Nil Kraliçesi İle Mısır 10 Gece 11 Gün

Tur Programı

Saat 22.30’da siz değerli Kaşif’lerimizle İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali Türk Hava Yolları kontuarları önünde buluşuyoruz.

Pasaport ve bagaj işlemleri ardından saat 00.55’te Türk Hava Yolları'nın TK 682 sefer sayılı uçuşuyla Luksor’a hareket edeceğiz. Yerel saat ile 02.45’te Luksor’a varacağız. Havalimanında bizi karşılayacak aracımız ile otelimize hareket edeceğiz. Otelde dinlenme ve sabah kahvaltısının ardından 5 gece boyunca dünyanın en uzun ikinci nehri olan Nil Nehri’nde yol alacağımız teknemize bineceğiz. Tekne’de öğle yemeğimizi aldıktan sonra Karnak ve Luksor Tapınakları’nı gezeceğiz. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için teknemize geri döneceğiz.

Teknede alacağımız sabah kahvaltısının ardından özel aracımız ile Batı Şeria’ya hareket edip Tutankhamun ve pek çok firavunun mezarlarını içeren Krallar Vadisi’ni, Hatshepsut Tapınağı’nı, eski Mısır soylularının ve firavunlara hizmet eden yüksek yetkililerin kaya mezarlarının bulunduğu Soylular Vadisi’ni, Firavun III. Amenhotep’in ikiz taş heykelleri olarak bilinen Memnon Heykeli’ni ziyaret edeceğiz. Yerel bir lokantada öğle yemeğimizi aldıktan sonra Khrum Tapınağı'nı ziyaret edip akşam yemeği ve konaklama için teknemize dönüp Nil Nehri boyunca yelken açmaya devam edeceğiz.

Teknede alacağımız sabah kahvaltısının ardından Nil'in Doğu Yakası'nda yer alan, bir zamanlar Yukarı Mısır'ın başkenti olan, Nekhbet Tapınağı'na ve dağın yamacına oyulmuş bir dizi büyüleyici süslü mezara ev sahipliği yapan El Kab’ı ziyaret edeceğiz. İskeleye yanaştıktan sonra nekropolü ziyaret etmek için küçük bir balıkçı köyünde keyifli bir yürüyüşe çıkacağız. Teknede öğle yemeğimizi aldıktan sonra Nil Kraliçesi tanrı Horus'a adanan Greko-Romen tapınağının evi olan Edfu'ya varacağız. Tüm Mısır tapınakları içerisinde korunmuş olanlardan biri olan Edfu’yu ziyaret edip akşam yemeği ve konaklama için teknemize dönüp Nil Nehri boyunca yelken açmaya devam edeceğiz.

Sabah kahvaltımızı teknede alacağız. Bu sabah iki sıradağ arasındaki en dar noktasından akan Nil'i deneyimleyeceğiz. Daha büyük Nil gemilerinin nehrin bu bölümünde durmalarına izin verilmediğinden, bu büyüleyici yeri çok az sayıda insanla seyretme imkânımız olacak. Küçük Horemheb Tapınağını ziyaret ettikten sonra eski Mısırlıların en ünlü tapınaklarının çoğu için taş kestiği kumtaşı ocaklarında yürüyüş yapacağız. Teknede alacağımız öğle yemeğinden sonra El Bashier Adası’nda bir yüzme molası vereceğiz. Bu akşam adada geleneksel bir Bedevi barbeküsünün keyfini çıkarabilirsiniz. Gezimizin ardından akşam yemeği ve konaklama için teknemize dönüp Nil Nehri boyunca yelken açmaya devam edeceğiz.

Teknede alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kom Ombo’ya varıp timsah başlı tanrı Sobek'e adanmış olan Ptolemaios döneminde daha eski bir tapınağın yerine ve nehrin en güzel kıvrımlarından birine inşa edilen tapınağı ziyaret ettikten sonra bu bölgedeki hayvanların tarihi önemini doğrulayan birçok mumyalanmış timsahın bulunduğu yeni timsah müzesini ziyaret edeceğiz. Öğle ve akşam yemeklerini teknemizde alıp Nil Nehri boyunca yelken açmaya devam edeceğiz.

