hero image
33 tesisten 15 tesis listeleniyor 15 / 33 tesis
Kaplıca Otelleri 2023

Bulunduğu coğrafi konum açısından Türkiye zengin sıcak su kaynaklarına sahiptir. Özellikle Ege, İç Anadolu, Batı Marmara ve Doğu Anadolu bölgesinin bazı yerlerinde sıcak su kaynakları yoğundur. Bu bölgelerde, Termal turizmden faydalanabileceğiniz kaplıca otelleri mevcuttur.Türkiye’de kaplıca otelleri yaygın bir şekilde bulunuyor. Oylat Kaplıcaları, Afyon kaplıcaları, Kuzuluk Kaplıcaları, Gönen Kaplıcaları, Bursa Kaplıcaları, Kurşunlu Kaplıcaları, Eynal Kaplıcaları, Haymana Kaplıcaları, Yalova Kaplıcaları, Bolu Kaplıcaları, Kütahya Kaplıcaları, Havza, Çiftehan, Kızılcahamam, Urganlı, Çermik, Kozaklı, Güre, Salihli, Denizli Balıkesir ve Ilgın Kaplıcaları en çok bilinen ve tercih edilen kaplıca merkezlerinin başında geliyor.

Kaplıca turizmi sağlıklı mı?

Kaplıca turizmi diğer adıyla termal turizm, sağlık sektörüne yardımcı bir turizmdir. Bazıları kaplıca turizmini ‘’alternatif tıp’’ olarak da değerlendiriyor. Aslında baktığınızda termal turizm bir sağlık turizmidir. Eğer bu işe vakit ayırabilecek durumdaysanız ayda bir kere dahi olsa termal turizmden yararlanmak çok faydalıdır. Fakat yoğun bir iş hayatınız varsa yıl içinde bir ya da iki haftalık tatilinizde sıcak su kaynaklarını tercih etmek sağlığınız için iyi olacaktır. Peki, nedir bu kaplıca turizmin sağlığa faydaları?

  • Eğer fıtık gibi rahatsızlıklarınız varsa sıcak su kaynakları size iyi gelecektir. Ağrının sebep olduğu iltihabı sıcak su ile vücuttan toksinlerle atmanız sağlanır.
  • Sıcak suyun ürettiği buharla deri yenilenmesi sağlanır. Vücutta buharla kabaran ölü derilerinizi atabilirsiniz.
  • Cildi yeniler, gençleştirir. Suyun içerisindeki mineraller cilt için besin kaynağıdır.
  • Aynı zaman bu suyu içebilirsiniz de. Vücudunuzdaki toksinleri atmanızı sağlar, metabolizmanızı hızlandırır.
  • Migren ya da kronik diğer ağrılara iyi gelir.
  • Vücudu dinlendirir.
Kaplıca otelleri için en uygun dönem ne zaman?

Kaplıca otelleri için herhangi bir dönem beklemenize gerek yoktur. Sıcaktan etkilenmiyorsanız yazın bile gidebilirsiniz. Yılın her mevsimi gidilebildiği için kaplıca otellerine ne zaman gideceğim diye düşünmenize gerek yok. Başka tatillerinizle ya da planlarınızla çakışmayacaktır. Boş olduğunuz herhangi bir zaman diliminde gidebilirsiniz. Kaplıca otellerinde yapacağınız tatil yıl içinde gerçekten dinlenmek istediğiniz zaman tercih edilecek en kaliteli tatil olacaktır. Kaplıca otelleri her yaş grubundan insan için doğru bir tercihtir.

Kaplıca otelleri için şimdiden rezervasyon yaptırabilirsiniz. Yaptırdığınız erken rezervasyon termal oteller içinde geçireceğiniz tatil için harika bir fırsat olacak.

Daha Fazla Göster