Otobüslü Likya

7 Gece 8 Gün
Kişibaşı
3144.00 TL
'dan itibaren.
TUR KODU : MNG11

Tur Program

1. Gün - Bursa - Fethiye

21:00 Merter Metro istasyonu otoparkı 21:30 Gayrettepe Metro İstasyonu(Denizbank karşısı) 22:00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü 22:15 Kozyatağı Hilton Otel Yanı ( Yenisahra Köprüsü ) 22:30 Kartal Köprüsü (Ankara Yönü) 22:45 Gebze Center Önü 23:59 İzmit Şehirlerarası Otobüs Terminali Otobüs Durakları 01:00 13 - Bursa Özdilek 05:00 Bornova Sapağı (Ege Üniversitesi Önü) Biniş noktalarından katılacak misafirlerimizle birlikte gece yolculuğumuz başlıyor.

Destinasyon: Fethiye

2. Gün - Akyaka - Gökova Tekne Turu - Sedir Adası - Kleopatra Plajı - Lacivert Koy - Aşıklar Yolu - Fethiye

Otobüs içi ikramlar eşliğinde Susurluk’ta verilen ilk molanın ardından Aydın, Çine, Muğla üzerinden Gökova’nın eşsiz panoramasına sahip Sakar Geçidi’ni aşıyoruz. Sonrasında evleriyle mimarlık ödülüne sahip olan, Akyaka Beldesine varıyoruz. Buradan Gökova Tekne Turu için teknemize biniyoruz. Jacques Cousteau'nun ‘Dünya'nın cenneti’ dediği Gökova'nın el değmemiş koylarını gezmeye başlıyoruz. Gelibolu Adası, Cleopatra Plajı, Sedir Adası, İncekum, Lacivert Koy vb. yüzeceğimiz koylar arasında (1.MAVİ YOLCULUK). Bu güzel turun sonunda Akyaka beldesine geri dönüyoruz. Burada verilen serbest zamanda dileyen misafirlerimiz muhteşem flora ve fauna’ya sahip Azmak Çayı'ını fotoğraflayabilir. Akyaka’dan ayrılıp Okaliptus ağaçları altında romantik fotoğraflar çekebileceğimiz Aşıklar Yolu’na varıyoruz. Ardından otelimize yerleşme. Akşam yemeği otelimizde.


3. Gün - Kaputaş Paljı Yüzme Molası - Üçağız Köyü - Kekova Tekne Turu - Simena Köyü - Kaş Merkez

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası muhteşem manzarasıyla Kalkan üzerinden Kaputaj Plajı'na ulaşıyoruz. Dünyaca ünlü Kaputaş Plajı'nda verilen yüzme molasını takiben Üçağız Köyü'ne varıyoruz. Tarihle iç içe bu şirin balıkçı köyünden Kekova Tekne Turu’na başlıyoruz. Yüzme molalarımız Tersane koyu, Kumlu İskele vb. koylarda olacak. Ardından M.S ll.yy ‘da meydana gelen depremle bir kısmı suların altında kalmış olan Batık Kent, Kekova Adası, kara ulaşımı bulunmayan Simena Köyü ve Kalesini tekneden görüyor ve rehberimizden bilgiler alarak turumuzu tamamlıyoruz. (2.MAVİ YOLCULUK). Üçağız‘dan ayrılıp Kaş merkeze ulaşıyoruz. Bu şirin tatil kasabasında vereceğimiz serbest zaman sonrası otelimize hareket ediyoruz. Otele varış. Akşam yemeği otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle Fethiye gecelerinde eğlenmek için lobide buluşma (Ekstra)

