hero image
8 tesisin tamamı listeleniyor 8 tesis
Tüm oteller listelendi.
Balıkesir Termal Oteller | Balıkesir Kaplıcaları
Termal turizmin önemli merkezlerinden biri olan Balıkesir, her yıl yerli ve yabancı binlerce turiste ev sahipliği yapıyor. Ege’nin, özellikle yaz aylarında, en çok tercih edilen şehirlerinden biri olan Balıkesir hem termal otelleri hem de termal evleri ile yaz kış demeden herkesin gözdesi haline gelmeyi başarıyor. Doğa ile iç içe olmanızı sağlayan Balıkesir kaplıcaları, aynı zamanda şifalı mineralli suları ile dinlenmenizi, stresten arınmanızı, vücudunuzu ve ruhunuzu tazeleyerek yeniden canlanmanızı sağlar. Başta romatizmal hastalıklar olmak üzere pek çok hastalığın tedavisi için kullanılan bu şifalı sular, görüldüğü gibi sağlığınıza da iyi gelmektedir. İstanbul ve çevresindeki illerden yoğun talep gören Balıkesir kaplıcaları, Türkiye’nin en önemli kaplıcalarından biri olma özelliği taşıyor. Bu anlamda Balıkesir termal oteller gelen misafirlerine yüksek hizmet kalitesi ve konforlu bir tatil deneyimi yaşatırken, aynı zamanda sağlıklı, huzurlu ve bir o kadar da keyifli zamanlar geçirmenizi sağlar. Kısa süreli kaçamak yapabileceğiniz ya da uzun süreli konaklama imkanı bulabileceğiniz Balıkesir termal otel arasından birini seçerek tüm hizmetlerden dilediğiniz gibi yararlanabilirsiniz.

Balıkesir Kaplıcaları

Kaplıca ve şifalı termal suları ile ön plana çıkan Balıkesir termal kaplıcaları, lüks otellerde konaklamanıza olanak tanırken, içerisindeki hizmet ve olanaklardan da faydalanabilmenizi sağlar. Spa merkezlerinden Türk ve dünya mutfağından lezzetli menülere sahip restoranlarına, çocuk oyun alanlarından toplantı ve etkinlik merkezlerine kadar pek çok şeyi bünyesinde barındırması herkesin işine yarayacak türden! Üstelik Balıkesir’deki termal kaplıcalar, şifalı termal sularının dışında fizik tedavi imkanları ile de gelenlerin sorunlarını kısa sürede halletmektedir. Balıkesir termal oteller arasından Ramada Resort Kazdağları Thermal Spa, Hattuşa Vacation Termal Club Kazdağları, Obam Termal Resort Spa, Güre Termal Resort Hotel, Adramis Termal Hotel ve Adrina Termal Health Spa Hotel gibi tesisleri tercih edebileceğinizi ise hemen belirtelim.

Peki Balıkesir kaplıca otelleri arasından seçtiğiniz herhangi bir otelde neler yapabilirsiniz? Biraz da bunlardan bahsedelim. Öncelikle şifalı havuzlarını kullanarak romatizma gibi hastalıklarınızı tedavi etmesine yardımcı olabilirsiniz. Otellerin içerisinde bulunan fizyoterapist ya da doktorlardan destek alabilir ve bu şifalı termal sulardan daha doğru şekilde faydalanabilirsiniz. Masaj ve sauna gibi spa hizmetlerini kullanarak eklemlerinizi rahatlatabileceğiniz gibi kronik yorgunluğunuzu atabilirsiniz. Buhar odaları ve cilt bakım hizmetlerinden yararlanarak cildinizi yenileyip rahatlatabilirsiniz. Son olarak tesislerde düzenlenen etkinliklere, aktivitelere ve eğlencelere katılarak sevdiklerinizle beraber güzel zamanlar geçirebilirsiniz.

Öte yandan Balıkesir muhafazakar termal otellerde kadın ve erkekler için ayrı havuzlar, aile saunaları, İslami’ye göre uygun yeme içme hizmeti gibi olanakların bulunduğunu ve tercihe göre bu konsepti de seçebileceğinizi ekleyelim. Tüm yararlanmak istediğiniz ya da ihtiyacınız olan her şeyi uygun şartlarda bu oteller bulabilir ve konaklayabilirsiniz. Termal oteller Balıkesir için en ideal zamanı merak ediyorsanız, kış ve ilkbahar aylarının uygun olduğunu söyleyelim. Balıkesir termal otelleri herşey dahil konseptinde hizmet veren tesislerden birine karar verdiğinizde masaj, sauna, spa, buhar odası, aile havuzları, açık ve kapalı havuzlar, termal havuzlar, fizik tedavi, jakuzi, eğlence ve animasyon, mini club ve wifi gibi daha pek çok hizmet ve olanaktan yararlanabileceğinizi unutmayın!

Balıkesir Termal Otellerde Erken Rezervasyon Fırsatı

En iyi termal otellerde oldukça uyguna konaklamak için erken rezervasyon dönemlerinden yararlanabilirsiniz. Böylece en lüks Balıkesir otellerinde hem konforlu hem de ekonomik bir tatil deneyimi gerçekleştirmiş olursunuz. Tatil Dükkanı güvencesiyle erken rezervasyon fırsatlarını takip edebilir ve indirimleri kaçırmamış olursunuz.

Balıkesir Termal Oteller Hakkında Merak Edilenler;

En iyi termal otelleri hangileridir?
Ramada Resort Kazdağları Thermal Spa, Hattuşa Vacation Termal Club Kazdağları, Obam Termal Resort Spa, Güre Termal Resort Hotel, Adramis Termal Hotel ve Adrina Termal Health Spa Hotel gibi termal oteller Balıkesir bölgesinde popülerdir.

Balıkesir termal otellerin sunduğu hizmetler nelerdir?
Balıkesir termal otellerin içerisinde genel olarak masaj hizmeti, sauna, spa, buhar odası, açık ve kapalı havuz, termal havuz, aile havuzu, fizik tedavi hizmeti, jakuzi, mini club, wifi ve eğlence-animasyon gibi özellikler bulunuyor.

Balıkesir kaplıcaları neye iyi gelir?
Romatizma, kireçlenme, sinirsel ve ruhsal hastalıklar, kas ve damar rahatsızlıkları, kırık vakaları, ameliyat sancıları, ayak, sırt ve bel ağrıları ve uyku bozuklukları gibi durumların tedavisine yardımcı olmaktadır.
Daha Fazla Göster