Nice Turu

Nice Turları

7 Gece 8 Gün Alplerin Gölgesinde 6 Ülke Pc ( Bgy - Bgy )

17 Farklı Tarih
İstanbul Kalkışlı
599
11,622 TL
7 Gece 8 Gün Alplerin Gölgesinde 6 Ülke Pc (zrh - Zrh)

18 Farklı Tarih
İstanbul Kalkışlı
449
8,711 TL
4 Gece 5 Gün İtalyan Rivierası & Cote D'azur ( Ekstra Turlar Dahil )

11 Farklı Tarih
İstanbul Kalkışlı
499
9,682 TL

Nice Turu Gezi Rehberi

Fransa’nın beşinci büyük şehri olan Nice, ülke turizminin en önemli noktalarından biri olmaktadır. Güney Fransa’da, Akdeniz sahilinde, Marsilya ve Cenova arasında yer alan canlı bir şehirdir. Şehrin batısı Var nehri, doğusu ise Boron dağı ile kuşatılmıştır. Gezginlerin uğrak noktası olan Nice şehrinin nüfusu 347.100’dür. Monaco prensliğine 10 kilometre, İtalya sınırına ise 30 kilometre mesafededir. Ayrıca 1971 yılında Dünya Satranç Şampiyonası da burada yapılmıştır.

Nice’e Nasıl Gidilir?

Seyahat etmeyi sevenler için Nice yurt dışı tur seçeneklerinin başında gelirken, şehre gitmek Türkiye üzerinden de kolay ve zahmetsiz olmaktadır. Şehre direkt uçuş söz konusudur ve aktarma yapma dersi yoktur. Kalkış noktası İstanbul Atatürk Havalimanı olan uçuşun varış noktası Nice Cote d’Azur Havalimanı olmaktadır. Türk Hava Yolları aracılığı ile haftanın her günü düzenlenen uçuşlar toplamda 3 saat 15 dakika kadar sürer. Varış noktası olan Nice Cote d’Azur Havalimanı şehir merkezine 8 kilometre kadar uzaklıktadır. Havalimanından şehrin merkezine taksiyle gitmek ortalama 15 dakika sürecektir. Nice’e ulaşım olanakları arasında n merkeze taksi ile gitmek istemeyenler için otobüs seçenekleri de mevcuttur. Nice tur fiyatları içerisinden uygun olanları takip edilerek Nice en ucuz yurt dışı tur paketleri ile şehre gidilebilir.

Nice’de Nerelere Gidilir?

Bir Akdeniz şehri olan Nice’nin gezilecek yerleri için de bolca seçenek mevcuttur. Doğa ile bütünleşip eşsiz güzellikleri ile turistlerin uğrak noktası olan Nice yurt dışı tur listeleri arasında başı çeker. Yeni evli çiftler için Nice balayı bölgeleri gözde olurken, kişiye özel hizmetleri ile de Nice balayı otelleri tam puan almaya devam etmektedir. Bir yanı masmavi sular, bir yanı Boron dağları ile bütünleşen Nice şehrinin ziyaretçileri tarafından gezilip görülmesi gereken yerleri şunlardır:
 • Parc de la Colline du Chateau: Şehrin kırmızı kiremitli evlerinin görünümünü ve bunun yanında enfes deniz manzarasını tepeden seyretmek ya da fotoğraf çekerek ölümsüzleştirmek isteyenler için kentin doğu ucundaki Parc de la Colline du Chateau’ya doğru adrestir. Piknik yapmak ve orman ile baş başa vakit geçirmek isteyenler için harika bir öneri olmaktadır.
 • Carhedrale Orhodoxe Saint Nicholas: Şimdilerde milli anıt olarak değerlendirilen bu dini yapı; rengârenk kubbeleri ve zengin iç mimarisi detayları ile gezginlerin uğrak noktası olmaktadır. 1902 – 1912 yıllarında Nice şehrinde büyüyen Rus Topluluğu için inşa edilmiştir. Bir park içerisinde can bulan yapı içinde eski eserler de sergilenmektedir.
 • Vieux Nice: Türkçe anlamıyla Eski Nice anlamında kalan bu bölge kale altındaki eski ve tarihi bölgesi olmaktadır. Şehrin genel yapısından ayrı olan Arnavut kaldırımlı, dar, sıcak ve dinamik sokakları ile Akdeniz kasabası sıcaklığı veren bir yerdir. Yerel restoranları, dondurmacıları, pastel tonlardaki evler ve küçük meydanları ile vakit geçirilecek bir yer olmaktadır.
 • Cours Saleya (Çiçek Pazarı): Çiçek satışının yapıldığı rengârenk stantlar, haftanın her günü kurulup ünlü olmuş bir pazardır. Yerel çiftliklerde yetiştirilen ürünler ve uygun fiyatlı hediyelik eşyalar da satışa sunulduğundan her zaman ziyaretçisi bol bir yer olmaktadır. Tamamını dolaşmanın birkaç saat alacağı pazarda molalar için küçük kafeler de hizmete açıktır.
 • Place Massena: 1840’lı yıllarda inşa edilmiş bir meydandır. İtalyan tarzı binalarla çevrilmiş, çekici heykellere ev sahipliği yapan Place Massena şehrin geniş çaplı etkinliklerinde merkez görevi almaktadır. Nice şehrinin ana meydanında yer almaktadır.
 • Musee d’art Moderne et d’art Contemproin: 1990 yılından beri ziyaretçilerini ağırlayan müze İkinci Dünya Savaşı sonrasındaki dönemden şimdiye kadar 300 sanatçının yarattığı 1.300’den fazla eser sergilenmiştir.
 • Parc Phoenix: 1990 yılında ziyarete açılan bu yerin yapımı 26 ay kadar sürmüştür. Yeşilin her tonu ile süslenmiş bu dinlendirici tesis, Akdeniz’e bakan 7 hektarlık bir alanı kaplıyor. Avrupa’nın en büyük serası olan Green Diamond’da tesis içinde yer almaktadır. Tesis içerisindeki gölün etrafında yüzlerce kuş bulunmaktadır.
 • Opera de Nice: 300 yılı aşkın bir süredir klasik müzik alanında önemli isimlerin yer aldığı opera binası ilk olarak 1776 yılında inşa edilmiştir. Mimari tasarımı ile ziyaretçilerini beklemektedir.

