Sicilya Turu ( Catania & Palermo )

4 Gece 5 Gün
Kişibaşı
549.00 €
'dan itibaren.
TUR KODU : VENN06

Tur Program

1. Gün - Catania - Palermo

Gezimizin ilk günü, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminalinde uçuştan 3 saat önce buluşarak başlıyor. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Catania’ya uçuyoruz. Varışımızın ardından yaklaşık 2,5 saat sürecek zevkli bir yolculuktan sonra Sicilya’ nın başkenti Palermo’ya varış. Varışı takiben Palermo şehir turumuza başlıyoruz. San Giovanni Katedrali, Politeama Meydanı, Palazzo Normanni, Quattro Canti Meydanı, görülecek yerler arasındadır. Geceleme otelde


2. Gün - Palermo

Kahvaltının ardından ekstra olarak düzenlenecek Cefalu ve Monreale Gezisini gerçekleştiriyoruz. Geceleme otelimizde.

Monreale & Cefalu Balıkçı Kasabası Gezisi | 65 Euro Yetişkin | 35 Euro çocuk (7-12 Yaş) Monreale'da çıktığımız kraliyet tepesinde 6350 m² genişliğinde ve altın mozaiklerle işlenmiş görkemli Monreale Katedrali görülüyor. Palermo ise doğusunda ve Tiran Denizi kıyısında yer alan Cefalu Sicilya’nın en önemli turistik merkezlerinden biridir. Aynı zamanda tipik bir balıkçı kasabası olan Cefalu’da 12. Yüzyıl'da yapılmış olan ünlü Katedrali görülecek yerler arasında.

Destinasyon: Palermo

3. Gün - Palermo - Catania

Kahvaltının ardından Catania'ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından yapacağımız panoramik şehir turumuzda, Duomo Katedrali, Fontana Dell’elefante, Üniversite ve Republica Meydanı, Roma anfitiyatrosu, Castel Ursin görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otele yerleşme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Destinasyon: Catania

4. Gün - Catania

Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Etna Yanardağı & Savoca & Taormina Gezisi’ne katılabilirler. Gezinin ardından geceleme otelimizde.

Etna Yanardağı & Savoca & Taormina Gezisi | 110 Euro Yetişkin | 45 Euro Çocuk (7-12 yaş) Erken saatlerde yola çıkarak yaklaşık 1 saat süren yolculuk sonrası gezi noktamıza ulaşıyoruz. Yüksekliği 3345 metre, yüz ölçümü 1250 km² olan Etna, Avrupa’nın en yüksek aktif volkanik dağı. 1986 metre yüksekliğindeki 2. krater olan Silvestri’yi göreceğiz. Üzerinde duman tüten kaya parçalarını hatıra olarak almayı unutmayın! Öğleden sonra Iyon Denizi’nin incisi ve Sicilya’nın en güzel kıyı kenti olan Taormina’ya hareket ediliyor. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti gezeceğiz. Ardından varacağımız Savoca kenti gezimizde dünyaca meşhur “Baba” filminin çekildiği yerleri ve manastırda bulunan tarihi mumyaları göreceğiz. Ardından Bar Vitelli, San Michele Kilisesi, Cappucini Manastırı göreceğimiz yerler arasında.


5. Gün - Catania

Kahvaltının ardından misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Siracusa Gezisi'ne katılabilirler. Turumuz sonrası rehberimizin belirteceği saatte buluşarak Catania Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’ a uçuşumuz başlıyor. Varışın ardından gezimiz sona eriyor.

Siracusa Gezisi | 70 Euro Yetişkin | 35 Euro çocuk (7-12 yaş) Ünlü matematikçi Archimed'in yaşadığı kent olan Siracusa'ya yapacağımız tam günlük turumuzda göreceğimiz yerler arasında meşhur Aretusa Çeşmesi, Katedral, Diana Çeşmesi, Apollon Tapınağı ve Altın Kale bulunmaktadır. Aynı zamanda sunulacak olan tekne turu ile mağaraları gezerken dileyenler denize de girebileceklerdir.

