Dusseldorf Yurtdışı Turları

Yurtdışı Turlar

7 Gece 8 Gün Türk Hava Yolları İle Benelux & Fransa & Almanya Turu

12 Farklı Tarih
İstanbul Kalkışlı
489
3,761 TL
7 Gece 8 Gün Türk Hava Yolları İle Maxi Paris & Benelux Turu

2 Farklı Tarih
İstanbul Kalkışlı
649
4,992 TL

Dusseldorf Gezi Rehberi

Almanya’nın en önemli kültür sanat şehirlerinden bir tanesi olan Duesseldorf, aynı zamanda bölgenin endüstri ihtiyacını da karşılamaktadır. Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletine başkentlik yapan Dusseldorf, Batı Almanya’ya 2. Dünya savaşı sonrasında dahil olmuştur. Almanya’nın en kalabalık 7. şehri olan Dusseldorf, dünya genelindeki büyük şirketlere ev sahipliği yapmaktadır. İkinci Dünya Savaşı sonrasında şehrin %80’i yıkılsa da ilerleyen dönemlerde, şehirde büyük bir kalkınma meydana gelmiştir. Yurtdışı turuyla Almanya'ya giden kişiler, ülkenin en önemli şehirlerinden bir tanesi olan Duesseldorf’u ziyaret etmeden dönmemelidir. Balayı bölgeleri ve balayı otelleriyle meşhur olan Duesseldorf’ta, ziyaretçilerin dikkatini çekecek pek çok eğlence ve etkinlik düzenlenmektedir. Moda haftaları ve festivalleriyle ünlenmiş Dusseldorf, etkileyici şehir manzarasıyla almayanın gözde şehri haline gelmiştir.

Dusseldorf’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve İstanbul Havalimanı üzerinden, Dusseldorf havalimanına doğrudan uçuşlar düzenlenmektedir. Aktarmalı ya da doğrudan uçuş seçeneklerinden herhangi birisi tercih edilerek, Duesseldorf'a kısa sürede ulaşılabilir. Tur fiyatlarını etkileyen aktarmalı uçuş seçenekleri, seyahatlerin daha uyguna mal olmasını sağlayacaktır. Duesseldorf Havalimanının yanında, uçuşlar Duesseldorf Weeze Havalimanı üzerinden de gerçekleştirilebilir. Duesseldorf Weeze Havalimanı, Dusseldorf şehir merkezine 80 km mesafededir. Duesseldorf Uluslararası Havalimanı, Almanya ve dünyanın en büyük üçüncü Havalimanı unvanına sahiptir. Şehir merkezine 3 km mesafede olan havalimanından şehir merkezine gitmek isteyen kişiler, tren, otobüs, taksi ve kiralık araç seçeneklerinden herhangi birini tercih edebilirler. Yurtdışı turu kapsamında belirlenen Duesseldorf seyahatlerinde, yer ayırtılan oteller tarafından da servis imkânı sunulmaktadır. Trenle seyahat etmek isteyen kişiler, 20 dakika mesafedeki tren istasyonuna gidebilirler. Tren garındaki 1. istasyonda bulunan 57 numaralı tren, doğrudan şehir merkezine gitmektedir. Dusseldorf ulaşım olanakları ele alındığında, tren yolculuklarının yanında, 5 farklı otobüs seferiyle de şehir merkezine ulaşım söz konusudur.

Duesseldorf’ta Nerelere Gidilir?

