Vietnam & Kamboçya Rotası

8 Gece 9 Gün
Kişibaşı
1797.00 $
'dan itibaren.
TUR KODU : BİN23

Tur Program

1. Gün - Saygon (ho Chi Minh)

Turumuz İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Türk Havayolları’na ait sefer ile Saygon’a hareket ediyoruz. Yerel saat ile akşam saatlerinde Saygon’a varmış olacağız. Özel aracımız ile otelimize transferimizin ardından dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Geceleme otelimizde.


2. Gün - Saygon

Kahvaltının ardından panoramik Saygon şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Savaş Müzesi, Opera Binası, Tarihi Posta Binası, Notre-Dame Katedrali ve Ben Thanh Pazarını ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğinin ardından dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Cu Chi Tünelleri turumuza (45 $ Kişi başı) katılabilirler. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Turdan sonra otele transfer. Geceleme otelimizde.

Destinasyon: Ho Chi Minh

3. Gün - Saygon - Siem Reap

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak “Öğle yemekli Mekong Deltası” turuna (80 $ Kişi başı) katılabilirler. Suyun üzerinde suyla iç içe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengârenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı bal çayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında her şeyi öğreniyoruz. Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Turdan sonra havaalanına transfer ve Siem Reap’e uçuş. Varışta otele transfer ve geceleme otelimizde.

Destinasyon: Siem Reap

4. Gün - Sıem Reap -angkor Thom - Angkor Wat

Kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor Thom turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Baphuon, Bayon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizi yerel restoranda alıyoruz. Daha sonra insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat ile gezimizi tamamlıyoruz. Gezimizin ardından otelimize döneceğiz. Konaklama Siem Reap otelimizde.


5. Gün - Siem Reap - Hanoi

Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Güney Doğu Asya’nın en büyük gölü olan Tonle Sap Gölü tekne turuna (40 $ Kişi başı) katılabilirler. Yapacağımız tekne turunda Kamboçya’nın en önemli gelir kaynağı olan balıkçılıkla geçinen ailelerin, kazıklar üzerine oturtulmuş evleri ve yüzen evlerini yakından görüyoruz. Tur bitimi havaalanına transfer olup, yerel havayolları ile Hanoi’ye uçuyoruz. Varışta otele transfer ve geceleme Hanoi otelimizde.

Destinasyon: Hanoi

6. Gün - Hanoi

Kahvaltının ardından yapılacak panoramik Hanoi şehir turumuzda Ho Chi Minh Mozalesi, Başkanlık Sarayı, Vietnam’ın ilk üniversitesi olan Literatür Tapınağı ve Single Pillar Pagodası görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası yerel restoranda öğle yemeğimizi alıp otelimize transfer oluyoruz. Akşamüzeri dileyen misafirlerimiz akşam etkinliği olarak “Yemekli Su Kuklası Tiyatrosu ve Gece Turu”na (55 $ Kişi başı) katılabilirler. Hanoi’de Kızılırmak Deltası kültürünün önemli bir parçası olan Su Kuklası tiyatrosunu izleyip akşam yemeğimizi alacağız. Eski kent merkezinde yerel bir ulaşım aracı olan çekçeklerle (rickshow) yapacağımız gece turundan sonra otele transfer ve geceleme Hanoi otelimizde.


7. Gün

Kahvaltın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Öğle Yemekli Halong Bay turuna (95 $ Kişi başı) katılabilirler. Keyifli bir tekne turunda dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen bu körfezi keşfedeceğiz. Adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimizi alıp, tur sonrası Hanoi otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.


8. Gün - Hanoi

Kahvaltın ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte havaalanına transfer olacağız. Akşam Türk Havayolları’na ait sefer ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.


9. Gün - Hanoi

Yerel saat ile sabah İstanbul Havalimanı’na hoş geldiniz.

Ziyaret Edilecek Bölgeler

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 2.- 4.- 6. Günlerde Öğle Ve 1. Günde Akşam Yemekleri
 • Ho Chi Minh Ve Hanoi Şehir Turları
 • Programda Belirtilen Şehirlerde 4* Otellerde Oda-kahvaltı Konaklamalar
 • Programda Dahil Olduğu Belirtilmiş Geziler
 • Seyahat Ve Sağlık Sigortası (65 Yaş Üzeri Sürprim Uygulanır)
 • Türk Havayolları İle İstanbul – Saygon/hanoi - İstanbul Gidiş Ve Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Biletleri Ve Vergileri
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Tursab Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Yerel Havayolları İle Saygon – Siem Reap Ekonomi Sınıf Uçak Bileti Ve Vergileri
 • Yerel Havayolları İle Siem Reap – Hanoi Ekonomi Sınıf Uçak Bileti Ve Vergileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Covid-19 Sigortası
 • Programda Belirtilmeyen Öğle Ve Akşam Yemekleri
 • Programda Dâhil Olduğu Belirtilmemiş Geziler
 • Şoför Tipleri 5-10 Usd / Kişibaşı (isteğe Bağlı)
 • Vietnam (çok Girişli) Ve Kamboçya Vizeleri
 • Vietnam C1 Belgesi (kişi Başı 100 Usd Vize Değildir, Vize Almak İçin Zorunlu Belgedir.)
 • Yemeklerde Alınacak İçecekler
 • Yurtdışı Çıkış Harcı: (150 Tl)

4 * Oteller

Tur Tarihleri İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Üç Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Oda 0-2 Çocuk 3-6 Çocuk 7-12 Çocuk Satın Al
12.11.2022 - 20.11.2022 1847.00 $ 1847.00 $ 1967.00 $ - 1997.00 $ 1997.00 $ Satın Al
03.12.2022 - 11.12.2022 1797.00 $ 1797.00 $ 1917.00 $ - 1947.00 $ 1947.00 $ Satın Al

Yurtdışı Tur Kategorileri