Pattaya Turu

Tur Takvimi

Pattaya Turları

Vize Yok
7 Gece 9 Gün Bangkok & Pattaya & Phuket ( Ekstra Turlar Dahil )

17 Farklı Tarih
İstanbul Kalkışlı
1,399
28,739 TL

Pattaya Turu Gezi Rehberi

Asya ülkelerinden olan Tayland’ın önemli körfez kıyılarında bulanan bölgeye, Pattaya adı verilmektedir. Taylan’dın doğu körfez kıyısında bulunan Pattaya, doğal kaynakları ve egzotik yapısıyla turistlerin ilgi odağı haline gelmiştir. Pattaya yurtdışı turlarına katılan kişiler, egzotik ülkenin plajlarında vakit geçirmektedir. Denizi ve benzersiz plajlarını daha da kaliteli hale getiren Pattaya, turistlerin doğayla iç içe zaman geçirmesi için birçok etkinliğe imza atmaktadır. Son yıllarda, 5 milyonun üzerinde turist hacmine sahip olan Pattaya, yıl boyunca 30 derecenin üzerinde sıcaklığa sahip olmakta ve her mevsim tatil imkânı sunmaktadır. Pattaya balayı bölgelerinin büyük bir kısmı, plajlara yakın alanlarda konumlanmış ve misafirlerinin istedikleri zamanlarda denize gidebilmelerini sağlamıştır. Balayı bölgelerinin haricinde, Pattaya balayı otelleri de kişilerin, tatil planlarında Pattaya'ya gelmesini sağlamaktadır.

Pattaya'ya Nasıl Gidilir?

Pattaya'ya gitmek için İstanbul üzerinden direkt uçuş seferleri kullanılamaz. Sadece aktarmalı olarak düzenlenen Pattaya uçuşları, ortalama 9 saat sürmektedir. İstanbul Uluslararası Havalimanından, Bangkok’a doğrudan uçuş düzenlenmektedir. Bangkok havalimanına iniş yapıldıktan sonra, Pattaya merkezine ulaşmak için 2 saatlik yolculuk yapılması gerekir. Pattaya Uluslararası Havalimanı, genel olarak Asya ülkelerine hizmet vermektedir. Bu sebeple, Türkiye üzerinden gerçekleştirilen uçuşlar Bangkok üzerinden aktarmalı şekilde gerçekleştirilir. Bangkok Suvarnabhumi Havalimanına iniş yapıldıktan sonra, belli bir ücret karşılığında doğrudan Pattaya merkezine gidilmektedir. Pattaya tur fiyatları, aktarmalı seçeneklerine göre artmakta ya da azalmaktadır. Doğrudan uçuş bulunmadığından, Pattaya ulaşım olanaklarının idareli şekilde kullanılması gerekecektir. Havalimanından Pattaya'ya gitmek için otobüs ya da taksi kullanılması gerekir.

Pattaya'da Nerelere Gidilir?

Dünyada yeni yeni tanınan egzotik şehirlerden bir tanesi olan Pattaya, genel olarak mistik yapıları ve doğal güzellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Göz alıcı kumsalları ve berrak denizinin yanında, bitki örtüsü ve gece hayatıyla da tanınan Pattaya'da gezilecek yerler, aşağıda sıralanmıştır:
 • Walking Street Pattaya: Akşamları taşıt trafiğine kapanan Walking Street, toplamda 500 metre uzunluğundadır. Eğlence merkezlerinin, restoranların ve kafelerin yer aldığı bu cadde, oldukça renkli ve neşeli bir atmosfere sahiptir. Pattaya en ucuz yurt dışı tur kapsamında şehre gelen ziyaretçiler, ilk olarak Walking Street’i gezmektedir.
 • Art İn Paradise Pattaya: 3D resimlerin ve tabloların yer aldığı Art İn Pradise Pattaya, 140 farklı çalışmadan oluşan sergidir. Sergiyi farklı kılan şey, ziyaretçilerin çalışmalar üzerine ekleme yapabilmeleridir.
 • Mini Siam: Tayland’daki simgeleşmiş yapıların minyatür hallerinin yakından incelenmesi için hazırlanmış turistik alandır. 29 ayrı bölümden oluşan Mini Siam parkında, ülkenin tüm yapılarıyla karşılaşılacaktır.
 • Pattaya Floating Market: Tayland kültürünü yakından görmek ve alışveriş yapmak isteyen kişiler, ulaşımın kanolarla gerçekleştirildiği Pattaya Floating Marketi ziyaret edebilir. Yzlerce satıcının yer aldığı bu alan, toplamda 100 bin metrekarelik bölüme yayılmıştır. Alışveriş yapılacak küçük dükkanların yanında, sanat galerileri ve çeşitli sergiler de açılmıştır.
 • Underwater World: Pattaya sularında yaşayan ve nadir olarak karşılaşılan sualtı canlıları, Pattaya akvaryumunda ziyaretçilere sunulmaktadır. Tayland’daki ilk akvaryum olan Sualtı Dünyası, gözlem alanları, dokunma havuzları, dalış havuzları, mercan resifi ve Siam’ın Devleri bölümleriyle ilgileri üzerine toplamaktadır.

