Roma Floransa Turu 27 Mart

4 Gece 5 Gün

Tur Programı

1. Gün - İstanbul – Bologna - Floransa

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali THY Kontuarı önünde saat 06:30’da buluşma. Türk Hava Yolları TK1321 sefer sayılı uçuş ile saat 09:30’da ile Bologna’ya hareket. Saat 10:15’te Bologna’ya havalimanına varış. Floransa şehir turu için hareket. Yapılacak şehir turumuzda, Arno Nehri, Ponte Vecchio Köprüsü, Uffizi Sanat Galerisi, Santa Maria del Fiore Kathedrali ve Sinyorler Meydanı görülecek yerler arasındadır.Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.


2. Gün - Floransa

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile rehberimiz eşliğinde Büyük Toskana turu (95€) için hareket ediyoruz. Turumuzda Pisa - Lucca - San Gimignano görülecek yerler arasında. San Gimignano (13 Kuleli Şehir) 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret ediliyor. Burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapılabilir. 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek ve dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde fotoğraf çektirebilecekler. Lucca, İtalyanın Kuzeyinde Serchio nehrinin içinden geçtiği, Ligurya Denizi kıyılarındaki düzlükte kurulmuş olan İtalyan kentidir. Rönesans döneminden kalma oldukça iyi korunmuş şehir, surları ile ünlüdür. Surlardan içeri girdiğinizde size adeta bir labirent karşılayacak. Ufacık sokaklarda ortaçağdan kalma binalar ve binaların altında restoranlar, hediyelik eşya ve gurme dükkanlar ile dolu şehrin sokak planı M. Ö. 180’den kalma. Tur sonrası otelimizde transfer ve geceleme otelimizde.

Destinasyon: Floransa

3. Gün - Floransa – Roma

Sabah kahvaltısının ardından Roma’ya hareket. Varışa istinaden panoramik Roma şehir turu. Turumuzda şehrin en değerli hazinelerinden olan Vatikan (San Pietro), Vittoriano Zafer Anıtı, Castel San't Angelo Melekler Şatosu otobüs ile panoramik olarak görülerek Collosseo (Arena)’da fotoğraf molası verilecektir. Tur sonrası arzu eden misafirlerimiz ile ekstra Roma Anıtları ve Vatikan (San Pietro) Turu (45€) Turumuzda Avrupa Medeniyeti’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da önce şehrin sembolü haline gelen ve Roma İmparatorluğu boyunca gladyatör dövüşlerine ev sahipliği yapmış antik tiyatro Colosseum, imparatorluk zamanında şehrin tören merkezi olan Roma Forumu, efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Vatikan (San Pietro), Castel San't Angelo - Melekler Şatosu, Piazza Popolo görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.


4. Gün - Roma

Sabah kahvaltısının ardından serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz ile rehberimiz eşliğinde ekstra Napoli & Pompei turu (95.€) için hareket ediyoruz. İtalya’nın egzotik liman kentlerinden biri olan Napoli şehir turumuz sonrasında, Dünyanın en ünlü arkeolojik alanlarından biri olan Pompei görülecektir. Pompei M.S. 79’da patlayan ve şehri yok eden Vezüv Yanardağı'nın eteklerinde uzanmaktadır. Arkeologların 1748 yılında uzun süren kazıları sonucu, şehir tüm canlılığıyla ortaya çıkarılmıştır. Görülecek yerler arasında Bazilika, Forum, fauna evi, restoranlar, hamamlar, ekmek fırınları yer almaktadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Destinasyon: Roma

5. Gün - Roma - İstanbul

Sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ile rehberimizin ekstra düzenleyeceği eşsiz bir doğaya sahip olan Albano gölü & Nemi Roma köyleri (Çilek köyü) (35€) için hareket ediyoruz. Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğimiz dağ çileği ile ünlü Nemi köyünü geziyoruz. Tur sonrası havalimanına transfer. Türk Havayolları TK1864 nolu tarifeli seferi ile saat 19:45’te İstanbul'a hareket saat 23:25’te İstanbul'a varış ve turumuzun sonu

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 3* Ve 4* Otelde 2 Gece Floransa Montecatini – 2 Gece Roma (merkeze 10 – 15 Km Mesafe ) Toplam 4 Gece 5 Gün Oda Kahvaltı Konaklama
 • Havaalanı Vergileri
 • Havaalanı – Otel – Havaalanı Transferleri
 • Otel Konaklama Vergisi
 • Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Roma, Floransa, Panoramik Şehir Turu
 • Türk Havayolları İle İstanbul – Bologna – Roma İstanbul Uçak Biletleri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel Harcamalar
 • Programda Belirtilmeyen Tüm Gezi Ve Turlar
 • Seyahat Sigortası
 • Vize Servisi Ve Ücreti
 • Yurtdışı Çıkış Harcı

Yurtdışı Tur Kategorileri