2019 Yılbaşı Tatili - 1 GÜN
23 Nisan - 1 GÜN
1 Mayıs - 1 GÜN
19 Mayıs - 1 GÜN
Ramazan Bayramı - 4 GÜN
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü - 1 GÜN
Kurban Bayramı - 5 GÜN
30 Ağustos Zafer Bayramı - 2 GÜN
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı - 1 GÜN

2020 Resmi Bayram ve Tatil Dönemleri Nasıl?

Seyahat etmek ve yeni yerler keşfetmek birçok kişinin tutkusu, ancak tatil için yıl içinde zaman ve para ayırmak hiç kolay olmuyor kuşkusuz! 2020 yılını karşılamaya sayılı günler kala akıllardaki en önemli sorulardan bir tanesi yeni yılda resmi tatillerin hangi günlere denk geldiği.

Yeni yılda resmi tatillerin hangi günlere denk geldiği ve bu tatilleri nasıl değerlendirebileceğiniz konusunda detaylı bir içerik hazırladık. 2020 yılında resmi tatillerin hangi günlere denk geldiğini öğrenerek uçak biletlerinizi çok daha uygun fiyatlarla satın alabilir, seçtiğiniz oteller ve turlarda erken rezervasyon avantajlarıyla yerinizi ayırtabilirsiniz.

İlk Sömestr Tatili Ne Zaman Başlıyor?

Öğrencilerin merakla beklediği 9 günlük ilk sömestr tatili 16 Kasım Cumartesi günü başlıyor. 24 Kasım Pazar günü sona erecek ilk sömestre tatili ile birlikte öğrenciler 25 Kasım Pazartesi günü ders başı yapacaklar.

2020 Yılbaşı Hangi Güne Denk Geliyor?

2019’a elveda, 2020’ye merhaba diyeceğimiz 31 Aralık 2019 gecesi Salı gününe denk geliyor. Yılbaşı gecesinin ertesi günü 1 Ocak Çarşamba günü resmi tatil, 2 Ocak Perşembe günü çalışanlar iş başı yapacak. Perşembe ve Cuma günü izin kullanarak tatilinizi 5 güne çıkarabilir ve harika bir kayak otelinde unutulmaz anılar biriktirebilirsiniz. Kayak otelleri size göre değilse Kapadokya bölgesini keşfedebilir ya da termal otellerde huzur ve şifa dolu günler geçirebilirsiniz.

İkinci Sömestre Tatili Ne Zaman?

Öğrenciler yeni yılla birlikte 16 günlük ikinci sömestre tatiline 18 Ocak Cumartesi günü başlayacak ve en uzun sömestre tatili 2 Şubat Pazar günü sona erecek. Öğrenciler 3 Şubat Pazartesi günü ise ders başı yapacak.

Üçüncü Sömestre Tatili Ne Zaman?

Eğitim-Öğretim yılının 9 günlük üçüncü ve son sömestre tatili 4 Nisan Cumartesi günü başlayacak. 12 Nisan Pazar günü üçüncü sömestre tatili son bulurken, 13 Nisan Pazartesi günü öğrenciler ders başı yapacak.

23 Nisan 2020 Hangi Güne Denk Geliyor?

2020 yılında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Perşembe gününe denk geliyor. Tek günlük bir tatil olarak gözükse de, 24 Nisan Cuma günü kullanacağız 1 günlük izinle hafta sonuyla birlikte tam 4 günlük tatil planı yapabilirsiniz. Nisan ayı yeni yerler keşfetmek için harika bir ay. Kapadokya turu, Karadeniz turu ya da GAP turlarına katılmayı tercih edebilirsiniz.