Destinasyon: Kaş/Kalkan

4. Gün - Fethiye

TAM GÜN KELEBEKLER VADİSİ TEKNE TURU (EKSTRA) - YÜZME MOLALARI TAM GÜN JEEP SAFARİ (EKSTRA) - SAKLIKENT – GİZLİKENT – YAKAPARK – MACERA PARKI – ZİPLİNE(Ekstra) - RAFTİNG (Ekstra) Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz için EKSTRA olarak düzenlenen 2 farklı turdan birini seçebilirler: 1.Seçenek: TAM GÜN KELEBEKLER VADİSİ TEKNE TURU (Ekstra). Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası otelimizden hareketle Babadağ‘ın hemen eteğinde bulunan BELCEKIZ mevkine hareket ediyoruz. Buradan bineceğimiz teknemizle Belcekız’ın eşsiz koylarını gezerken ilk durağımız, Kaplan Kelebeğiyle ünlü, mevsiminde binlerce kelebeğe ev sahipliği yapan, KELEBEKLER VADİSİ. Burada verilen serbest zamanı yüzme molası ile denizin keyfini çıkartarak veya giriş ücreti ödeyip vadi içi zorlu bir yürüyüş yaparak değerlendirebilirsiniz. Diğer yüzme molalarımız arasında St. Nicholas Adası, Soğuksu Koyu, Camel Beach, Akvaryum Koyu gibi koylarda gerçekleşecektir. (3.MAVİ YOLCULUK) Bu güzel turun sonunda sahile geri dönerek otelimize ulaşıyoruz.(Öğle yemeği: balık veya tavuk+makarna+salata) Tam Gün Tekne Turu Öğle Yemeği ve Ulaşım Dahil 2.Seçenek: TAM GÜN JEEP SAFARİ TURU (Ekstra) Sabah kahvaltı sonrası bizleri bekleyen Jeeplerle buluşarak tam gün sürecek bu eğlenceli aktiviteye başlıyoruz. İlk olarak su tabancaları kiralayıp, eğlencesine doyum olmayan su savaşları yaparak İskender’in Mağarası’na ulaşıyoruz. Sonrasında Tlos Antik Kenti’ni görerek, Yakapark’ta öğle yemeğimizi almak için mola veriyoruz. Devamında Gizlikent Şelalesi gezisi ve Saklıkent Kanyonu’nda verilen serbest zaman bizleri bekliyor. Dileyen misafirlerimiz buradaki macera parkurunda zipline-rafting- bungee jumping gibi aktivitelerin keyfini çıkarabilir (Ekstra). Günümüzü çamur banyosu ile sonlandırıyoruz. Günün sonunda Jeeplerimize binerek otellerimize dönüyoruz. (Öğle yemeği: balık-tavuk veya köfte +açık büfe salata ve soğuklar)


5. Gün - Kayaköy - Belcekız Plajı - Ölüdeniz - Xanthos Antik Kenti - Harpyler Anıtı - Patara Antik Kenti - Patara Plajı

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Fethiye merkezi takiple eski bir Rum Köyü Kayaköy’e varıyoruz.Tepeler üzerinde teraslar halinde uzanan 350-400 kadar evi bünyesinde barındıran, mübadele ile tamamına yakını terk edildiğinden ‘hayalet köy’ diye de isimlendirilen Kayaköy’ün sokaklarında dolaşırken, eski yerleşimcilerin izleri bizleri geçmişe götürüyor. Serbest zamanda fotoğraflarımız alıp bu hüzünlü köyden ayrılarak Babadağ'ın hemen eteğinde bulunan Belcekız plajına ulaşıyoruz. Bu plajın devamı niteliğindeki Türkiye’nin en eşsiz denizlerinden olan Ölüdeniz’de sizlere serbest zaman veriyoruz. Dünyanın sayılı plajlarından olan Ölüdeniz’de turkuaz suların keyfini çıkarttıktan sonra Antik çağlarda Likya bölgesine başkentlik yapmış, Eşen Çayı kenarına kurulmuş bir antik kent olan Xanthos’a varıyoruz. Burada Xanthos tarihi hakkında bilgi alıp günümüze kadar iyi koruna gelmiş Tiyatro Binasını, Harpyler Anıtını, Likya tipi mezarlarını, Agora'sını görüyoruz. Geçmişe dair yaptığımız bu yolculuk sonrası, 16 km uzunluğundaki sahil şeridiyle Türkiye’nin en uzun plajlarından biri olan ve bir Antik şehri içerisinde barındıran, mitolojide Apollon'un doğum yeri,Patara’ya gidiyoruz. Altın sarısı kumsalında verilen yüzme molası ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde.


