Erfelek Şelaleleri Gezilecek Yer

Erfelek Şelaleleri

Adeta bir saklı cennet olan ve Sinop ilimizde çok yeni keşfedilen bir bölge olan Erfelek Şelalesi her göreni kendine hayran bırakan özelliklere sahip. Bu kadar mucizevi bir bölgenin bundan 20 yıl öncesinde keşfedilmiş olduğuna inanamayacaksınız. Dünya'da hiçbir benzeri olmayan Erfelek Şelalesinin en dikkat çeken yönü ise 28 adet şelaleden oluşmasıdır. Bu şelalelerin bazıları 10 metreye kadar uzayabilirken en küçüğü ise 1 metredir. Sinop için çok önemli bir turizm bölgesi olan Erfelek Şelalesi Sinop'a gelen her ziyaretçinin kesinlikle gezip görmesi gereken bir yer.

Erfelek Şelalesi Ulaşım

Sinop'un iç kısmında kalan Erfelek Tatlıca Şelaleleri merkeze 40 km uzaklıktadır. Aracınız yoksa Sinop merkezden kalkan ulaşım araçları ile 1 saat içerisinde bölgeye ulaşmanız mümkündür. Yolları gayet düzgün olduğu için konforlu bir seyahat yapacağınızın garantisini veriyorum. Şelale girişinte otopark hizmeti bulunmaktadır, oraya arabanızı bırakarak şelaleyi güvenle gezebilirsiniz. Otopark ücreti ise 12 liradır.

Erfelek Şelalesi'nde Ne Yapılır?

Sinop'un en önemli turizm alanlarından bir tanesi olan Erfelek Şelalesinde, mucizevi şelaleri görmenin yanında harika vakit geçirmenizi sağlayacak bölümler de bulunmaktadır. Şelale çevresinde bulunan piknik alanları, onlarca çeşit ağacın altında oturabileceğiniz serin bölgeler, ailenize ve sevdikleriniz ile beraber keyifli vakit geçirmenizi sağlayacak. Erfelek Şelalesi internetin de yardımı ile beraber artık sadece bölge şehirlerden değil Türkiye'nin ve dünyanın bir çok noktasından gelen yerli ve yabancı turistleri de çekmektedir.

Her adımınızda karşınıza çıkan başka bir şelale ve yorgunluğunuzu atacağınız mekanlar bulunmakta. Tam bittim dediğiniz yerde sizi muhteşem köy ayranı ile birlikte ikram edilen gözlemeler karşılayacak. Yine başka bir bitti noktasında çay keyfi yapmanızı sağlayacak bir çay bahçesi size merhaba diyecek. Karadeniz gezisinin mutlaka parçası olması gereken bir yer Erfelek Şelale bölgesi.