hero image

Kozaklı Termal Oteller Otelleri

Tarih Seçilmedi

Kozaklı Termal Oteller

129 tesisten 15 tesis listeleniyor 15 / 129 tesis listeleniyor
129 tesisten 15 tesis listelendi.

Kozaklı Termal Oteller - Kozaklı Termal Otel Fiyatları 2024

Kaplıcaları ile bir hayli ünlü olan Kozaklı, kusursuz bir termal tatilin tadını çıkarmanıza olanak tanıyor. Nevşehir il merkezine en uzak ilçelerden biri olsa da yerli ve yabancı pek çok turist tarafından şifalı suları ile yoğun ilgi görmektedir. Son dönemlerde sağlık turizmi açısından önemli bir hale gelen termal oteller, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte keyifli vakitler geçirmenizi sağlıyor. Termal oteller arasından tercih edebileceğiniz bir diğer rota olan Kozaklı oteller, her bütçeye hitap etmesiyle de fazlasıyla ilgi görüyor desek abartmış olmayız. İçerisinde sodyum, kalsiyum ve klor gibi elementlerin yer aldığı Kozaklı kaplıcaları, pek çok hastalığın tedavisine iyi gelmektedir. Hem şifa bulacağınız hem de tatil yapacağınız Kozaklı termal oteller, aynı zamanda bünyesinde yer verdiği hizmet ve olanaklarıyla da 7’den 70’e herkesin beğenisini topluyor.

Modern bir mimari ile konforu bir araya getiren Kozaklı otel, kapalı yüzme havuzunun yanı sıra masaj hizmeti, birbirinden farklı aktiviteler, çocuklar için ayrı etkinlikler ve daha birçok olanağa ev sahipliği yapıyor. Termal su temalı olan otelleri bünyesinde yer veren Kozaklı Nevşehir, özellikle son yıllarda popülaritesini bir hayli artırmıştır. Öte yandan bölgedeki termal suyun birçok hastalığa iyi geldiğini ancak içilmediğinin altını çizelim. Peki hangi hastalıklara iyi geliyor? Kısaca hemen bundan da bahsedelim. Kas ve kemik rahatsızlıkları, kireçlenme, kısmi felç, egzama, sivilce ve bunun gibi pek çok deri rahatsızlıkları, mide ve bağırsak hastalıkları, böbrek ve idrar yolu sorunları gibi rahatsızlıklara iyi geliyor. Nevşehir Kozaklı termal oteller içerisinde bulunan doktorlar ise termal suyun nasıl bir şekilde ve ne kadar süre kullanılması gerektiği bilgisini de vermektedir. Çocuklu ailelerin büyük bir rahatlıkla konaklayabileceği Kozaklı kaplıca otelleri, sağladığı özel kampanyaları ile misafirlerine avantajlı fırsatlar sunuyor. Turistik noktalara yakınlığıyla giderek daha da etkin hale gelen Kozaklı hotel, hızla gelişmeye devam ediyor ve yerli – yabancı pek çok turistin ilgisini çekiyor.

Kozaklı Kaplıca Fiyatları

Kozaklı termal otel fiyatları, otellerin içerisindeki hizmet ve olanaklar ile tesisin sınıfına göre değişkenlik göstermektedir. Ve herkesin bütçesine göre uygun bir konaklama seçeneği çok rahat bir şekilde bulunur. Nevşehir Kozaklı da bulunan termal oteller merkeze çok yakın olduğundan dolayı ihtiyaç duyacağınız her şeye sahiptir. Dört mevsim ziyaret edebileceğiniz Kozaklı termal oteller, spa ve masaj hizmetleri alabileceğiniz mükemmel bir ortama zemin hazırlarken aynı zamanda tüm yılın stresinizi atmanızı ve kısa sürede hem bedenen hem de ruhen bir huzura erişmenizi sağlar. Ayrıca konaklamak istemiyor ve sadece otellerin havuzundan yararlanmak istiyorsanız, bazı termal oteller havuzlarını günübirlik bir ücret karşılığında kullanılmasına izin vermektedir. Bütçenize ve zevkinize uygun herhangi Kozaklı 5 yıldızlı termal oteller den birinde konaklayarak tatilinizin tadını çıkarmaya ne dersiniz? O zaman adres belli!

Kozaklı Gezilecek Yerler

Kozaklı’ya kadar gelmişken gezip görebileceğiniz birkaç yerden de bahsetmek isteriz. Nevşehir Kozaklı kaplıcaları dışında Göreme Açık Hava Müzesi, Ihlara Vadisi, Kaymaklı Yer altı Şehri, Hacı Bektaş Veli Müzesi, Temenni Tepesi ve Nevşehir Kalesi gibi popüler noktaları kesinlikle gezi rotanıza eklemelisiniz. Nevşehir Kozaklı otelleri ve gezilecek yerlerin yanı sıra yapabileceğiniz birçok aktivite de bu bölgede bulunur. Örneğin günübirlik turlara katılarak ya da özel aracınızla veya araç kiralayarak bölgeyi keşfe çıkabilirsiniz. Kapadokya’ya yakınlığından dolayı turistik bir nokta olmayı başaran Kozaklı, aynı zamanda trekking yapma imkanı da tanıyor.

Kozaklı Termal Oteller Hakkında Merak Edilenler;

Kozaklı termal hangi hastalıklara iyi gelir?
Romatizmal hastalıklara, cilt hastalıklarına, bağırsak, mide ve safra hastalıklarına, deri rahatsızlıklarına, cilt hastalıklarına ve kadın hastalıkları gibi pek çok hastalığa iyi gelmektedir.

Kozaklı kaplıcası nereye bağlı?
Kozaklı, Nevşehir’in kaplıcaları ile bilinen bir ilçesidir.

Kozaklı termal su sıcaklığı kaç derece?
Sodyum, kalsiyum ve klor içeren termal sular, A ve C şifalı sular grubuna girmektedir. Aynı zamanda su sıcaklığının ise 27 ve 93 derece arasında değiştiğini belirtelim.

Kozak kaplıca suyu içilir mi?
Evet, kaplıca suyunu içebilmeniz mümkün.

Kozaklı kaplıcaları faydaları nelerdir?
Kükürt oranı yüksek olan sular, eklem romatizmaları, sedef gibi cilt hastalıkları, astım gibi akciğer hastalıklarının tedavisine yardımcı olur. Ağrı tedavilerinde de kullanılan bu sular, içerisindeki mineralleri sayesinde kan dolaşımının da artmasını sağlar.

Kozaklı termal otelleri Kapadokya arası mesafe nedir?
Kapadokya havaalanı ile Kozaklı termal oteller arasındaki mesafe ortalama 85 kilometredir.
Daha Fazla Göster