ZİYARET EDİLECEK YERLER

Boztepe

Ordu'yu ayaklarınıza seren bir bölge Boztepe, adından da anlaşılacağı üzere bir tepe üzerine kurulu. Kafa dinlemek ve huzur bulmak için muhteşem bir yer olan Boztepe'nin manzarısı ülkemizde çok az yerde bulunabilecek türden. Bu manzaranın keyfini çıkarırken ailenizle veya arkadaşlarınızla çay içmenin keyfi de çok başka oluyor. Tepede bir çok işletme yeme, içme hizmetini ziyaretçilere sunmaktadır.

Boztepe Konaklama ve Ulaşım

Boztepe'yi ziyaret ettiğiniz döneme göre fiyatlar çok büyük oranda değişiklik gösterebiliyor. Özellikle alan dar olduğu için otel sayısı da haliyle çok fazla olamıyor. Bu sebeple özellikle tatil sezonlarında otel fiyatlarının bir hayli yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Otellerin özellikle deniz manzaralı olan odalarını tercih etmenizi de şiddetle tavsiye ediyoruz.

Ordu Boztepe

Bölge aslında Ordu merkez'de olduğu için ulaşımı çok rahat, aracınız ile tabelaları takip ederek sahil yolundan çok rahat bir şekilde bölgeye ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra şehirde Teleferik imkanı bulunmaktadır. Bu hem güzel bir ulaşım etme yolu hem de çok keyifli bir eğlence türü diyebiliriz. Aracı olmayanlar için harika bir alternatif, teleferikler Ordu merkezden, sahilden kalkmaktadır. Teleferik ücretleri ise oldukça uygun. Boztepe'ye gidiş dönüş teleferik bileti 10 lira gibi cüzi bir ücret. Tabii öğrenciler için çok daha uygun tarifeler de var. Teleferik yaz günlerinde gece 11'e kadar hizmet vermektedir.

Boztepe Turizmi

Boztepe'nin aslında tek olayı manzarasıdır, çok büyük eğlence imkanı sunmaz fakat içinizi açacak bir manzara sunar. Manzarayı izlediğiniz yerde ise muhteşem Ordu lezzetlerini bölge lokantalarından tadabilir veya sadece çay-kahve eşliğinde manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Gözü kara ve adrenalin tutkusu okurlarımız ise Boztepe'den yamaç paraşütü ile atlayabilir, bu konuda hizmet veren 1 işletme de bulunmaktadır.

Daha Fazla Göster