Portekiz | Kurban Bayramı | Türk Havayolları Tarifeli Seferi

4 Gece 5 Gün

Tur Programı

1. Gün - İstanbul – Lizbon

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 05.00’de hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1755 sefer sayılı uçuşu ile saat 07.35’te Lizbon’a hareket. Yerel saat ile 10.30’de Lizbon’a varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu. Bu turumuzda; Rossio Meydanı, St. Georges Şatosu’nun bulunduğu şehrin tarihi bölümü, Alfama Meydanı, Belem Kulesi, Keşifler Anıtı, Jeronimus Manastırı, Sao Jorge Kulesi ve Alfama görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Lizbon Gece turuna (25 Euro) katılabilirler. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelimizde.


2. Gün - Lizbon

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Sintra & Cascais turuna katılabilirler (55 Euro). Bir tepe üstüne kurulu tarihi şehir Sintra ve Cascais balıkçı kasabası Tur sonrası otele dönüş ve serbest zaman. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Fado Gecesi’ne (yemekli) katılma imkanı (75 Euro). Geceleme otelinizde.

Destinasyon: Lizbon

3. Gün - Lizbon – Coimbra – Porto

Sabah kahvaltısı ardından Coimbra’ya hareket. Coimbra’ya varışımıza istinaden panoramik Coimbra şehir turu. Orta Çağ boyunca Portekiz Krallığının başkentliğini yapmış bu şehirde görülecek yerler arasında; Se Nova Katedrali, Eski Katedral, Maio Meydanı ve Mondego Nehri bulunmaktadır. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Conimbriga Antik Kenti turuna (35 Euro) katılabilirler. Conimbriga Antik Kenti; Portekiz’de bulunan en büyük Roma kazı alanı ve kalıntılarına sahiptir. Conimbriga’da, Casa De Repuxos, Conimbriga Forumu, Conimbriga Monografik Müzesi, Su Bahçeleri, Roma Su Kemerleri ve Roma Banyoları bulunmaktadır. Tur sonrası Coimbra’ya dönüş ve Porto’ya hareket. Arzu eden misafirlerimiz ile yol üstünde ekstra olarak düzenlenecek olan Aviero turuna katılabilirler (35 Euro). Portekiz’in Venedik’i olarak bilinen Aviero turunda şehrin içinden geçen kanallar, Aviero Nehri Köprüsü, Aviero Üniversitesi, Eski Tren Garı ve Aviero Katedrali görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Porto’ya hareket ve varışımıza istinaden otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Porto Gece turu (25 Euro) katılabilirler. Geceleme otelimizde.

Destinasyon: Porto

4. Gün - Porto

Sabah kahvaltısı sonrası panoramik Porto şehir turu; Bento İstayonu, Sao Francisco Kilisesi, Borsa Sarayı, Porto Katedrali, tarihi şarap mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, şehrin en eski ve tipik yerleşim merkezi olan Riberia Bölgesi, Tore dos Clerigos Kulesi, şehrin en ünlü alışveriş caddesi olan Santa Catarina, Don Luis 1. Köprüsü, Arrabida Köprüsü, şehrin yeni ve modern bölgesi olan Boa Vista görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Braga & Goimaraes turuna (35 Euro) katılabilirler. Braga; Portekiz’in 3. Büyük şehri olan Braga aynı zamanda İsa Tepesine ve Katedraline ev sahipliği yapan bu şehir Portekiz’in dini merkezidir. Portekiz’in tarihi şehri olan güzel küçük meydanlara ve dar sokaklara sahiptir. Goimaraes; 10. Yy ‘da Portekiz Kralı tarafından kurulan bu şehir Portekiz’in doğduğu yerdir. 10.yy’dan beri kendine has yapısını korumuş dini bir başkent olmuş küçük şirin bir yer olan burada zamanın durduğunu hissedeceksiniz. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelimizde.


5. Gün - Porto - İstanbul

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemleri sonrası serbest zaman. Serbest zaman sonrası havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Türk Havayolları’nın TK 1450 sefer sayılı uçağı ile saat 15.35’te İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 20.00’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Belirtilen Kategori Otelde Toplam 4 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli,
 • Havalimanı – otel – şehirler arası transferler
 • Lizbon, Porto, Coimbra Panoramik Şehir Turları
 • Otel vergileri & Turist şehir vergileri
 • Tatil Dükkanı profesyonel rehberlik hizmetleri
 • Türk Havayolları İle İstanbul (ıst) – Lizbon (lıs) / Porto (opo) - İstanbul(ıst) Uçak Bileti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Ekstra turlar ve kişisel harcamalar.
 • İsteğe bağlı seyahat sigortası (15 Euro)
 • Müze ve ören yerleri giriş ücretleri,
 • Vize ücreti
 • Yurtdışı çıkış vergisi, 15 TL

Önemli Notlar

 • Avantajlı ekstra geziler: 115 euro yerine indirim ile 75 EURO !!! Sintra & Cascais Turu (55 Euro) + Conimbriga Antik Kenti Turu (35 Euro) + Aviero Turu (35 Euro) = 115 Euro (Tur esnasında lokal acente rehberine ödenir)

Yurtdışı Tur Kategorileri