Volga Nehri Turu 10 Temmuz 10 Gece 11 Gün

10 Gün

Tur Programı

Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinden, pasaport ve çıkış işlemlerinden sonra saat 11:05’da Türk Hava Yollarının TK417 sayılı seferi ile Moskova’ya hareket. Yerel saat ile 13:50’de Moskova’ya varış. Ülkeye giriş işlemlerinden sonra özel otobüsümüz ile gemiye transfer ve kamaralara yerleşme. Kısa bir dinlenmenin ardından gemi ve tur programı ile ilgili bilgilerin verileceği bir tanıtım toplantısı yapılacaktır. Akşam yemeğinden sonra arzu eden misafirler ekstra Işıklar Altında Moskova Turu’na katılabilirler. Geceleme gemide.

Gemide sabah kahvaltısından sonra yapılacak olan panoramik şehir turunda; Leningrad caddesi, Avrupa’nın en yüksek binalarından Triumph Palace, Tverskaya Caddesi, Parlamento Binası, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka Meydanı, KGB Merkez Binası, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş Merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeğinin ardından (gemide veya yemek paketi) ekstra Borodino Panorama Müzesi +Novodevici Turları’na katılma imkanı. Akşam dileyen misafirlerle ekstra olarak Rusya’nın uluslararası üne sahip Kostroma Dans Grubu’nun gösterisine katılma imkanı. Akşam yemeği ve geceleme gemide

Gemide sabah kahvaltıdan sonra Kremlin + 1 Katedral turu. Tur bitiminde Öğle yemeği (gemide veya yemek paketi) öğleden sonra dileyen misafirlerle Ekstra Metro Arbat Turu. Tur sonrası gemiye dönüş ve 17:00 de geminin hareketi. Hoş geldiniz kokteylinde kaptan ve gemi mürettebatı ile tanışma. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemide sabah kahvaltısından sonra yapılacak toplantıda uğranılacak limanlar, katedilecek suyolları, su asansörlerinin çalışma sistemi hakkında bilgiler verilecektir. Öğle yemeğinin ardından güvertede Volga nehrinin güzelliklerini seyretmek için serbest zaman. Saat 16.00’da Ugliç’e varış. Volga kıyısında bulunan bu şirin şehirde yürüyerek yapılacak olan turda, Eski Kremlin meydanındaki Transfigürasyon Katedrali ve Korkunç Ivan’ın oğlu Dimitri’nin 9 yaşında iken öldüğü yerde yapılmış olan Dimitri Kan Kilisesini göreceksiniz. Saat 18.30’da hareket ve akşam yemeği. Yemekten sonra gemideki aktivitelerden yararlanmak için serbest zaman. Geceleme gemimizde.

Gemide sabah kahvaltısından sonra saat 08:00’de varışta otobüsle yapılacak olan turumuzda Transfigürasyon Manastırı, Şehir Meydanı, Peygamber İlyas Kilisesi, Volga ve Kotorosol nehirlerinin kordonunu göreceksiniz. Turdan sonra saat 11:00’de geminin hareketi ve öğle yemeği. Öğleden sonra yine size Rus kültürü hakkında bilgiler verilecektir. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemide sabah kahvaltısı. Saat 09:00’da Goritsi’ye varış ve Aziz Kiril Manastırı gezisi için otobüs ile Kiril Kasabası’na hareket. Gezinin ardından saat 12:00’de geminin hareketi ve öğle yemeği. Öğleden sonra geminin güvertesinde kahvelerinizi yudumlayarak nehir kıyısı boyunca adeta tablo görünümündeki manzaraları seyredebilirsiniz. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemide sabah kahvaltısından sonra güverteden Onega Gölü’nün güzelliğini seyredebilirsiniz. Gemide öğle yemeğinden sonra saat 14:00’de Kiji’ye varış. Onega gölü içinde 60. paralelin üstünde yer alan bu ada bir açık hava müzesi olup Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesindedir. Yürüyerek yapılacak turda, 22 kubbesiyle bir Peri masalı görüntüsünde olan hiç çivi kullanılmadan yapılmış ahşap Tecelli kilisesini, tümü ahşap eski Rus köy evlerini ve köylülerin yaşantılarını göreceksiniz. Turun bitiminde Ada’da serbest zaman. Saat 18:00’de Geminin Mandrogi’ye hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemide sabah kahvaltısının ardından saat 10:00’da Mandrogi’ye varış. Rengârenk Rus ahşap evlerinin yer aldığı yemyeşil bir köy olan Mandrogi’de serbest zaman. Burada açık havada yeşillikler içinde yürüyüş yapabilir, mini hayvanat bahçesini, güzel ahşap binalar içinde yer alan hediyelik eşya mağazalarını ve hediyelik eşya atölyelerini ziyaret edebilirsiniz. Burada aynı zamanda küçük bir votka müzesi mevcuttur. Öğle yemeğinin (kıyıda veya gemide) ardından geminin hareketi. Bu akşam geminin nehir üzerinde geçireceği son gece olduğu için Kaptanın Gala Yemeği ile ağırlanacaksınız. Geceleme gemide.

