Venedik Karnavalı Turu 16 Şubat

3 Gece 4 Gün

Tur Programı

1. Gün - İstanbul – Venedik

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarı önünde saat 06:00’da buluşma. Türk Hava Yolları TK1867 sefer sayılı uçuş ile saat 08:40’ta Venedik’e hareket. Saat 09:25’te Venedik’e varış. Havaalanında karşılama ve deniz yolu ile Venedik San Marco meydanına transfer. Varışa istinaden Venedik şehir turumuza başlıyoruz; San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi keşif duraklarımız. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Gondol turuna(25€) katılabilirler. Ayrıca Venedik’in sembolü haline gelmiş tarihi adanın tam ortasından geçen Grand Kanal`da tüm şehrin güzelliklerini ve tarihi yapılarını özel teknelerimizle yapacağımız gezimizde görebileceğiniz Büyük Kanal turuna (35€) katılabilirsiniz. Turumuz sonrası geceleme otelimizde.


2. Gün - Venedik | “ Grand Kanal Kostümlü Geçit Törenleri”

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek Tam gün Venedik ada turuna(45€) katılabilirler. Bugüne özel olarak Büyük Kanal’da Venedik Karnavalı’nın geleneksel kostümlü geçit töreni gerçekleşecektir. Biz de bu önemli festival etkinliğini izlemek için yerimizi alıyor ve gün boyu sürecek olan karnaval etkinliklerine katılıyoruz. Gezimize Büyük Kanal üzerinde bulunan Rio Di Cannaregio’de gerçekleşecek olan eğlencelerle devam ediyoruz. Maskeli balolar, yarışmalar, gösteriler ve geçitlerle devam eden karnaval, şehri rengârenk bir atmosfere bürümektedir. Geceleme otelimizde.

Destinasyon: Venedik

3. Gün - Venedik

Sabah kahvaltı sonrası için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilecek olan Milano & Alp Gölleri Como & Lugano İsviçre turu (95 Euro) turuna katılabilirler. Milano şehir turu esnasında; dünyaca ünlü Maria Callas,Pavarotti ve de Leyla Gencer gibi sanatçıların sahne aldığı Scala Tiyatrosu, Duomo yani Katedral Meydanı, Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasında olup ayrıca Alışveriş için de zaman bulacaksınız. Tur bitimi ile Como `ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Como Gölü ve şehir turumuz gezimiz esnasında görülecek yerler arasında meşhur sanatçıların, devlet büyüklerinin, önemli sporcu ve sanatçıların (George Clooney) villaları da bulunmaktadır. Como, İtalya’nın Lombardiya bölgesinde yer alan ve İsviçre ile sınır olan bir şehir. Aynı ismi taşıyan göl de İsviçre ile İtalya arasında bulunuyor. İsviçre tarafı Alp Dağları’nın eteklerinde olan göl, ünlülerin ve jet sosyetenin yazlık yeri olarak biliniyor. Gölün nefes kesen manzarası sizi büyüleyecek. Geceleme otelimizde.


4. Gün - Venedik - İstanbul

Sabah kahvaltısından sonra transfer saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Verona turu (35 Euro) turuna katılabilirler. Shakespeare tarafından 15. Yüzyıl'da kaleme alınan 2 genç aşık Romeo ve Juliet’in doğum yeri olan Verona’daki gezide Juliet’in evi, Veneto Bölgesi’ndeki gladyatör oyunlarının sergilendiği, M.S. 30'da tamamlanmış olan arena, Erbe ve Signori meydanları görülecek. Turumuz sonrası havalimanına transfer Türk Havayolları TK1870 no’lu tarifeli seferi ile saat 19:00’da İstanbul'a hareket saat 23:25’te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 4* Otelde 3 Gece 4 Gün Oda Kahvaltı Konaklama Bölgesi (quarto D’altino, Cittadella , Noventa Di Piave, Padova Veya Treviso )
 • Havalimanı / Otel / Havalimanı Arası Transferler
 • Havalimanı Vergileri
 • Otel Vergileri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Türk Havayolları İle İstanbul – Venedik - İstanbul Uçak Biletleri
 • Venedik Panoramik Şehir Turu
 • Venedik Turu İçin Vaporetto(tekne) Ulaşım Ücreti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel Harcamalar
 • Program Belirtilen Ekstra Turlar
 • Seyahat Sigortası
 • Vize Servisi Ve Ücreti
 • Yurtdışı Çıkış Fonu ( 15 Tl )

Yurtdışı Tur Kategorileri