Msc Lirica İle Fas & Batı Akdeniz 10 Gece 11 Gün

Tur Programı

Rehberimiz ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanında uçuştan 3 saat önce buluşma ve check-in işlemlerimizin ardından Milano uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Milano’ya inişimizin ardından özel aracımız ile gemimize transferimiz gerçekleşiyor.

Gemimizde alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak organize edeceği Aix-En Provience & Marsilya Turumuza katılabilirler. Turumuza Marsilya limanından 10 dakikalık yürüyüş ile başlıyoruz. Otobüsümüz ile yapacağımız yaklaşık 40 dakikalık seyirin ardından Güney Fransa’nın en şık şehirlerinden biri olan, Paul Cezzanne ve Emile Zola gibi birçok yazara ilham kaynağı olmuş AİX-EN PROVENCE’e bölgesine gideceğiz. Lavanta tarlaları ile meşhur bölgede birbirinden güzel binalar, çiçekli balkonlar, her biri sanat eseri olan çeşmeleri ve her yeri tarih kokan şehir gezeceğiz. Aix En Province sonrası Marsilya ya tekrar dönüyoruz ve burada şehir turumuza başlıyoruz tur esnasında eski limandan geçerek, şehrin en gözde tarihi mekânlarından, yüksek bir tepede yer alan Notre Dame De La Garde Kilisesini ziyaret ediyoruz. Palais Longchamp turumuzun ikinci durağını oluşturuyor. Güzel Sanatlar Müzesi olarak hizmet veren bu yapıyı ziyaretimizde, bahçe ve çeşmelerini dışarıdan ziyaret edip, fotoğraf molası veriyoruz. Turumuzun bitiminde gemimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak organize edeceği Barselona şehir turuna katılabilirler. Avrupa’nın en güzel metropollerinden biri olan Barcelona’daki şehir turumuz, limanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile başlayacak. La Rambla Caddesi, Cristoforo Colombo Anıtı, Maremagnum Suni Limanı, Barceloneta Plajı, Olimpiyat bölgesi ve limanı, Catalunya Meydanı, Gaudi’nin evlerinin bir sokak müzesine dönüştürdüğü Paseu de Gracia caddesi ve en temel eseri Sagrada Familia göreceğimiz yerler arasında. Turumuz esnasında Montjuic tepesine çıkıp manzara fotoğrafları çekeceğiz. Alışveriş için La Rambla’da serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

Tüm günümüz denizde seyir halinde geçecek. Bu muhteşem geminin tadını çıkartmak için mükemmel bir fırsat. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinizi özel şefler tarafından taze olarak hazırlanan, herkesin damak tadına uygun çeşitli yiyecekleri bulunduran açık büfe restoranda ya da A La Carte restoranda sizin için özel ayrılmış yerinizde alabilirsiniz. Gün içerisinde Yoga ve fitness derslerinin yanı sıra, açık hava tenis, voleybol ve basketbol veya vücut geliştirme ekipmanlarının da yer aldığı son teknoloji ürünü Technogym ile donatılan spor salonundan yararlanabilirsiniz. Akşam yemeğinden sonra dilerseniz geminin renkli ve eğlenceli bar ve kafelerinde vakit geçirip canlı müzik dinleyebilir, dilerseniz Broadway stili müzikallerden oluşan tiyatro gösterilerine katılabilir, kumarhanede şansınızı deneyebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

Kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak organize edeceği Tangier Turuna katılabilirler. Bin yıldızın şehri Tangier hoş geldiniz. Turumuza 1860 yılında inşa edilmiş deniz fenerine doğru yola çıkarak başlıyoruz. Cap Spartel burnuna ulaşana kadar seyir halinde olacağız. Burada Afrika’nın en kuzey-batı noktasını fotoğraflayacağız. Daha sonra yerel işçiliğine hayran kalacağınız Medina Çarçısında keyifli bir yürüyüş turu yapacağız. Turumuzun bitiminde Tangier’e geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