Teknede sabah kahvaltımızı aldıktan sonra bizi bekleyen özel aracımız ile Abu Simbel'e hareket edeceğiz. Öğle yemeğimizi yolda aracımızda piknik şeklinde alacağız. . II. Ramses'in Güneş Tapınağı'nı ve eşi Kraliçe Nefertari'nin Tapınağı'nı ziyaret edip Aswan'a geri döneceğiz. Yerel bir restoranda alacağımız akşam yemeğinin ardından bu gece konaklayacağımız otelimize yerleşeceğiz.

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Aswan şehir gezimize başlayacağız: Aswan Philae Tapınağı, Yüksek Baraj ve Bitmemiş Dikilitaş, St. Simeon Manastırı, Nubian Müzesi, Aswan Çarşısı'nı ziyaret edeceğiz. Yerel bir lokantada öğle yemeğimizi aldıktan sonra havalimanına doğru yol alacağız. Saat 15.50’de Mısır Hava Yolları’nın MS85 sefer sayılı uçuşuyla Kahire’ye hareket edeceğiz. Saat 17.15’te Kahire’ye varışımızın ardından El Halili Pazarı’nı gezip yerel bir lokantada akşam yenmeği yedikten sonra bu gece konaklayacağımız otelimize yerleşeceğiz.

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kahire şehir gezimize başlayacağız: Saqqara, Memphis, Zoser Piramidi (en eski Piramit) ziyaretlerini gerçekleştirip Giza'ya hareket edeceğiz. Yerel bir lokantada öğle yemeğimizi aldıktan sonra Gize Piramitleri ve Sfenks Heykeli’ni ziyaret edeceğiz. Yerel bir restoranda akşam yemeği ardından otelimize yerleşeceğiz.

Otelde alacağımız sabah kahvaltısının ardından Kahire Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Yerel bir lokantada öğle yemeğimizi alıp Kahire şehir gezimize devam edeceğiz. Tolonoğulları Camisi, Gayer Anderson Müzesi, Muhammed Ali Paşa Camisi göreceğimiz yerler arasındadır. Yerel bir lokantada akşam yemeği ardından havalimanına doğru yol alacağız. Saat 21.25’te Türk Hava Yolları’nın TK 695 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket edeceğiz.

Türkiye saati ile 00.45’te İstanbul’a varışımızın ardından bir başka organizasyonda buluşmak üzere ayrılıyoruz!

Nile Queen

Nile Queen

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 1 Gece Aswan’da 5* Otel’de Konaklama,
 • 1 Gece Luksor’da 5* Otel’de Konaklama,
 • 2 Gece Kahire’de 5* Otel’de Konaklama,
 • 5 Gece Nil Nehri Teknesi Aggressor Nile Queen’de Konaklama,
 • 65 Yaşa Kadar Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Abu Simbel’e Giderken Yolda Alınacak Öğle Yemeği Kutusu,
 • Bilet İşlem Bedeli,
 • Kdv.
 • Mısır Hava Yolları İle Aswan– Kahire Arası Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti, Havalimanı Vergi Ve Harçları,
 • Nil Nehri Teknesinde 4 Öğle Yemeği Ve 5 Akşam Yemeği,
 • Nil Nehri Teknesinde 5 Sabah Kahvaltısı,
 • Otellerde Alınacak 4 Sabah Kahvaltısı,
 • Programda Belirtilen Tüm Müze Ve Ören Yeri Girişi Ücretleri,
 • Tüm Bahşişler,
 • Türk Hava Yolları İle İstanbul - Luksor – Kahire - İstanbul Arası Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti, Havalimanı Vergi Ve Harçları,
 • Türkçe Rehberlik Hizmeti,
 • Yerel Lokantalarda Alınacak 4 Öğle Yemeği Ve 4 Akşam Yemeği,
 • Yurtdışı Çıkış Harcı,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • 65 Yaş Üstü Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası
 • Fiyata Dahil Olan Yemekler Sırasında Alınan İçecekler,
 • Gerekli Görüldüğü Takdirde İstenebilcek Pcr Testi Ücreti,
 • Kişisel Harcamalar,
 • Mısır Vizesi

