılında kurulan Akademi Galerisi, üniversite öğrencilerinin çalışmalarını desteklemektedir.
 • Giotto’nun Çan Kulesi: Floransa’nın en önemli simgelerinden bir tanesi olan Çan Kulesi, Floransa Katedralinin yanında yerini almıştır.
 • Mercato Centrale: Floranasın en meşhur kültürel bölgelerinden bir tanesi olan Mercato Centrale’de, şehrin yemeklerinin sunulduğu özel restoranlar ve alışveriş yapılacak birçok markanın mağazası yer almaktadır. Balayı otellerinin de yer aldığı bölgede, floranasın kültürel mirasına ait tüm dokulara rastlamak mümkündür.
 • Piazza Del Duomu: Orta Çağ Avrupası’nın mimarisinin hakim olduğu bölgede, İtalya’nın en meşhur mekanları yer almaktadır. Yurtdışı tur paketleriyle Floransa'ya gelen turistler, Piazza Del Duomu’yu ziyaret etmeden şehirden ayrılmazlar.

Floransa’nın Tarihi Mekanları

Jül Sezar döneminde kurulan Floransa, dünyanın en köklü tarihi eserlerini barındıran şehirlerden bir tanesidir. Yurtdışı turuyla Floransa'ya gelen kişiler, geçmişten bugüne kadar tarihi dokusunu muhafaza eden eserleri yakından görmelidir. Yurt dışı tur paketlerinin içeriğinde, her bölgenin tarihi yapısını tanımak ve bölgeleri yakından gözlemlemek gibi hedeflere yer verilmektedir. Floranasın tarihi mekanları arasında en fazla rağbet gören merkezler şu şekildedir:
 • Ponte Vecchio: Medici ailesinin halka görünmeden seyahat edebilmesi için inşa edilen yapı, üstü kapalı bir köprüdür. 1345 tarihinde inşası tamamlanan yapı, Palazzo Pitti ve Palazzı Vacchio arasındaki seyahatler için bağlantı olarak kullanılmıştır.
 • Pitti Sarayı: Floransa’daki Arno Nehrinin güneyinde inşa edilmiştir. Medici ailesinin satın aldığı saray, 18. yüzyılda Napolyon üssü olarak değerlendirilmiştir.
 • Vecchio Sarayı: Pitti ailesinin eski sarayı olarak adlandırılan Vecchio Sarayı, 1298 ila 1314 tarihleri arasında inşa edilmiştir.
 • Aziz Giovanni Vaftizhanesi: 1059 ila 1128 tarihleri arasında inşa edilen yapı, 19. yüzyıla kadar Katoliklerin vaftizhanesi olarak kullanılmıştır. İç ve dış mekanın tamamı mozaiklerle süslenmiştir.

Floransa’nın Doğal Güzellikleri

Floransa, tarihi yapısı ve ticari etkileriyle bilinen eski bir şehirdir. Bölgedeki tarihi eserler kadar, doğal güzellikler de dikkat çekecek düzeydedir. Floranasın doğal güzellikleri arasında en fazla dikkat çeken bölgeler şu şekildedir:
 • Bobali Bahçeleri: Grand Dük I. Cozimo tarafından eşi için yaptırılan Bobali Bahçeleri, Arno Nehri kıyılarındadır. Floransa halkının ve turistlerin yoğun ilgi gösterdiği Bobali Bahçeleri, floranasın önemli balayı bölgelerinden bir tanesidir.
 • Arno Nehri: Floransa’dan geçen Arno Nehri, Toskana Bölgesinden başlamaktadır. 1654 metre rakıma sahip Falterona dağından doğan nehir, floranasın önemli simgelerinden bir tanesidir. Nehrin toplam uzunluğu 241 kilometredir.