6. Gün - Fethiye

TAM GÜN FETHİYE DALIŞ AKTİVİTESİ (Ekstra) TAM GÜN 12 ADALAR TEKNE TURU (Ekstra) Sabah otelimizde alınan kahvaltı sonrası arzu eden misafirlerimiz için EKSTRA olarak düzenlenen 2 farklı turdan birini seçebilirler: 1.Seçenek: TAM GÜN FETHİYE DALIŞ AKTİVİTESİ (Ekstra). Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası misafirlerimizin otelimizden alınmasını takiben Dalış Teknemize ulaşıyoruz Burada CMAS, PADI, SSI sertifakalı, uluslararası lisanslara sahip eğitmenler tarafından verilecek brifing sonrası, dalış noktalarına varıyoruz. İlk defa dalış tecrübesi yaşayacak misafirlerimiz için ‘Discovery Dalış’ yapma imkanı bulabilecekleri gün boyu sürecek bu aktivitede, aynı zamanda profesyonellere yönelik dalışlar da yapılacaktır. Tekne ile yolculuk süresi boyunca güneşlenip akdenizin turkuaz sularında, koylarda denize girme imkanınız olacak. Bu güzel ve heyecanlı geçen aktivitenin sonunda otelimize dönüyoruz. (Öğle yemeği: tavuk+makarna+salata) Tam gün Dalış-Dalış Eğitimi-Öğle Yemeği-Ulaşım DahiL 2.Seçenek: TAM GÜN 12 ADALAR TEKNE TURU (Ekstra) Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası 12 ADALAR TEKNE TURU’na katılmak için bizi bekleyen teknemize biniyoruz. Tekne turumuzda Fethiye-Göcek koylarının birbirinden güzel adalarını görüp, akdenizin kokusunu içimize çekerek, Yassıcalar Adası, Göcek Adası, Kızılada, Akvaryum Koyu, Domuz Adası, Tersane Adası, Zeytinli Ada vb koy ve adalarda yüzme molaları veriyoruz .Bu güzel turun sonunda sahile geri dönerek otelimize ulaşıyoruz.(Öğle yemeği: balık veya tavuk+makarna+salata) Tam Gün Tekne Turu Öğle Yemeği ve Ulaşım Dahil


7. Gün - Göcek - Dalyan - Kaunos Kral Mezarları - Caretta Caretta - İztuzu Plajı - Şirince Köyü

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası dünyanın sayılı yat merkezlerinden biri olan Göcek’e yöneliyoruz. Bu nezih kıyı yerleşiminin çarşısında verilen serbest zaman sonrası Dalyan’a ulaşıyoruz. Buradan bineceğimiz kanal teknesiyle, efsanesi dilden dile anlatılan Byblis ve Kaunos’un hikâyesini rehberimizden dinleyerek kaya oyma Kral mezarları’nı görüyoruz. Sonrasında nesilleri tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan Caretta Caretta cinsi deniz kaplumbağalarının Türkiye'deki en ünlü yumurtlama alanı İztuzu plajına gidiyoruz. Buradaki yüzme molamızın ardından tekrar teknemizle kanalı takip ederek otobüsümüze ulaşıyoruz.(5 .MAVİ YOLCULUK). Dalyandan deniz kokusu üzerimize sinmiş ayrılarak Muğla,Çine,Aydın üzerinden akşam yemeği molamız için zeytin ve asma bağları içerisinde kendine has köy dokusunu barındıran, Safranbolu mimarisine benzer evleri ve meyve şaraplarıyla ünlü eski bir Rum köyü Şirince'ye ulaşıyoruz. Rehberimizin yapacağı anlatımlarla köy sokaklarında yürüyerek yörenin meşhur meyve şaraplarını tatmak için şarap mahzenine gidiyoruz. Tadım, alış-veriş ve serbest zaman ardından İstanbul'a doğru yola çıkıyoruz.