Gemide alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak organize edeceği Kazablanka & Marakeş Turuna katılabilirler. Turumuza başlarken yaklaşık 2 saat 15 dakika sürecek bir seyahat ile Marakeş’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımız itibari ile Marakeş’i keşfetmeye başlıyoruz. Turumuza 19.yüzyıldan kalma Bahia Sarayı ilk durağımız. İlk kez 1859 yılında Alaouite sultanı Muhammed ibn Abd al-Rahman'ın büyük veziri Si Musa tarafından başlatıldı ve daha sonra 1894-1900 yılları arasında Sultan Moulay Abdelaziz'in büyük veziri oğlu Si Ba Ahmed ibn Musa tarafından devam ettirilmiştir. Daha sonra 77 metre yüksekliğindeki minaresi ile Koutoubia Camii’yi göreceğiz. Marakeş'in en yüksek yapısı ve en büyük camisidir. Büyük Jemaa el Fna meydanı ve Menara Bahçeleri ile birlikte Koutoubia, Marakeş'in bir simgesidir. 77 metrelik minaresi 25 kilometre uzaklıktan görülebiliyor ve akşamları aydınlatılarak şehrin “manevi deniz feneri” haline geliyor. Daha sonra Majorella bahçeleri, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı ve çarşılar göreceğimiz yerler arasında. Marakeş gezimizin ardından Kazablanka’ya geri dönüyor ve şehir turumuzu 1930 yılında Fransızlar tarafından kurulan, geleneksel Fas mimarisi ile modern Fransız mimarisinin bir karışımı olarak, düzgün sokakları, yollarda kurulu tezgâhları ve birbirinden güzel evleri ile Habous turumuzun başlangıç noktası. Daha sonra Neo-Gotik tarzında inşa edilmiş Kazablanka Katedrali (Sacre Coeur), V. Muhammed Meydanı ve Birleşmiş milletler meydanını görüyor ve son durağımız olan Fas’ın en büyük, Dünyanın ise en büyük yedinci camii olan, Endülüs kültüründen esintiler taşıyan Hassan II Camisine hareket ediyoruz ve dışarıdan görüyoruz. Kazablanka’nın meşhur kordon boyunda (Corniche) vereceğimiz kısa bir molanın ardından gemimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

Gemide alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak organize edeceği Tetouan turuna katılabilirler. Daha sonra beyaz şehir Tetouan’a doğru yola çıkacağız. Arap ve İspanyol kültürünü bir arada yaşayacağınız bu kente hayran kalmamanız mümkün değil. Turumuz esnasında Fas’ın en iyi korunan, 1997 yılında UNESCO Dünya Mirası sit Alanı ilan edilen Tetouan Medinasında bulunacağız. Şehrin doğu limanı Bab El Okla ve Bab Okla sanat okulunu göreceğiz. Daha sonra Ceuta’ya geri dönüyor ve yapacağımız şehir turunun ardından gemimize transferimiz gerçekleşiyor. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

Gemide alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak organize edeceği Costa Del Sol & Malaga Şehir Turuna katılabilirler. Güneş Sahilleri'nin (Costa del Sol) ve Endülüs'ün merkezi olan Malaga; Arap ve batı kültürünün buluşup boy gösterdiği bir şehir. Panoramik bir şehir turunun ardından Gibralfaro Kalesi'nden şehrin manzarasını seyrediyoruz. Sonrasında; taşlı sokakları, bembeyaz evleri, gezinti faytonları ve otantik çarşısı ile ünlü bir başka özel Endülüs köyü olarak ün yapan Mijas'a doğru yol alacağız. Mijas’ta yapacağımız keyifli bir gezinin ardından şehir merkezine geri dönüp alışveriş için serbest zaman vereceğiz ve gemimize geri döneceğiz. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

Gemide alacağımız kahvaltının ardından arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak organize edeceği Alicante Şehir Turu & Elche Şehir turuna katılabilirler. Turumuza Alicante’nin zengin tarihi ile başlıyoruz.9. yüzyılda İber Yarımadası Müslümanların egemenliğindeyken inşa edilen Santa Barbara kalesini ziyaret edeceğiz. Daha sonra Elche’ye doğru yola çıkıyoruz. Palmiye ağaçları ile süslenmiş bu mükemmel şehri Huerto del Cura ile keşfetmeye başlıyoruz. Burada yapacağımız keyifli bir şehir turundan sonra gemimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama gemide.

