Dubai Turu

Tur Takvimi

Dubai Turları

3 Gece 4 Gün Ankara Hareketli Dubai Turu 3 Gece 4 Gün

13 Farklı Tarih
Ankara Kalkışlı
599 $
11,166 TL
3 Gece 4 Gün Dubai Turu 3 Gece ( Vize Dahil )

11 Farklı Tarih
İstanbul Kalkışlı
599 $
11,166 TL
4 Gece 5 Gün Dubai Turu 4 Gece ( Vize Dahil )

2 Farklı Tarih
İstanbul Kalkışlı
649 $
12,098 TL
4 Gece 7 Gün Flash Promosyon Dubai Turu - 4 Kal 3 Öde

4 Farklı Tarih
İstanbul Kalkışlı
459
8,905 TL

Dubai Turu Gezi Rehberi

Yarım yüzyıl öncesine kadar, Ortadoğu’nun küçük ve sade bir sahil kasabası olan Dubai, 1969 yılından sonra bağımsızlığını ilan etmiştir. 1967 yılına kadar, İngiltere’nin sömürgesi altında kalan bu bölge, çevresinde bulunan Abu Dabi ve diğer 6 emirlikle birleşerek, Birleşik Arap Emirliklerini oluşturmuştur. Abu Dabi ve Dubai, diğer emirliklerden üstün sayılmakta ve Birleşik Arap Emirliklerini ilgilendiren veto hakkını ellerinde tutmaktadır. Deniz ve çölün bir arada olduğu Dubai’de, turistik amaçlı pek çok etkinlik ve yapı yer almaktadır. Petrol kaynakları sayesinde zenginlik kazanan Dubai, Ortadoğu’nun en pahalı şehri olarak adlandırılmaktadır. Dünya sıralamasında da en pahalı ilk 10 şehirden bir tanesi olan Dubai, dünyanın en yüksek yapılarına ev sahipliği yapmaktadır.

Dubai Turu 

Dubai’ye gitmek için Türkiye üzerinden, aktarmasız olarak 7 gün 24 saat tur düzenlenmektedir. Aktarmasız olarak 4,30 saat süren Dubai turu uçuşları, isteğe göre aktarmalı şekilde de gerçekleştirilebilir. Katar aktarmalı, Bahreyn aktarmalı ya da Doha aktarmalı olarak tercih edilebilecek Dubai ulaşım olanakları, Dubai Uluslararası Havalimanı’nda sonlandırılacaktır. Dubai şehir merkezine sadece 4 km uzaklıkta olan havalimanından, şehir merkezine gitmek için birbirinden farklı seçenekler sunulmuştur. Dünyanın en popüler şehirlerinden bir tanesi olan Dubai, ziyaretçilerin şehre ulaşabilmeleri için 3 ayrı otobüs terminali inşa etmiştir. Havalimanının hemen önünde bulunan otobüs terminallerindeki 401 ve 402 No’lu otobüsler, doğrudan şehir merkezine gitmektedir. Havalimanında yer alan 1 ve 3 numaralı terminaller üzerinden, doğrudan Dubai metrosuna giriş yapılabilir. Burj Khalifa Metro İstasyonu olarak adlandırılan bu metro üzerinden, istenilen yöne doğru seyahat edilmektedir. Dubai yurtdışı turları arasında vazgeçilmez yerini korurken balayı otelleri ve sosyal etkinlikleriyle, adından sıkça söz ettirmektedir.

Dubai Turları Kapsamında Nerelere Gidilir?

