hero image

Alicante TURLARI

0 tane tur listeleniyor.
Tüm Turlar listelendi.

Alicante Turu Ve Alicante Tur Fiyatları 2023

Alicante, İspanya'nın Valensiya Özerk Topluluğu bölgesinde bulunan bir kasabadır. Alicante, 1,845 milyon kişilik bir nüfusu sahiptir. Nüfusun büyük bir kısmı Valensiyaca konuşmaktadır. Alicante'nin yüz ölçümü, 201,27 kilometrekaredir. Kent yalnızca sahil beldesi olması ile değil, tarihi güzellikleri ile de dikkat çekmektedir. Alicante yurtdışı tur arayanlar için en ideal seçeneklerden birisi olacaktır. 

Alicante'ye Nasıl Gidilir?

Alicante'ye ulaşım olanakları incelendiğinde Türkiye'den direkt olarak uçuş imkanınız bulunmadığı görülmektedir. Alicante'ye ulaşım sağlamak için öncelikle İspanya'nın merkez şehirlerinden birisine ulaşım sağlamanız gerekmektedir. Barselona, Valensiya veya Madrid'e ulaşım sağladıktan sonra bu şehirden Alicante kentine geçiş yapılabilmektedir. İstanbul'dan Madrid'e ulaşım 4 saat 40 dakika sürmektedir. Barselona'ya ise 3 saat 45 dakikada ulaşım sağlanmaktadır. Valensiya ise Alicante'ye direkt uçuş bulunan bir şehir değildir. Ancak saymış olduğumuz şehirler arasında kente en yakın şehir olması sebebiyle tercih edilebilmektedir. Merkez kentler ve Alicante arasındaki mesafe şu şekildedir:

Madrid - Alicante: 432 kilometre
Barselona - Alicante: 544 kilometre
Valensiya - Alicante: 182 kilometre

En ucuz yurt dışı tur seçenekleri arasından Alicante'yi seçtiğiniz takdirde, ulaşım seçenekleri değerlendirerek sizin için en ideal ulaşım seçilecektir.  

Alicante'de Nerelere Gidilir?

Alicante kentinde tatil yapmak isteyenlerin şehre en az 2 ila 3 gün ayırması faydalı olacaktır. Bununla birlikte yaz aylarında şehrin keyifli sahilinde çok daha uzun süre kalmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle yurtdışı tur paketleri incelerken bu ayrıntıyı göz önünde bulundurarak tatil planı yapmanız faydanıza olacaktır. Çünkü tur fiyatları kentte geçirmek istediğiniz gün sayısına göre değişiklik gösterecektir. Alicante'nin gezilecek yerleri gerek doğal güzellikler gerekse tarihi güzellikler açısından oldukça çeşitlidir. Şehirde gezmek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken yerler şu şekilde listelenebilmektedir:

Iglesia de Santa Maria Kilisesi: Gotik bir mimariye sahip olan kilise 14. yüzyıl döneminde inşa edilmiştir. 
Costa Blanca Sahili: Beyaz Sahil olarak bilinen Costa Blanca, beyaz kumları ve berraklığıyla dikkat çekmektedir. Özellikle yaz aylarında Alman ve İngiliz turistlerin uğrak yeri olduğunu söylemek mümkündür. 
Ajuntamiento: Mimari meraklılarının görmesi gereken bina yapılarından birisidir. 18. yüzyılda inşa edildiği bilinmektedir. 
Plaza Puerta del Mar: Alicante otellerinin yer aldığı bölgedir. Balayı otelleri arayanlar için de ideal lokasyonlardan birisidir.
Santa Barbara Kalesi: Orta Çağ'da yapılan bir kaledir. Benacantil Dağı'nın tepesinde bulunmaktadır.  Oldukça büyük olan kale, tam olarak 166 metre yüksekliğindedir. Eşsiz bir manzara deneyimlemek isteyenler için doğru bir tercih olacaktır. 
Museo de Arte Contemporaneo de Alicante: Alicante Sanat Müzesi, Santa Maria Kilisesi'nin hemen yanında yer almaktadır. Picasso, Joan Miro, Dali gibi birçok önemli sanatçıya ait eserler görülebilmektedir.
Museo Archeologico Provinciale di Alicante: Geniş bir tarih kalıntısı koleksiyonuna sahip olan oldukça önemli bir müzedir.
Alicante Archiva Municipal: Tarih severlerin mutlaka gitmesi gereken lokasyonlardan birisidir. Şehrin tarihi ile ilgili Roma Dönemi'nden bugüne kadar arşivlenmiş önemli belgeler görüntülenebilmektedir. 
Portalet Palas: 18. yüzyılda inşa edilen önemli tarihi binalardan birisidir. 
Volvo Ocean Race Müzesi: Denizcilik dünyasına dair oldukça keyifli bir müzedir. Müzede ilgililer için atölye çalışmaları da yapılmaktadır. 
Canelobre Mağaraları: Gotik tarz katedrallere ev sahipliği yapan mağaraların geçmişi, M.S. 740 yılına kadar dayanmaktadır. 
Torrevieja Gölü: Pembe göl olarak da bilinen bu göl, mutlaka görmeniz gereken noktalardan birisidir. Pembe- mor bir renge sahiptir. 