Gemide sabah kahvaltısından sonra saat 09:00’da St. Petersburg’a varış ve panoramik şehir turu ve Hermitage müzesi ziyareti. Bu turda; Alexandr Nevski Manastırı, Nevski Prospekt caddesi, Kont Strogonof Sarayı, Saray Meydanı, Kışlık Saray, St Isaac Katedrali, Smolnıy Manastırı, Aniçkov Sarayı ve Köprüsü, 2. Alexandr Kan Kilisesi panoramik olarak görülecektir. Öğle yemeğinden sonra (gemide veya yemek paketi) arzu eden misafirler için ekstra Kanal Turuna katılma imkanı. Gemide akşam yemeği. Arzu eden misafirler ekstra Kazak Dansları veya ekstra Bale gösterisine katılabilirler. Gemide geceleme.

Gemide sabah kahvaltıdan sonra Ekstra Muhteşem Peterhoff Park ve Sarayı turu imkanı. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Akşam yemeğinden sonra ekstra Işıklar altında St Petersburg turuna katılma imkanı.

Gemide kahvaltıdan sonra arzu eden yolcular ekstra Puşkin-Katerina sarayı turuna katılabilirler. (Ekstra tura katılmayan yolcuların, yeni gelen yolculara hazırlanması için, kabinlerini en geç saat 10:00’da boşaltıp valizlerini bagaj odasına bırakmaları gerekmektedir.) Turdan sonra havaalanına transfer ve Saat 15.15’de Türk Havayollarının TK 402 sayılı seferi ile uçuş. Saat 18:45’de İstanbul’a varış.

Rublev

Rublev

Fiyata Dahil Hizmetler

 • -profesyonel Türkçe Tur Liderliği Hizmeti Ve Refakat Hizmetleri
 • Gemide 10 Gece 11 Gün Tam Pansiyon Konaklama
 • Gemide Bagaj Taşıma Hizmeti
 • Gemide Hoş Geldiniz Kokteyli Ve Kaptanın Gala Yemeği
 • Gemide Tüm Yemeklerde Çay Ve Kahve Servisi
 • Gemideki Konser, Gösteriler, Kültür Dersleri Ve Etkinlikler
 • Havaalanı, Liman Vergileri (380euro)
 • Havaalanı-gemi-havaalanı Özel Otobüs Transferi
 • Mandrogide Şaşlık Barbekü Yemeği
 • Moskova Ve St. Petersburg’da Yarım Gün Panoramik Şehir Turu
 • Moskova’da Kremlin + 1 Katedral
 • Nehir Güzergâhında Uğranılan Limanlardaki Turlar
 • St Petersburg’da Hermitage Müzesi Ziyareti
 • Thy İle İstanbul-moskova/st. Petersburg-istanbul Ekonomi Sınıf Uçak Bileti
 • Uçakta Kişi Başı 30kg Bagaj Taşıma Hakkı(üstü Ücrete Tabidir)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Dahil Olduğu Belirtilmemiş Tüm Hizmetler
 • Ekstra Turlar, Şahsi Harcamalar
 • Gemi Personeli Servis Bedeli Günlük 7€ Olup Gemide Nakit Olarak Toplanacaktır.
 • Gemide Alkollü, Alkolsüz İçecekler Ve Kapalı Şişe Su
 • Rehber, Yerel Rehber Ve Şoför Bahşişleri (isteğe Bağlı)
 • Rusya Vize Ücreti 140€
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı 15 Tl

10.07.2019 - 20.07.2019

Kabin İki Kişilik Kabinde
Kişi Başı
Tek Kişilik Kabin 3. Kişi 0-2 Çocuk 3-6 Çocuk 7-12 Çocuk Satın Al
Üst Güverte 1849.00 - - - - - Satın Al
Orta Güverte 1749.00 - - - - - Satın Al
Junıor Suıt 2249.00 - - - - - Satın Al
Ana Güverte 1649.00 - - - - - Satın Al