1 Mayıs 2020 Hangi Güne Denk Geliyor?

2020 yılında 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Cuma gününe denk geliyor. Hafta sonu tatili ile 1 Mayıs Cuma günü resmi tatil olarak birleşince toplam 3 günlük bir tatil fırsatı doğuyor. Havaların ısınmaya başladığı bu dönemde Kıbrıs ve yurtiçi otelleri tercih edebilirsiniz. Mayıs ayında bol oksijen ve huzur depolayabileceğiniz Bolu, Sapanca ve Yalova gibi bölgeleri tercih edebilirsiniz. Ya da tercihinizi Ege’nin ısınmaya başlayan sahillerinden yana kullanabilirsiniz.

19 Mayıs 2020 Hangi Güne Denk Geliyor?

2020 yılında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Salı gününe denk geliyor. Ancak kullanacağınız 1 günlük izinle 4 günlük bir tatil planı yapabilmeniz mümkün! 16 Mayıs Cumartesi günü tatilinize başlayarak 18 Mayıs Pazartesi günü izin kullanabilir 20 Mayıs Çarşamba günü iş başı yapabilirsiniz. 4 günlük bir tatil planını Kıbrıs otelleri ve yurtiçi otelleri ile taçlandırabilirsiniz.

2020 Ramazan Bayramı Ne Zaman Başlıyor? Kaç Gün Tatil?

Ramazan Bayramı 2020 yılında 4 günlük bir tatil fırsatı olarak karşımıza çıkıyor. 23 Mayıs 2020 arfie günü olduğu için yarım gün tatil olurken, 27 Mayıs Çarşamba günü iş başı yaparak toplam 4 günlük bir tatil planı hazırlayabilirsiniz. Ramazan Bayramı 2020 yurtdışı turları, kültür turları, Kıbrıs otelleri ve yurtiçi otelleri tercihi yapabileceğiniz en önemli tatil dönemlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Bayram döneminde en uygun fiyatlarla tatil yapabilmek için erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmamanızı ve uçak biletinizi mümkün olduğunca erken almanızı tavsiye ediyoruz.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Hangi Güne Denk Geliyor?

2020 yılında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü hafta ortası Çarşamba gününe denk geliyor. O yüzden 1 günlük ya da günübirlik tatil seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Yakın bölge otelleri en iyi tercihlerden bir tanesi olarak öne çıkıyor.

2020 Kurban Bayramı Ne Zaman Başlıyor? Kaç Gün Tatil?

Kurban Bayramı 2020 yılında 30 Temmuz Perşembe günü yarım günlük arife günü tatili ile başlıyor. 4 Ağustos Salı günü iş başı yapacak şekilde toplam 5 günlük bir tatil planı yapabilirsiniz. Kıbrıs Kurban Bayramı Otelleri ve Yurtiçi Kurban Bayramı Otelleri bu tatil döneminde tercih edebileceğiniz oteller arasında öne çıkıyor. Bayram döneminde en uygun fiyatlarla tatil yapabilmek için erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmamanızı ve uçak biletinizi mümkün olduğunca erken almanızı öneriyoruz.

30 Ağustos 2020 Zafer Bayramı Hangi Güne Denk Geliyor?

2020 yılında 30 Ağustos Zafer Bayramı Pazar gününe denk geliyor. Hafta sonuna denk geldiği için ek tatil süresi sunmasa da 29 Ağustos Cumartesi ve 30 Ağustos Pazar günü iki günlük keyifli bir tatil planı yapabilirsiniz. İstanbul Yakın Bölge Otelleri, İzmir Yakın Bölge Otelleri, Ankara Yakın Bölge Otelleri bu tatil için tercih edebileceğiniz tesisler olabilir.

29 Ekim 2020 Cumhuriyet Bayramı Hangi Güne Denk Geliyor?

2020’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Perşembe gününe denk geliyor. Tek günlük izni 30 Ekim Cuma günü alacağınız izinle toplam 4 güne çıkarabilirsiniz. Bu tatil döneminde Sapanca, Bolu, Kapadokya gibi bölgeler ile termal otellerin yer aldığı Yalova, Afyon ve Kızılcahamam bölgelerini listenize ekleyebilirsiniz.