Venedik Floransa Turu 24 Ocak

4 Gece 5 Gün

Tur Programı

1. Gün - İstanbul –bologna - Floransa

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarı önünde saat 06:30’da buluşma. Türk Hava Yolları TK1867 sefer sayılı uçuş ile saat 09:45’te ile Bologna’ya hareket. Saat 10:25’te Bologna Havalimanı’na varış. Özel otobüsümüz ile Floransa’ya hareket. Floransa’ya varışımıza istinaden yapılacak şehir turumuzda, Duomo Katedrali, vaftizhanesi, Giotto’nun çan kulesi, Sinyorler ve sarayı, Ponte Vecchio Köprüsü, Arno Nehri görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.


2. Gün - Floransa

Sabah kahvaltının ardından serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz ile rehberimiz eşliğinde ekstra Büyük Toskana turu (95.€) için hareket ediyoruz. Turumuzda Pisa - Lucca - San Gimignano görülecek yerler arasında. San Gimignano (13 Kuleli Şehir) 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret ediliyor. Burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapılabilir. 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek ve dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde fotoğraf çektirebilecekler. Lucca, İtalyanın Kuzeyinde Serchio nehrinin içinden geçtiği, Ligurya Denizi kıyılarındaki düzlükte kurulmuş olan İtalyan kentidir. Rönesans döneminden kalma oldukça iyi korunmuş şehir, surları ile ünlüdür. Surlardan içeri girdiğinizde size adeta bir labirent karşılayacak. Ufacık sokaklarda ortaçağdan kalma binalar ve binaların altında restoranlar, hediyelik eşya ve gurme dükkanlar ile dolu şehrin sokak planı M. Ö. 180’den kalma. Turumuz sonrası otele dönüş. Geceleme otelimizde.

Destinasyon: Floransa

3. Gün - Floransa – Venedik

Sabah kahvaltının ardından Venedik’e hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden Venedik şehir turumuza başlıyoruz ; San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi keşif duraklarımız. Dileyen misafirlerimiz ile rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Gondol Turu'na (25€) turumuza katılabilirler. Sonrasında arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan; Venedik’in sembolü haline gelmiş tarihi adanın tam ortasından geçen Büyük Kanal`da (Grand Canal) tüm şehrin güzelliklerini ve tarihi yapılarını özel teknelerimizle yapacağımız gezimizde görebileceğiniz Büyük Kanal turuna (35€) katılabilirler. Tur sonrası otelimize hareket. Tur sonrası otelimize hareket. Geceleme otelimizde.


4. Gün - Venedik

Sabah kahvaltı sonrası için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, rehberiniz tarafından ekstra olarak organize edilecek olan Milano & Alp Gölleri Como & Lugano İsviçre turu (95 Euro) turuna katılabilirler. Milano şehir turu esnasında; dünyaca ünlü Maria Callas,Pavarotti ve de Leyla Gencer gibi sanatçıların sahne aldığı Scala Tiyatrosu, Duomo yani Katedral Meydanı, Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasında olup ayrıca Alışveriş için de zaman bulacaksınız. Tur bitimi ile Como `ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Como Gölü ve şehir turumuz gezimiz esnasında görülecek yerler arasında meşhur sanatçıların, devlet büyüklerinin, önemli sporcu ve sanatçıların (George Clooney) villaları da bulunmaktadır. Como, İtalya’nın Lombardiya bölgesinde yer alan ve İsviçre ile sınır olan bir şehir. Aynı ismi taşıyan göl de İsviçre ile İtalya arasında bulunuyor. İsviçre tarafı Alp Dağları’nın eteklerinde olan göl, ünlülerin ve jet sosyetenin yazlık yeri olarak biliniyor. Gölün nefes kesen manzarası sizi büyüleyecek. Daha sonra “İsviçre’nin Monte Carlo’su” diye adlandırılan Taş Devri’nden bu yana yerleşimin var olduğu Lugano’yu ziyaret ediyoruz. Tur sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

Destinasyon: Venedik

5. Gün - Venedik – İstanbul

Sabah kahvaltıdan sonra Venedik Havalimanı’na hareket. Türk Havayolları TK1868 nolu tarifeli seferi ile saat 10:25’te İstanbul'a hareket saat 14:45’te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 3* Ve 4* Otelde 4 Gece 5 Gün Oda Kahvaltı Konaklama
 • Havalimanı / Otel / Havalimanı Arası Transferler
 • Havalimanı Vergileri
 • Otel Konaklama Vergileri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Türk Havayolları İle İstanbul – Venedik - Bologna - İstanbul Uçak Biletleri
 • Venedik Turu İçin Vaporetto(tekne) Ulaşım Ücreti
 • Venedik, Floransa Panoramik Şehir Turu

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel Harcamalar
 • Programda Belirtilmeyen Tüm Gezi Ve Turlar
 • Seyahat Sigortası
 • Vize Servisi Ve Ücreti
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

Yurtdışı Tur Kategorileri