Ziyaret Edilecek Bölgeler

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 3 Ve 4 Yıldızlı Otellerde Catania’da 2, Palermo’da 2 Toplam 4 Gece Oda Kahvaltı Konaklama,
 • Alan-otel-alan Transferleri; Şehirler Arası Transferler
 • Havalimanı Vergisi Ve Alan Hizmetleri Bedeli
 • Panoramik Catania, Palermo Şehir Gezileri
 • Türk Hava Yolları Tarifeli Seferleri İle İstanbul-catania Gidiş Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Türkçe Tur Liderlik Hizmetleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • 150 Tl Yurt Dışı Çıkış Harcı (seyahat Tarihinden Önce Bankalara Ödeme Yapılması Tavsiye Edilir.)
 • Kişisel Harcamalar
 • Öğle Ve Akşam Yemekleri
 • Programda Belirtilmeyen Ekstra Geziler
 • Seyahat Sigortası (covid-19 Kapsamlı)

3* & 4* Oteller

Tur Tarihleri İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Üç Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Oda 0-2 Çocuk 3-6 Çocuk 7-12 Çocuk Satın Al
27.09.2022 - 01.10.2022 549.00 549.00 749.00 150.00 529.00 529.00 Satın Al
11.10.2022 - 15.10.2022 549.00 549.00 749.00 150.00 529.00 529.00 Satın Al

Önemli Notlar

 • ÖNEMLİ NOTLAR
  Acente havayolu ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Uçuş öncesinde uçak saatleri değişebilir. Tüm uçuş saatlerinin tur hareket saatinden 48 saat önce yolcu tarafından teyit edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.
  Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde Continental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir mönü ile sunulmakta olup gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.
  3 Kişilik odalar, otellerin müsaitliğine göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar açma-kapama ve couch bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için tur katılımcısı 3. Kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan –yaş grubuna uyan- tek çocuk için geçerlidir.
  Otellerde sınırlı sayıda TWIN (2 ayrı yataklı) oda bulunmasından dolayı, TWIN oda talebinizi rezervasyondan önce kontrol ediniz.
  18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya her ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurmaları zorunludur.
  Panoramik şehir turu, şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süreli turlar olup içeriği değişmemek şartıyla farklı günlerde düzenlenebilir. Müze, ören yeri girişlerini içermez. Ekstra turlar, tur lideri tarafından belirlenecek kişi sayısı ile gerçekleştirilir ve günleri programın akışına göre tur lideri tarafından değiştirilebilir. Hava durumuna bağlı olarak turlar gerçekleşmeyebilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından acente sorumlu tutulamaz.
  Kişilerin tura katılımlarında ki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ve bu ilaçlar ile ilgili raporları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.
  Yol üzerinde yapılacak ekstra turlarda, tura katılmayacak olan misafirlerimiz tur lideri tarafından kente girmeden önce yol üzerinde yer alan toplu ulaşım araçlarından yaralanabilecekleri dinlenme alanlarına yönlendirilecektir.
  Tur – Alan – Tur Lideri- Otel bilgilendirmeleri tur hareketinden 48 saat önce operasyon departmanı tarafından mail yolu ile gönderilecektir.
  Pasaport resmi bir belge niteliğinde olup herhangi bir şekilde zedelenmiş, kirlenmiş, özellikle dikişte veya sayfalarında yırtık olması gibi sebeplerden dolayı pasaport polisi sizi ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
  Vize başvurusu için tur bitim tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve konsolosluk tarafından istenilen evraklar gerekmektedir. Bu program için Schengen Vizesi gerekmektedir. Vize alınmış olması ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez. Pasaport polisi yolcuyu ülkeye sokmama yetkisine sahiptir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir.
 • OTELLER
  Palermo : 4* Astoria Palace Hotel vb. Catania : 3* Meditur Ognina Catania vb.

Yurtdışı Tur Kategorileri