Nice’nin Tarihi Mekânları

Nice şehri, gezilip görülecek yerler bakımından Fransa’nın gözde şehirleri arasında gelmektedir. Akdeniz iklimine sahip olan şehir her yıl dünyanın dört bir yanından turist ağırlamaktadır. Nice’nin tarihi merkezleri şu şekildedir:
 • Vieux Nice: Şehrin tarihi merkezi konumunda olan bu yer 18. yüzyıldan beri farklı mimari yapısı ile şehrin gözde mekânları arasında yer alır. Vieux Nice içerisinde şehre özel restoranlar, şirin evler ve eşsiz sokaklar ile vakit harcanması gereken yerlerdendir.
 • Fransa Piramidi: 18 ve 19. Yüzyıllarda inşa edildiği tahmin edilen bu piramit Falicon kasabası yakınlarında bulunmaktadır. Piramit küçük ve biçimsiz taşlarla oluşturulmuştur.
 • Aziz Nikolas Ortodoks Katedrali: Nice şehrinde bulunan bu katedral Rus Ortodoks katedrali olmaktadır. Bu dini yapı yabancıların oldukça ilgisini çekmektedir. Katedral 1912 yılında inşa edilmiştir.
 • Opera de Nice: 300 yılı aşkın bir süredir klasik müzik alanında önemli isimlerin yer aldığı opera binası 1776 yılında inşa edilmiştir.
 • Place Massena: 1840’lı yıllarda inşa edilen Place Massena şehrin merkezinde yer almaktadır.
 • Musee d’art Moderne et d’art Contemproin: İçerisinde 300 sanatçının eserlerini sergileyen bu yapı 1900 yılında ziyarete açılmıştır.

Nice’de Gezilecek Doğal Güzellikler

Doğa ile iç içe ve turizmin kalbinin attığı bir şehir olan Nice’nin doğal güzellikleri şu şekildedir:
 • Fransız Rivierası: Fransa’nın Akdeniz kıyısının bölümüne ait olan bu kıyı masmavi deniziyle Fransa şehrine ait bir kıyıdır.
 • Blue Beach: Şehrin doğal plajları arasında yer alan bu kıyı Akdeniz kıyılarının mavilikleri ile doğal güzelliğini ziyaretçilerine sunmaktadır.
 • La Plage de Coco: Küçük bir koyda yer alan ve kayalıklara denizi seyretme manzarası sunan bu kıyı çocuklarla ziyaret için çok uygundur. Altın sarı köpüklü kumu ile muhteşem bir görüntüye sahiptir. Yakınında ücretsiz iki otopark olduğundan araba ile ziyaret edilebilir.
 • Plage des Fourmis: Bu güzel yerin bir tarafında deniz, diğer tarafında da deniz manzarası vardır. Denizinin tadını çıkarmak ve kayalıkların duvarlarında vakit geçirmek isteyenler için mükemmel bir fırsattır.
 • Promenade des Anglais: Yol boyunca palmiye ağaçlarının eşlik ettiği ve deniz manzarası keyfi sürdürten yol biraz yürüyüş yapmak için en uygun yerdir.