Floransa’nın Önemli Etkinlikleri

Floransa'da düzenlenen festivaller, her yıl tekrarlanmakta ve turistlerin ilgi odağı haline gelmektedir. Floransa’nın festivalleri ve bu festivallerin düzenlenme tarihleri aşağıda listelenmiştir:
 • Klasik Müzik Festivali: Rönesans’ın başlangıcı olan Floransa'da, her yıl temmuz ayında klasik müzik festivalleri düzenlenmektedir.
 • Floransa Karnavalı: İtalya’nın simgelerinden olan Floransa karnavalı kapsamında, her yıl şubat ayında sokaklar rengarenk olmakta ve eğlenceler düzenlenmektedir.
 • Festa Di Anna Maria Medici: Anna Maria Luisa de Medici adına, her yıl 18 Şubatta düzenlenen festivalde, herkes kostümler giymektedir.
 • Floransa Müzik Festivali: Floransa sokaklarında müziklerin yükseldiği festival, her yıl mayıs ayında düzenlenmektedir.
 • Floransa Dans Festivali: İnsanların sokaklarda dans ettiği Floransa müzik festivali, her yıl mayıs ayında düzenlenir.
 • Kâğıt Fenerler Festivali: Kâğıt fenerlerle Floransa sokaklarının rengarenk ışıklarla donatıldığı festival, her yıl eylül ayında düzenlenir.

Floransa’nın Yeme-İçme Yerleri

Floransa'da yemek yenecek mekanlarda, birbirinden farklı yemek konseptlerine yer verilmektedir. İtalyan mutfağı, Avrupa mutfağı, uzak doğu mutfağı ve Floransa kültürü gastronomisinin yer aldığı restoranlar aşağıda sıralanmıştır:
 • Corte Dei Pazzi: Floransa'nın tarihini yansıtan bir mekânda konumlanmış Corte Dei Pazzi, iç avlusuyla dikkat çekmektedir.
 • Buca Lapi: Floransa bifteğinin en iyi şekilde yapıldığı restoranlardan bir tanesi olan Buca Lapi, mahzen tarzındaki dekorasyonuyla dikkat çekmektedir.
 • Floransa’nın en yüksek bölgesinde yer alan restorana, bir kapıdan geçtikten sonra aşağı doğru yürüyerek ulaşılmaktadır.
 • La Cucina Del Ghianda:
 • Ristorante İl Pannello: Bir aile işletmesi olan Ristorante İl Pannello, samimi ve minimal bir tasarıma sahiptir.
 • Osteria Santa Spirito: Floransa’nın en merkezi yerlerinden bir tanesinde konumlanan Osteria Santa Spirito, açık havada yer alan masaları ve Floransa manzarasıyla dikkat çekmektedir.
 • La Managre: Fine Dining restoran olarak hizmet veren La Managre, kafe bölümüne de sahiptir. Şehrin gözde mekanları arasında yer alan La Managre, tadım menüsü ve minimal tabaklamalarıyla bilinmektedir.

Floransa’ya Hangi Mevsimde Gidilir?

İtalya’da yer alan Floransa, Akdeniz iklimine yakın olan, subtropikal iklime sahip sıcak bir şehirdir. Yazları oldukça sıcak geçen Floransa'da, kış mevsimlerinde çok sert bir havayla karşılaşılmaz. Yaz mevsiminde yaşanan ortalama sıcaklık 24 derecedir. Kış aylarında Floransa’nın hava durumu, ortalama 6,5 derece olarak ölçülmektedir. Gezginlerin büyük bir bölümü, yaz aylarında Floransa'yı ziyaret etmektedir. Ziyaretçilerin yaz ayında şehre gelmesi sebebiyle, şehrin tüm bölgelerinde yoğunluk ve kuyruklar oluşmaktadır. Şehrin kalabalığından uzaklaşmak ve rahatça tüm şehri gezmek için ilkbahar ve sonbaharda Floransa'ya gidilmelidir. En ucuz yurt dışı turuyla Floransa'yı ziyaret etmek isteyen kişiler de ilkbahar ve sonbahar mevsimlerini tercih etmelidir.
Daha Fazla Göster