Önemli Notlar

 • ACENTEMİZ, KATEGORİSİ AYNI KALMAK KAYDIYLA OTEL VE GEMİ İSİMLERİNİ DEĞİŞTİRME HAKKINI SAKLI TUTAR. 3-4 KİŞİLİK KABİNLERDE İLAVE YATAK RANZA ŞEKLİNDE OLUP, 3. VE 4. YATAK DUVARDAN AÇILIR ŞEKİLDE OLABİLMEKTEDİR.
 • GEMİDE TAM PANSİYON KONAKLAMA BİRİNCİ GÜN AKŞAM YEMEĞİ İLE BAŞLAR, SON GÜN KAHVALTI İLE SONA ERER.
 • İÇ HAT UÇUŞUNU DIŞ HAT BİLETİNE BAĞLANTILI OLARAK ALMAYIP, MÜNFERİDEN AYRI BİR BİLET OLARAK ALAN MİSAFİRLER, BUNUNLA İLGİLİ DOĞABİLECEK HER TÜRLÜ SORUNDAN (TUR İPTALİ, TARİH DEĞİŞİKLİĞİ, UÇUŞ SAAT DEĞİŞİKLİĞİ, VB) KENDİLERİ SORUMLUDUR.
 • NEHİR SU SEVİYELERİ VE LİMAN ŞARTLARI DEĞİŞİMİ NEDENİYLE GEMİ FİRMASI PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR. LİMANLARA VARIŞ VE HAREKET SAATLERİ NEHİR TRAFİĞİNE GÖRE DEĞİŞEBİLİR.
 • SEYAHATE İLİŞKİN; UÇUŞ BİLGİLERİ VE EVRAKLARI SEYAHATE 48 SAAT KALA MİSAFİRLERE İLETİLMEKTEDİR. KATILIMCILAR BU BİLETLERİ VE DETAYINDA YER ALAN BİLGİLENDİRMELERİ OKUMAK VE KONTROL ETMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.
 • TURA İŞTİRAK EDEN KİŞİLERİN, ŞAHSİ EŞYALARI, ÇANTALARI, VALİZLERİ KENDİ SORUMLULUĞUNDA OLUP, UNUTULAN/KAYBOLAN/ÇALINAN EŞYALARDAN ACENTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR. UNUTULAN EŞYALARIN BULUNMA DURUMLARINDA ÜLKEYE VE/VEYA KİŞİYE ULAŞTIRILMASI SIRASINDA YAPILAN MASRAFLAR EŞYA SAHİBİNE AİTTİR.
 • TURA KATILIM İÇİN ACENTEMİZ TARAFINDAN BİLDİRİLEN SAATLERDE BELİRTİLEN HAVAALANINDA YA DA LİMANDA HAZIR BULUNMAYAN, CHECK-İN VE BOARDİNG İŞLEMLERİNİ ZAMANINDA YAPTIRMAYAN, CHECK-İN VE BOARDİNG İŞLEMLERİNİ ZAMANINDA YAPTIRAN ANCAK UÇAĞA YA DA GEMİYE BİNMEYEN KİŞİLERİN SEYAHATİ GERÇEKLEŞTİREMEMELERİNDEN ACENTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR. UÇAĞI YA DA GEMİYİ KAÇIRAN KİŞİLERİN TURA DAHİL OLMALARI İÇİN GEREKLİ OLACAK GİDİŞ-DÖNÜŞ YENİ UÇAK BİLETLERİ YA DA GEMİYE ULAŞABİLECEKLERİ LİMANA ULAŞIMLARI VE GİDİLECEK BÖLGEDEKİ TRANSFERLERİNE DAİR OLUŞACAK TÜM MASRAFLAR KENDİLERİNE AİTTİR.
 • YURTDIŞI GEZİLERİNDE SEYAHATİN BİTİŞ TARİHİNDEN EN AZ 6 AY SÜRELİ VE YASAL OLARAK GEÇERLİ PASAPORT OLMASI MECBURİDİR. MİSAFİR PASAPORTLARININ HASAR GÖRMEMİŞ/YIPRANMAMIŞ/YIRTILMAMIŞ OLMASI BOŞ VİZE SAYFASI OLMASI ZORUNLUDUR. KİŞİLERİN GİDİLECEK ÜLKELERE GİRİŞ İÇİN GEREKLİ OLAN YASAL YÜKÜMLÜLÜKLERİ YERİNE GETİRMELERİ ZORUNLUDUR. BU KURALLARA UYULMAMASI DURUMUNDA HAVALİMANLARINDA YOLCULARIN UÇUŞA ALINMAMASI SONUCU DOĞAN ZARARLARDAN YOLCULARIMIZ KENDİLERİ SORUMLUDUR.

Rublev

Yapım Yılı: 2011
Yolcu Kapasitesi: 240