Duesseldorf’ta gezilecek yerler ele alındığında, birbirinden farklı festival ve kültür merkezi sıralanmaktadır. Kültür sanat etkinlikleri, alışveriş caddeleri, festivaller ve restoranlarıyla nam salmış Dusseldorf, aynı zamanda yapı ve doğal güzellikleriyle de ön plana çıkmıştır. En ucuz yurt dışı tur paketleri takip edilerek, Dusseldorf’un önemli merkezlerine yakından bakılmalıdır. Balayı bölgelerinin de ağırlıkta olduğu Dusseldorf’ta ziyaret edilmesi gereken merkezler şunlardır:
 • Marktplatz: Yurtdışı tur paketleriyle Duesseldorf'a gelen turistler, ilk olarak şehrin en büyük merkezi olan Markplatzı ziyaret etmektedir. Kışları daha renkli bir görüntüye sahip olan Marktplatz, balayı otellerinin de sıkça yer aldığı merkezlerden bir tanesidir.
 • Rhine Kulesi: Dusseldorf’a gökten bakmak isteyen kişiler, Rhine Kulesine çıkabilirler. Rheinturm olarak da bilinen Rhine kulesi, yerden 234 metre yüksekliktedir.
 • Medienhafen: Medya Limanı olarak da adlandırılan Medienhafen, iş merkezlerinin toplandığı bir bölge haline gelmiştir. Rhine Kulesinin de yer aldığı bölgede, birbirinden farklı ve göz alıcı mimari yapılar bulunmaktadır. Yeme içme mekânlarının sıkça yer aldığı Medienhafen bölgesine, geceleri ışıl ışıl bir görüntü hakim olmaktadır.
 • Konigsallee: Dusseldorf alışveriş bölgesi olarak adlandırılan Konigsalle Caddesi, dünyaca ünlü birçok markanın mağazalarına ev sahipliği yapmaktadır. En ucuz yurt dışı tur paketlerini tercih ederek Dusseldorf’a gelen kişiler, alışveriş için Konigsallee Caddesine gitmelidir.
 • Carlstand: Konigsalle Caddesi’ne kıyasla daha az yoğunlukta olan Carlstand Caddesi, şehrin önemli alışveriş merkezlerinden bir tanesidir. Barok türündeki mimari yapısı ve alışverişler için sıralanmış birbirinden farklı mağazalarıyla, Dusseldorf alışverişlerinin uğrak noktasıdır.

Duesseldorf’un Tarihi Mekanları

Duesseldorf'ta gezilmesi gereken tarihi mekanların büyük bir bölümü, İkinci dünya savası sonralarına dayanmaktadır. Savaş döneminde ülkenin %80’i tamamen harap olduğundan, tarihi yapılar bugüne ulaşamamıştır. Savaş dönemi ve savaş sonrasında inşa edilen Dusseldorf’un tarihi mekanları aşağıda sıralanmıştır:
 • Benrath Sarayı: Barok tarzı mimariyle hazırlanmış Dusseldorf Sarayı, oldukça sade ve minimal bir tasarıma sahiptir. Bugün müzeye döndürülmüş Dusseldorf Sarayının içerisinde, 2 ayrı müze yer almaktadır. Avrupa Bahçe sanatları Müzesi ve Doğa Tarihi Müzesi olarak adlandırılan müzelerde, birbirinden farklı eserlere yer verilmiştir. Sarayı çevreleyen bahçede de çeşitli heykellerin süslediği bir gölet yer almaktadır.
 • K21 Kunstsammlung Nordrhein Westfalen: 1960 yılında açılan bu müzede, Almanya'ya ait önemli sanat eserleri sergilenmektedir. Picasso gibi büyük sanatçıların eserlerinin de yer aldığı Kunstsammlung Nordrhein Westfalen müzesinde, 3 farklı bölümün yer aldığı sergiler bulunmaktadır.