Pattaya'nın Tarihi Mekanları

Pattaya Buda dinine inanan küçük bir Tayland şehridir. Şehrin genel dokusu eğlence merkezleri ve doğal güzelliklerle kaplanmışken, tarihi bakımdan da tapınaklarıyla ön plana çıkmaktadır. Pattaya yurtdışı turuyla şehre gelen kişilerin gezi listesine eklemesi gereken, Pattaya'nın tarihi merkezleri şunlardır:
 • Prasat Satchatham (Hakikat Tapınağı): Pattaya'nın tek tarihi eseri olan tapınak, 1981 tarihinde inşa edilmiştir. Geneli el oyması ve işlemleri tik ağacından oluşan Prasat Satchatman, dört farklı bölümden meydana gelmektedir. Pattaya'nın en ünlü yapısı olarak bilinen tapınak, sosyal ve kültürel aktivitelerin de merkezi olarak tanınmaktadır. Pattaya yurtdışı tur fiyatları kapsamında, Prasat Satchatman tapınağı ziyaretleri de yer almaktadır.

Pattaya'da Gezilecek Doğal Güzellikler

Pattaya'nın doğal güzellikleri, şehrin turist çekmesine etki eden en önemli özelliğidir. Pattaya balayı bölgelerinin de içinde olduğu doğal güzellikler, bölgenin turistler tarafından tercih edilme sebepleri arasındadır. Pattaya balayı bölgelerinin etkin şekilde yer aldığı doğal güzellikler aşağıda sıralanmıştır:
 • Koh Larn Island (Mercan Adası): Yeryüzündeki cennet olarak adlandırılan mercan adası, Pattaya ziyaretlerinin asıl amacıdır. Berrak deniz suyu sayesinde, denizin altındaki her şey çıplak göle görülebilir. 6 farklı plaja ve tropik bir ormana sahip olan mercan adası, Pattaya sahilinden 7.5 km açıktadır.
 • Pattaya Elephant Village: Pattaya fil çiftliği, fillerin üzerinde doğa gezisi yapılmasını sağlayan sosyal etkinlik alanıdır. Fillerin yerel kültürü tanıtmada birer araç olmasının sağlandığı ve huzur dolu köy gezilerinin yapıldığı fil çiftliği, Pattaya ziyaretlerinin vazgeçilmez yerlerinden bir tanesidir.
 • Pattaya Beach: Toplamda 4 km uzunluğa sahip Pattaya sahili, Pattaya en ucuz yurt dışı tur paketini tercih ederek şehri ziyaret eden tüm kişilerin odak noktasıdır. Denize girilmesine izin verilen bu sahil, eğlencelerin ve su sporlarının da gözde noktasıdır.
 • The Million Year Stone Park And Crocodile Farm: Toplamda 30 hektarlık alanı kaplayan parkta, timsah çiftliği ve taş parkı yer almaktadır. Çiftliğin içerisinde, birbirinden farklı egzotik bitkiler ve ağaçlar da bulunur.

Pattaya'nın Önemli Etkinlikleri

Pattaya'da düzenlenen önemli etkinlikler, her yıl bölgeye daha fazla turist gelmesine yardımcı olmaktadır. Pattaya'nın festivalleri kapsamında, her yıl düzenlenen etkinlikler ve bu etkinlikleri tarihleri aşağıda listelenmiştir:
 • Pattaya Karnavalı: Her yıl şubat ayında düzenlenmektedir.
 • Pattaya Ulusal Müzik Festivali: Mart ayında düzenlenir.
 • Wan Lai Festivali: Mart atında düzenlenmektedir.
 • Miss Tiffany Universe: Her yıl mayıs ayında düzenlenir.
 • Pattaya Meyve Festivali: Mayıs ayında düzenlenir.
 • Pattaya Koşu Maratonu: Temmuz ayında düzenlenen koşu yarışı etkinlikleridir.
 • Pattaya Klasik Gitar Festivali: Her sene ekim ayında yapılır.

Pattaya'nın Yeme-İçme Yerleri

Pattaya ziyaretleri sırasında, şehrin kültürel özelliklerini anlamak için o bölgenin yemeklerini tatmak gerekir. Pattaya'da yemek yenecek yerlerin başında gelen restoranlar şunlardır:
 • Casa Pascal Restoran Pattaya: Karı kocaya ait olan restoran, uygun fiyatlı özel menülere sahiptir. Pattaya'nın geleneksel lezzetlerinin servis edildiği restoran, Pattaya plajının güney konumunda yer almaktadır.
 • Big Fish Siam Design Hotel Pattaya @ Siam: Tayland’a özgü deniz mahsullerinin ve geleneksel yemeklerin servis edildiği restoran, hamburger, pizza ve makarna konusunda oldukça başarılıdır.
 • Siam Elephan Bar & Restaurant Siam Bayshore: Tay mutfağına ait tüm lezzetlerin servis edildiği restoranda, Phad Thai gibi bölgenin meşhur lezzetlerine yer verilmiştir. Açık alandaki lüks bahçesi, akşam yemeklerinin eşsiz manzarada yenmesine olanak sağlamaktadır.
 • Valentino İtalyan Thai Restaurant: Valentinoya özgü mimariyle tasarlanmış restoranda, Pattaya'nın özel yemeklerini hazırlamaktadır.

Pattaya'ya Hangi Mevsimde Gidilir?

Pattaya tropikal iklime sahip bölgelerden bir tanesidir. Bu sebeple Pattaya hava durumu, her mevsimde 30 derecenin üzerinde değerlere sahiptir. Her mevsimde bölgeye gidilmesi söz konusuyken, Pattaya yurtdışı tur paketlerinin karnaval ve festivallere denk getirilmesi gerekir. Yıl boyu sıcak olan bölge, mayıs ve kasım aylarının arasında sürekli yağış almaktadır. Pattaya plajında denize girebilmek için mayıs ve kasım aylarının dışında, her dönemde şehre gidilebilir. Pattaya tur fiyatları, gezilerin planlandığı tarihlere göre değişecektir.