Dubai'de gezilecek yerlerin başında, dünyanın en uzun yapısı olan Burj Khalifa yer almaktadır. Dubai için hazırlanan yurtdışı tur paketlerinin içerisinde, Burj Khalifa ve diğer önemli yapılara da yer verilmiştir. Dubai'ye gidenlerin mutlaka görmesi gereken yerler şunlardır:
 • Burj Khalifa: Toplamda 161 katlı olan Burj Khalifa, 828 metre uzunluğundadır. Dubai balayı otelleri içerisinde, en gösterişli olan otel Burj Khalifa’dır.
 • Palmiye Adaları: Dubai sahilinin genişlemesi için inşa edilen palmiye adaları, denize doğru 72 kilometre uzunluktadır. Adanın şekli, gökten bakıldığında palmiyeyi andırmaktadır.
 • Dubai Çeşmesi: Müzik ve ışık gösterisiyle beraber hareket eden fıskiyeler, Dubai’nin kalbinde konumlandırılmıştır. Yurtdışı tur paketleri içerisinden, Dubai turunu tercih eden kişiler, Dubai Çeşmesini ziyaret etmelidir. Dubai balayı bölgeleri, Dubai çeşmesine oldukça yakın yerlerde konumlanmıştır.

Dubai Tarihi Mekanları

Dubai, yeni kurulmuş şehirlerden bir tanesi olduğundan, çok fazla tarihi eseri bulunmamaktadır. Dünyanın en büyük ve en gösterişli yapılarına ev sahipliği yapan şehirde, sayılı tarihi mekân bulunur ve bu mekânlar da en fazla 2 asır öteye dayanır. Dubai'nin tarihi merkezlerini ziyaret etmek ve bu merkezleri daha yakından tanımak için Dubai turu paketlerinden en ucuzunu takip edilerek, rezervasyon yaptırılmalıdır.
 • Jumeirah Camii: Dubai’nin en büyük ve en gözde camiidir. 1979 yılında, Dubai başkan yardımcısı tarafından yaptırılmıştır. Aynı anda 1500 kişinin namaz kılabileceği kapasiteye sahiptir. Caminin mimarisinde, Suriye ve Mısır eserlerinden ilham alınmıştır.
 • El Fahidi Hisarı: Dubai'de bulunan en eski tarihi yapıdır. 1787 tarihinde inşa edilen yapının içerisinde, Dubai geleneksel müzesi yer almaktadır.
 • Saed El Maktoum House: 1912 tarihinden, 1958 tarihine kadar, Dubai yönetimini üstlenen Sheikh Saeed Al Maktoum’un evi olarak kullanılmıştır. Binanın inşası, 1896 tarihine dayanmaktadır.

Dubai’de Gezilecek Doğal Güzellikler

Mükemmel yapıları ve gösterişli otelleriyle dikkat çeken Dubai’de, çöl ve deniz haricinde herhangi bir doğal güzelliğe rastlamak mümkün değildir. Balayı otelleri arasında en iyi seçenekler Dubai'de yer alırken, doğal güzellikler içerisinde tatil yapmak isteyen kişilerin, Dubai'de çok fazla seçeneği olmayacaktır. Dubai'nin doğal güzelliklerini ziyaret etmek isteyen kişiler, aşağıda sıralanan bölgelere gidebilirler:
 • Mucize Bahçe: Ortadoğu'nun en büyük çöllerinden bir tanesi üzerinde, rengarenk çiçeklerle bezenmiş bir bahçe oluşturulmuştur. Mucize Bahçe olarak adlandırılan bu alanda, göz kamaştırıcı bir peyzaj ve rengarenk çiçekler yer almaktadır.
 • Dubai Çölü: Jeep turları ve safarileriyle meşhur olan Dubai çölünde, birbirinden farklı sosyal etkinlikler gerçekleştirilmektedir. Dubai şehri, tamamen çölün üzerine inşa edilmiştir ve şehirleşmenin olmadığı tüm bölgelere çöl hakimdir.