Nice’nin Önemli Etkinlikleri

Düzenlenen şenlikler, etkinlikler ve Nice’nin festivalleri her yıl binlerce turist ziyaretçinin ilgi odağı olmaktadır. Etkinliklerde düzenlenen geçit törenleri, danslar, canlı müzikler ve şirin eğlence aktiviteleri göz kamaştırıcı olmaktadır. Şehrin etkinliklerinden faydalanmak için turlar düzenlenmektedir. Nice yurt dışı tur paketleri arasından en uygun Nice tur fiyatları önceden takip edildiğinde festivallerden ve etkinliklerden yararlanılır. Nice’nin şenlikleri ve etkinlikleri şunlardır:
 • Güzel Karnavalı: Her sene iki hafta boyunca Mardi Gras ile doruk noktasında gerçekleşir. Dünyanın en büyük karnavallarından biri olan bu etkinlik her yıl bir milyondan fazla turist çekmektedir.
 • Nice Müzikal Geceleri: Her sene Ağustos ayında gerçekleşen bu etkinliklerde müzik ön plana çıkmaktadır.
 • Güzel Caz Festivali: Festivalin tarih sahnesine çıkma tarihi 1948 yılıdır. Her sene Temmuz ayının ikinci haftasında gerçekleşen bu festivalde çeşitli müzik alanlarında gösteriler sergilenir.
 • Festin des Cougourdons: Her sene Temmuz ayında şehir genelinde düzenlenir.
 • Nice Maratonu: Bu maraton senenin Nisan ayında yapılır.
 • Kale Festivali: Her sene Haziran ayında düzenlenir.

Nice Yeme – İçme Yerleri

Şehre gidildiğinde yemek kültüründen de faydalanmak isteyen kişiler için Nice’de yemek yenecek mekânlar şunlardır:
 • Le Petite Maison: Fransız mutfağını mütevazi bir şekilde sunan bu mekan, yemek yemek ve yanında kaliteli bir şarap içmek isteyenler için ideal bir öneridir. Bu mekânın şimdilerde İstanbul’da da bir şubesi bulunmaktadır. Fiyatları ise biraz yüksek olmaktadır.
 • Le Bistrot d’Antoine: Akşam yemeği yemek isteyenler için rezervasyon yaptırılıp gidilmesi gereken bir mekândır. Menü seçeneği İngilizce olmadığından hizmet veren garsonlardan yararlanabilirsiniz.
 • Les Distilleries Ideales: Nice şehrinde içki içmek isteyenler ve farklı alkol tatlarından faydalanmak isteyen turistler için güzel bir mekândır. Meyveli bira içmek isteyenler için alkol kampanyaları da mevcuttur.
 • El Merkado Tapas&Bar: Başarılı bir tapas yapan yer olan bu mekânda El Merkado çok popülerdir. Yemek ve içki bakımından çok zengin olan bu mekân mutlaka ziyaret edilmeyi hak etmektedir.
 • Attimi: Place Massena’da bulunan bu mekân İtalyan mutfağı üzerine kuruludur. Pizza, makarna ya da et yemekleri için uygun bir restorandır.

Nice’e Hangi Mevsimde Gidilir?

Fransız Rivierası bölgesinde yer alan ve Akdeniz’e kıyısı olan tam bir turist çekme mekânıdır. Nice balayı bölgeleri arasında oldukça rağbet gören bir şehir olurken, balayı keyfini çıkarmak isteyen çiftler için de Nice balayı otelleri ziyaretçilerini toplamaya devam etmektedir. Nice’nin hava durumu sıcak yaz Akdeniz iklimine sahiptir. En sıcak ayları ise Temmuz ve Ağustos’tur. Kış ayına kar yağışı oldukça az görülür. Genel anlamda kış aylarında ılıman bir iklim söz konusudur. Şehre düzenlenen Nice yurt dışı tur paketleri arasından Nice en ucuz yurt dışı tur kampanyaları takip edilebilir ve şehir her mevsimde ziyaret edilebilir.