Duesseldorf’ta Gezilecek Doğal Güzellikler

Festivalleri, alışveriş mekanları, etkinlikleri ve geleneksel pazarlarıyla dikkat çeken Dusseldorf, aynı zamanda birbirinden farklı doğal mekanların da yer aldığı etkileyici bir şehirdir. Yurt dışı tur paketlerine dahil edilen doğa gezilerinde, parklar ve göletler başta olmak üzere pek çok mekana ziyaret düzenlenmektedir. Dusseldorf’un doğal güzelliklerinin başında yer alan bölgelere yapılacak ziyaretler, tur fiyatlarına dahil edilmektedir. Şehrin en önemli doğal güzellikleri şu şekilde sıralanabilir:
 • Japanese Garden: Almanya Dusseldorf şehrinde yer alan, açık havadaki botanik bahçesidir. İçerisinde minik gölcükler ve çeşitli kuş türleri yer almaktadır.
 • Südpark: Koşu ve piknik türü aktiviteler için oldukça uygun bir yapıya sahip olan Südpark, şehrin güneyinde yer almaktadır.
 • Botanicial Garden: Dusseldorf botanik bahçelerinden bir tanesi olan Botanicial Garden, içerisinde küre şeklinde camdan büyük bir kapalı bahçe barındırmaktadır.
 • Vierekiger Weiher: Dusseldorf Sarayının bulunduğu bahçe olan Vierekiger Weiher, farklı botanik bitkilere ev sahipliği yapmaktadır.

Duesseldorf’un Önemli Etkinlikleri

Dusseldorf’ta düzenlenen önemli etkinliklerin başında, moda haftaları ve moda festivalleri yer almaktadır. Kültür sanat, eğlence, yemek, moda ve daha birçok konuda düzenlenen festivallere ev sahipliği yapan Dusseldorf, Almanya’nın Milano’su olarak adlandırılmaktadır. En ucuz yurt dışı tur paketleri takip edilerek, Dusseldorf’un festivallerine yakından tanıklık edilebilir. Dusseldorf’ta her yıl gerçekleştirilen festivallerin özellikleri ve düzenlenme tarihleri aşağıda belirtildiği gibidir:
 • Dusseldorf Festivali: Dusseldorf Karnavalı, her yıl şubat ayında gerçekleştirilmektedir.
 • Japon Günü: Her yıl mayıs ayında düzenlenen Japon Gününde, şehrin sokaklarında Japon kültürüne ait temalara yer verilmektedir.
 • Opera Günü: Haziran ayında başlayan ve 6 gün boyunca devam eden Opera Gününde, Dusseldorf sokaklarında birbirinden farklı opera gösterisi gerçekleştirilir.

Dusseldorf Yeme İçme Yerleri

Dusseldorf’ta yemek yenecek mekanların başında gelen en iyi restoranlar aşağıda sıralanmıştır:
 • Dinea Cafe & Restaurant: Açık büfe şeklinde sunulan yemekler, akşam yemeği, kahvaltı ve brunch saatlerine göre değişmektedir.
 • Restaurant Menuett: Şehrin en iyi restoranlarından bir tanesi olan Restaurant Menuett, kahvaltı, brunch ve akşam yemeği hizmeti sunmaktadır. Açık büfe ve menü üzerine olmak üzere, iki farklı servis sistemi bulunmaktadır.
 • Maruyasu Schadow Arkadan Ug: Deniz mahsulleri, Japon yemekleri, vejetaryen yemekler, vegan yemekler ve glütensiz menülere sahip olan restoran, Dusseldorf’un en gözde 66. mekanıdır.

Dusseldorf’a Hangi Mevsimde Gidilir?

Yurt dışı tur fiyatları, turların düzenlendiği tarihlere ve mevsimlere göre değişiklik göstermektedir. Nemli ılıman iklime sahip olan Dusseldorf, yıllık olarak çok az kar yağışı almaktadır. Şehrin ortalama sıcaklığı 10,5 derecedir. Yılın en soğuk dönemi, 1 derecelik sıcaklığı gören ocak ayıdır. Batı yönlü esen rüzgarlar, kış aylarında etkin şekilde görülecektir. Dusseldorf hava durumuna göre, şehrin ziyaret tarihleri belirlenmelidir. Haziran, temmuz ve ağustos aylarında ılık bir hava görülen Dusseldorf’ta, bu dönemlerde bütün etkinliklere katılım sağlanabilir.