Dubai’nin Önemli Etkinlikleri

Tamamen çölden oluşan Dubai'de, yapılacak en önemli etkinlik çöl safarisi ve çöl gezisidir. Çölde gerçekleştirilen birbirinden farklı etkinlikler, Arap kültürünün de yakından tanınmasını sağlamaktadır. Dubai festivalleri ele alındığında, çölde gerçekleştirilen safariler, turistler tarafından en fazla tercih edilen etkinlikler olarak değerlendirilebilir. Dubai turu fiyatları içerisinde, çöl etkinlikleri de yer almaktadır. Balayı bölgeleri olarak değerlendirilen Dubai şehir merkezinde de dünyanın en büyük etkinlikleri düzenlenmektedir. Dubai'de yapılacak etkinliklere göre, tur fiyatlarında farklılıklar görülecektir. Dubai turu ile gelen herkesin, mutlaka katılması gereken etkinlikler ve gezilmesi gereken yerler şu şekildedir:
 • Çölde Safari: Jeeplerle çölde safarileri, Dubai'nin en meşhur etkinliklerinden bir tanesidir. Jeep safari turları, saat 15.00 ila 21.30 arasında devam etmektedir.
 • Dünyanın En Yüksek Binası: Dubai hatıralarının arasında, dünyanın en yüksek binasına çıkmak da yer almaktadır. Burj Khalifa yapısının en üst katına çıkılarak, dünyaya 828 metre yüksekten bakılmalıdır.
 • Global Village: Dubai'nin en büyük eğlence merkezi olan Global Village, eğlence aletleri ve konserleriyle meşhurdur. Gece eğlencesinin vazgeçilmesi olan Global Village girişleri ücretlidir.
 • Dubai Dolphinarum: Dolphin Planet içerisinde, birbirinden farklı egzotik kuşların gösterisi izlenmekte ve yunuslarla birlikte yüzülmektedir.
 • Sarug Hadid Museum: Dubai'nin en eski yapılarından bir tanesine kurulan müzede, bölgeden çıkarılan arkeolojik eserler sergilenmektedir.
 • Dubai Water Canal: Petrol mimarisinin yer aldığı bölgede, oldukça dikkat çekici ve büyük bir su kanalı bulunmaktadır. 1 saatlik ziyaretlerle, petrol kanalında yer alan Dubai su kanalında birbirinden farklı etkinliklere katılmak mümkündür.

Dubai Yeme-İçme Yerleri

En ucuz yurt dışı tur paketiyle Dubai turu dahilinde gelen kişiler, Dubai'nin en meşhur restoranlarını ziyaret etmeden bölgeden ayrılmamalıdır. Özellikle balayı bölgelerinde yer alan restoranlarda, Arap ve dünya mutfağından birçok yemeğin sunumu yapılır. Dubai'de yemek yenecek mekanlar, aşağıda listelenmiştir:
 • Pierchic Restoran: Dubai'nin en lüks restoranıdır. Deniz ürünlerini ustaca hazırlayan restoran, denizin üzerine inşa edilmiş bir köprüde konumlanmıştır.
 • At.Mosphere Restoran Dubai: Burj Khalifa binasının 122. katında yer alan mekân, dünyanın en yüksek restoranı olarak bilinmektedir.
 • Nabu Restoran Dubai: Dubai'nin en lüks restoranlarından bir tanesi olan Nabu Restoran Dubai, Arap ve Japon yemeklerinde rakip tanımıyor. Dubai balayı bölgelerinden bir tanesinde yer alan Nabu Restoran, şehrin

 •  en yüksek yapılarından birinde konumlanmıştır.

Dubai Turuna Hangi Mevsimde Gidilir?

Dubai, çöl iklimine sahip olan bir bölgedir. Bu sebeple, bölgede soğuk havaya rastlamak oldukça zordur. Çöl sebebiyle, yazları oldukça kavurucu sıcaklara sahip olan Dubai turuna, yaz mevsiminde gidilmemesi önerilir. Dubai'nin mevsimsel özellikleri ele alındığında, tatil planlaması için en uygun tarihin Ekim ve Nisan ayı olduğu anlaşılmaktadır. Yaz aylarında Dubai’ye gidildiğinde, sadece akşamları otelden çıkılabileceği ve gündüz saatlerinde bölgede kavurucu çöl sıcaklarının etkin olduğu unutulmamalıdır.