Venedik Floransa Turu Mart

4 Gece 5 Gün

Tur Programı

1. Gün - İstanbul –venedik

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarı önünde saat 05.30’da buluşma. Türk Hava Yolları TK1867 sefer sayılı uçuş ile saat 08:40’ta ile Venedik’e hareket. Saat 09:25’te Venedik havalimanına varış. Özel otobüsümüz ile Venedik’e hareket. Dileyen misafirlerimiz ile rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Gondol Turu'na (25€) katılabilirler. Ayrıca Venedik’in sembolü haline gelmiş tarihi adanın tam ortasından geçen Grand Kanal`da tüm şehrin güzelliklerini ve tarihi yapılarını özel teknelerimizle yapacağımız gezimizde görebileceğiniz Büyük Kanal turuna (35€) katılabilirsiniz. Turumuz sonrası geceleme otelimizde.


2. Gün - Venedik

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, rehberimiz tarafından ekstra olarak organize edilecek olan Milano & Alp Gölleri Como & Lugano İsviçre turu (95€) turuna katılabilirler. Milano şehir turu esnasında; dünyaca ünlü Maria Callas, Pavarotti ve Leyla Gencer gibi sanatçıların sahne aldığı Scala Tiyatrosu, Duomo yani Katedral Meydanı, Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasında olup, ayrıca alışveriş için de zaman bulacağız. Tur bitimi ile Como`ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Como Gölü ve şehir turumuz esnasında görülecek yerler arasında meşhur sanatçıların, devlet büyüklerinin, önemli sporcu ve sanatçıların (George Clooney) villaları da bulunmaktadır. Como, İtalya’nın Lombardiya bölgesinde yer alan ve İsviçre ile sınır olan bir şehirdir. Aynı ismi taşıyan göl de İsviçre ile İtalya arasında bulunuyor. İsviçre tarafı Alp Dağları’nın eteklerinde olan göl, ünlülerin ve jet sosyetenin yazlık yeri olarak biliniyor. Gölün nefes kesen manzarası bizi adeta büyüleyecek. Geceleme otelimizde.

Destinasyon: Venedik

3. Gün - Venedik – Floransa

Sabah kahvaltının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Floransa’ya varışımıza istinaden yapılacak şehir turumuzda, Duomo Katedrali, vaftizhanesi, Giotto’nun çan kulesi, Sinyorler ve sarayı, Ponte Vecchio Köprüsü, Arno Nehri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.


4. Gün - Floransa

Sabah kahvaltının ardından serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz ile rehberimiz eşliğinde ekstra Büyük Toskana turu (75€) için hareket ediyoruz. Turumuzda Siena - San Gimignano görülecek yerler arasında. Siena şehri Orta Çağ’dan kalma dar sokakları, ufak caddeleri ve Avrupa’nın en büyük meydanı olarak kabul edilen Campo Meydanı ile ünlü, UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan en önemli müze kentlerden biridir. Bunun dışında görülecek yerler Siena Katedrali, Palazzo Publico (Belediye Binası). İtalya’nın bilhassa keyifli yemek yenecek ve aynı zamanda Toskana’nın güzel yerel içeceklerinden alma imkanına sahip olacağız. San Gimignano (13 Kuleli Şehir) 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret ediliyor. Burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapılabilir. Turumuz sonrası otele dönüş. Geceleme otelimizde.

Destinasyon: Floransa

5. Gün - Floransa – Bologna - İstanbul

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile rehberimiz eşliğinde Toskana Bella (Pisa & Lucca) turu (55€) için hareket ediyoruz. Turumuzda Pisa - Lucca - San Gimignano görülecek yerler arasında. Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek ve dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde fotoğraf çektirebilecekler. Lucca, İtalyanın Kuzeyinde Serchio nehrinin içinden geçtiği, Ligurya Denizi kıyılarındaki düzlükte kurulmuş olan İtalyan kentidir. Rönesans döneminden kalma oldukça iyi korunmuş şehir, surları ile ünlüdür. Surlardan içeri girdiğinizde size adeta bir labirent karşılayacak. Ufacık sokaklarda ortaçağdan kalma binalar ve binaların altında restoranlar, hediyelik eşya ve gurme dükkanlar ile dolu şehrin sokak planı M. Ö. 180’den kalmadır. Rehberimizin belirleyeceği saatte havalimanına hareket. Türk Havayolları TK1326 no’lu tarifeli seferi ile saat 18.35’te İstanbul'a hareket saat 23.05’te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Havalimanı / Otel / Havalimanı Arası Transferler
 • Havalimanı Vergileri
 • Otel Konaklama Vergileri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Türk Havayolları İle İstanbul – Venedik - Bologna - İstanbul Uçak Biletleri
 • Venedik Turu İçin Vaporetto(tekne) Ulaşım Ücreti
 • Venedik, Floransa Panoramik Şehir Turu

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Programda Belirtilmeyen Tüm Gezi Ve Turlar
 • Seyahat Sigortası
 • Vize Servisi Ve Ücreti
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

Yurtdışı Tur Kategorileri