Alicante'nin Tarihi Mekanları 

Alicante'nin tarihi merkezleri, yurtdışı tur düşünenlerin Alicante'yi tercih etmesindeki en önemli noktalardan birisidir. Köklü bir geçmişi olan Alicante, tarihi mekanlar açısından oldukça zengin bir lokasyondur. Bölgede mutlaka ziyaret etmeniz gereken tarihi mekanlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

Santa Barbara Kalesi: Santa Barbara Kalesi, tarih meraklılarının kentte mutlaka uğraması gereken önemli mekanlardan birisidir. Santa Barbara Kalesi, İspanya'nın en büyük Orta Çağ kalelerinden birisi olarak bilinmektedir. 166 metre yüksekliğe sahip kale, şehrin manzarasını ayaklar altına sermektedir. Santa Barbara Kalesi'ndeki La Torreta muhafazasında, 14. yüzyıla ait kalıntılar bulunmaktadır. Bunun yanında kale içerisinde 16. yüzyılda inşa edilen Patiano de Armas Geçidi ve Salon Felipe II Salonu gibi önemli tarihi kalıntılar ve 18. yüzyıl kalıntıları görülebilmektedir.    
Santa Maria Kilisesi: 14. yüzyıl döneminden kalan tarihi yapılardan birisidir. Kilisenin eski bir caminin kalıntıları üzerinde inşa edildiği bilinmektedir. Valensiyan Gotik mimarisinin en güzide örneklerinden birisidir. Kilisenin ön cephesi Barok stilinde, şapelleri ise Rokok stilinde inşa edilmiştir. Kilisenin en önemli detaylarından birisi, heykeltıraş Juan Bautista Borja tarafından yapılan Bakire Meryem eseridir. 
Alicante Arkeoloji Müzesi: Alicante Arkeoloji Müzesi'nin tarihi 1932 yılına dayanmaktadır. Müzenin barındırdığı koleksiyonlar ise Taş Devri'ne kadar uzanmaktadır. Bu açıdan oldukça önemli ve geniş bir tarihi döneme ev sahipliği yaptığını söylemek mümkündür. 

Alicante'de Gezilecek Doğal Güzellikler

Alicante'nin doğal güzellikleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

Canelobre Mağaraları: Canelobre Mağaraları, Alicante kentine yaklaşık olarak 24 kilometre uzaklıkta bulunan Busot kasabasındadır. Canelobre Mağaraları'nın tarihi M.S. 740 yılına dayanmaktadır. Mağaraların en dikkat çekici yanı ise içlerinde barındırdıkları Gotik katedrallerdir. Mağaranın içi ile Gotik katedraller arasındaki benzerlik oldukça beğenilmektedir. Canelobre Mağaraları'nın giriş kısmı, İç Savaş döneminde oluşturulmuştur. Yurtdışı tur paketleri kapsamında yapmış olduğunuz Alicante gezisinde mutlaka uğramanız gereken mekanlardan birisidir. 
Torrevieja Gölü: Torrevieja Gölü, Torrevieja bölgesinde bulunmaktadır. Göl içerisinde yer alan Halobacterium bakterilerinin pigmentleri nedeniyle göl pembe bir renge sahiptir. Gölün bazı mevsimlerde renginin parlak kırmızıya döndüğü de bilinmektedir. Bu eşsiz manzaranın tadına varmak için mutlaka uğramanız gerekmektedir. 
Alicante Sahil Şeridi: Alicante kenti 244 kilometre uzunluğunda bir sahil şeridine sahiptir. Sahil bölgesinde dalış, yüzme ve sörf yapma imkanınız bulunmaktadır. Postiguet Plajı en beğenilen plajlardan birisidir. 