Destinasyon: İzmir

8. Gün - İstanbul

İzmir, Manisa, Balıkesir üzerinden sabah erken saatlerde İstanbul’a ulaşıyor ve bir başka organizasyonda buluşmak dileği ile misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, sizlerle vedalaşıyoruz..

Ziyaret Edilecek Bölgeler

Fiyata Dahil Hizmetler

  • Gökova, Kekova Ve Dalyan Tekne Turları
  • Lüks Araçlar İle Ulaşım (kişi Sayısına Göre Araç Detayları Aşağıda Yer Almaktadır.)
  • Otellerde 5 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
  • Rehberlik Hizmetleri
  • Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
  • Konaklama Vergisi Otele Giriş Esnasında Misafirler Tarafından Ödenir.
  • Müze Kart (turizm Ve Kültür Bakanlığına Bağlı Müzelere Girişlerde Gereklidir.)
  • Programda Belirtilen İlk Gün Sabah Kahvaltısı
  • Programda Belirtilen Son Gün Akşam Yemeği
  • Programda Belirtilen Tüm Müze Ören Yeri Vb. Giriş Ücretleri
  • Tüm Öğle Yemekleri
  • Tüm Özel Harcamalar
  • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Fethiye'de 3* Otel'de Konaklama

Tur Tarihleri İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Üç Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Oda 0-2 Çocuk 3-6 Çocuk 7-12 Çocuk Satın Al
22.05.2022 - 29.05.2022 3144.00 TL 3088.00 TL 4249.00 TL - 1886.00 TL 2549.00 TL Satın Al
29.05.2022 - 05.06.2022 3144.00 TL 3088.00 TL 4249.00 TL - 1886.00 TL 2549.00 TL Satın Al
05.06.2022 - 12.06.2022 4599.00 TL 4466.00 TL 5999.00 TL - 2219.00 TL 3499.00 TL Satın Al
10.06.2022 - 17.06.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
11.06.2022 - 18.06.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
12.06.2022 - 19.06.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
17.06.2022 - 24.06.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
18.06.2022 - 25.06.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
19.06.2022 - 26.06.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
24.06.2022 - 01.07.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
25.06.2022 - 02.07.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
26.06.2022 - 03.07.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
03.07.2022 - 10.07.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
15.07.2022 - 22.07.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
16.07.2022 - 23.07.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
17.07.2022 - 24.07.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
22.07.2022 - 29.07.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
23.07.2022 - 30.07.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
29.07.2022 - 05.08.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
30.07.2022 - 05.08.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
31.07.2022 - 07.08.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
06.08.2022 - 13.08.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
07.08.2022 - 14.08.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
12.08.2022 - 19.08.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
13.08.2022 - 20.08.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
14.08.2022 - 21.08.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
19.08.2022 - 26.08.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
20.08.2022 - 27.08.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
21.08.2022 - 28.08.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
26.08.2022 - 01.09.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
27.08.2022 - 03.09.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
28.08.2022 - 04.09.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
02.09.2022 - 09.09.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
03.09.2022 - 10.09.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
04.09.2022 - 11.09.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
09.09.2022 - 16.09.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
10.09.2022 - 17.09.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
11.09.2022 - 18.09.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
16.09.2022 - 23.09.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
17.09.2022 - 24.09.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
18.09.2022 - 25.09.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
23.09.2022 - 30.09.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
24.09.2022 - 01.10.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
25.09.2022 - 02.10.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
30.09.2022 - 07.10.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al
01.10.2022 - 08.10.2022 3909.00 TL 3796.00 TL 5099.00 TL - 1886.00 TL 2974.00 TL Satın Al