09.12.2022 - 19.12.2022

Kabin İki Kişilik Kabinde
Kişi Başı
Tek Kişilik Kabin 3. Kişi 0-2 Çocuk 3-6 Çocuk 7-12 Çocuk Satın Al
Master Cabin 4450.00 $ 5950.00 $ - - - - Satın Al
Deluxe Kabin 4250.00 $ 5750.00 $ - - - - Satın Al

Önemli Notlar

 • ÖNEMLİ NOTLAR:
  • NİL KRALİÇESİ (NİLE QUEEN) YELKENLİSİ BU TARİHLERDE TÜRK MİSAFİRLERİMİZ İÇİN KİRALANMIŞ OLUP, GEZİ TAMAMEN TÜRK MİSAFİRLERİNE ÖZEL OLARAK TASARLANMIŞTIR.
  • 3 KİŞİLİK KONAKLAMA İMKANI BULUNMAMAKTADIR.
  • BU GEZİMİZ, EN AZ 10 KİŞİ KATILIM ŞARTI İLE DÜZENLENMEKTEDİR. YETERLİ KATILIM SAĞLANAMADIĞI TAKDİRDE, SON İPTAL BİLDİRİM TARİHİ TUR BAŞLANGICININ 30 GÜN ÖNCESİDİR. KATILIM YETERSİZLİĞİ NEDENİYLE İPTAL EDİLEN TUR, ACENTENİZ ARACILIĞI İLE TARAFINIZA BİLDİRİLECEKTİR.
  • GEÇERLİ PASAPORTUN OLMASI VE/VEYA VİZE ALINMIŞ (VİZE GEREKLİ DESTİNASYON/PASAPORT İÇİN) OLMASI, ÜLKEYE GİRİŞ YAPILABİLECEĞİ ANLAMINA GELMEMEKTEDİR. PASAPORT POLİSİNİN SİZİ ÜLKEYE SOKMAMA YETKİSİ VARDIR. BU DURUMDAN ACENTE SORUMLU DEĞİLDİR, SORUMLULUK YOLCUYA AİTTİR.
  • ACENTE, HAVA YOLU İLE YOLCU ARASINDA ARACI KURUM OLUP, 28.09.1955 LAHEY PROTOKOLÜ’NE TABİDİR. TARİFELİ VE ÖZEL UÇUŞLARDA RÖTAR RİSKİ OLABİLİR VEYA MEVCUT GEZİ VE UÇUŞ ÖNCESİNDE SAATLER DEĞİŞEBİLİR. ACENTE, BU DEĞİŞİKLİKLERİ EN KISA SÜREDE BİLDİRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. YOLCULARIMIZ UÇUŞ DETAYLARININ DEĞİŞEBİLECEĞİNİ BİLEREK VE KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞLARDIR.
  • GEZİYE HERŞEY DAHİL OLUP HERHANGİ BİR GİZLİ MASRAF BULUNMAMAKTADIR.
  • NİL NEHRİ ÜZERİNDE BÜYÜK GEMİLERİN YANAŞAMADIĞI LİMANLARA GİREREK SİZE ÖZEL PEK ÇOK NOKTAYI ZİYARET EDEBİLECEKSİNİZ.

Nile Queen

Casino: Hayır
SPA: Hayır
Fitness Salonu: Hayır
Tiyatro: Hayır
Sinema: Hayır
Kütüphane: Hayır
Yapım Yılı: 2017
Çalışan Sayısı: 3
Yolcu Kapasitesi: 16