Alicante'nin Önemli Etkinlikleri

Alicante festivalleri kent kültüründe önemli bir yere sahiptir. En ucuz yurt dışı tur araştırması yaparken ve tur fiyatları incelerken Alicante kentinde karar kılanların şehrin lezzetine varabilmesi için festivalleri de göz önünde bulundurması gerekmektedir. Alicante festivalleri şu şekilde listelenebilmektedir:

Reyes Magos: 5 - 6 Ocak tarihleri arasında gerçekleşmektedir. Festivalin en önemli özelliklerinden birisi geçit töreni sonunda çocukların erken yatması ve ayakkabılarını görünür bir yere koymalarıdır. Çocuklar bu şekilde ayakkabılarına bilge adamların şeker koyacaklarına inanmaktadır. Festival boyunca şehir ışıklarla süslenmekte ve müzik şenlikleri yapılmaktadır. 
Cruces de Mayo Festivali: Müzik ve dans gösterilerinin yanı sıra, kentin Santa Cruz bölgesindeki yolların ve balkonların çiçeklerle süslenmesi de festivalin en keyifli yanlarından birisidir. Balayı otelleri arayanların tatillerinin festival dönemine denk gelmesi halinde ilk tercihleri bu bölge olmaktadır. 
Virgen del Carmen Festivali: 16 Temmuz tarihinde yapılan bir festivaldir. Balıkçılar teknelerini süsleyerek kendilerini koruyan azizeyi onurlandırmaktadır. 
Mercado Medieval Festivali: Haziranın son haftasında yapılan festivalde, festival süresi boyunca sokaklardan yemeklere kadar her detay Orta Çağ dönemini yansıtmaktadır. En keyifli festivallerdendir. 

Alicante Yeme - İçme Yerleri

Alicante'de yemek yenecek mekanlar, özellikle balayı bölgeleri arasında sıklıkla tercih edilen liman bölgesinde bulunmaktadır. En popüler yeme içme yerleri ise şu şekildedir:

Darsena: Balık ve deniz ürünleri konusunda en iyi Alicante restoranı olduğunu söylemek mümkündür. 
Botanero: Meksika mutfağı severlerin bölgedeki ilk tercihi olmalıdır. Mekanda ulusal yemekler de denenebilmektedir. 
Nou Manolin: İspanyol mutfağı sevenlerin tercih edebileceği bir mekandır. Mekanın en sevilen yönlerinden birisi eşsiz manzarasıdır. Balayı bölgeleri arasından Alicante'yi seçenlerin romantik bir yemek yemek için tercih edebilecekleri mekanlardan birisidir. 
Casa Harry: Yurt dışı tur paketleri arasında Alicante'yi tercih edenlerin et yemekleri için mutlaka uğraması gereken restoranlardan birisidir. Zengin bir menüye sahip olan Casa Harry restoranında geyik eti dahi sipariş edilebilmektedir. 

Alicante'ye Hangi Mevsimde Gidilir?

Alicante'nin hava durumu yılın her mevsiminde tatil için ideal bir sıcaklıktadır. Kentin ortalama sıcaklığının 18 derece civarında seyrettiği bilinmektedir. Bununla birlikte kentte deniz tatili yapmak isteyenlerin kente mutlaka haziran - eylül arasındaki dönemde gitmeleri gerekmektedir. Şehrin festivallerinin de büyük bir kısmı bu dönemde gerçekleşmektedir. Bu nedenle en ucuz yurt dışı tur araştırmalarında Alicante'yi tercih etmek isteyenlerin bu ayrıntıları göz önünde bulundurmasında fayda bulunmaktadır.
Daha Fazla Göster