Tüm günümüz denizde seyir halinde geçecek. Bu muhteşem geminin tadını çıkartmak için mükemmel bir fırsat. Kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinizi özel şefler tarafından taze olarak hazırlanan, herkesin damak tadına uygun çeşitli yiyecekleri bulunduran açık büfe restoranda ya da A La Carte restoranda sizin için özel ayrılmış yerinizde alabilirsiniz. Gün içerisinde Yoga ve fitness derslerinin yanı sıra, açık hava tenis, voleybol ve basketbol veya vücut geliştirme ekipmanlarının da yer aldığı son teknoloji ürünü Technogym ile donatılan spor salonundan yararlanabilirsiniz. Akşam yemeğinden sonra dilerseniz geminin renkli ve eğlenceli bar ve kafelerinde vakit geçirip canlı müzik dinleyebilir, dilerseniz Broadway stili müzikallerden oluşan tiyatro gösterilerine katılabilir, kumarhanede şansınızı deneyebilirsiniz. Akşam yemeği ve konaklama gemimizde.

Kahvaltının ardından gemide çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve Milano BGY Havalimanına transferimiz sağlanıyor.

Msc Lirica

Msc Lirica

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Açık Büfe Ve Geminin Çeşitli Alanlarında Bulunan Otomatlardan Alınan İçecekler
 • Fitness & Spor Salonu Kullanımı
 • Gemide Sabah, Öğle, Akşam Yemekleri Ve Ara İkramlar
 • Gemideki Eğlence Ve Şovlar
 • Havalimanı Ve Liman Vergileri. (490€)
 • Havalimanı – Liman – Havalimanı Transferler
 • Kişi Sayısı Gözetmeksizin Türkçe Rehberlik Hizmeti.
 • Pegasus Havayolları İle Istanbul Sabiha Gökçen – Milano (bgy) – Istanbul Sabiha Gökçen Arası Ekonomi Sınıfı Uçuşlar.
 • Seyahat Süresini Kapsayan Mesleki Zorunluluk Sigortası. 70 Yaş Ve Üzeri %100 Surprim Uygulanır. (20€)
 • Tercih Edilen Kategoride Tur Süresince Konaklama

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Gemide Bar Ve Restoranlarda Alınan Tüm İçecekler
 • İç Hat Bağlantı Uçak Bileti ( İstanbul Harici Katılımlar İçin )
 • Kara Turları
 • Kişisel Harcamalar
 • Sağlık Hizmetleri
 • Servis Ücretleri. Günlük Kişi Başı 10€ Gemide Ödenir. Zorunludur. Dileyen Misafirlerimiz Rezervasyon Esnasında Ödeyebilir
 • Vize Ücreti
 • Yurtdışı Çıkış Harcı: (150 Tl)

08.01.2023 - 18.01.2023

Kabin İki Kişilik Kabinde
Kişi Başı
Tek Kişilik Kabin 3. Kişi 0-2 Çocuk 3-6 Çocuk 7-12 Çocuk Satın Al
İç Fantastica Kabin 869.00 1565.00 - - - - Satın Al
İç Bella Kabin 799.00 1439.00 - - - - Satın Al
Dış Fantastica Kabin 969.00 1745.00 - - - - Satın Al
Dış Bella Kabin 899.00 1619.00 - - - - Satın Al
Balkonlu Fantastica Kabin 1199.00 2159.00 - - - - Satın Al
Balkonlu Bella Kabin 1099.00 1979.00 - - - - Satın Al
Aurera Balkonlu Suite 1599.00 2879.00 - - - - Satın Al

07.02.2023 - 17.02.2023

Kabin İki Kişilik Kabinde
Kişi Başı
Tek Kişilik Kabin 3. Kişi 0-2 Çocuk 3-6 Çocuk 7-12 Çocuk Satın Al
İç Fantastica Kabin 879.00 1583.00 - - - - Satın Al
İç Bella Kabin 849.00 1529.00 - - - - Satın Al
Dış Fantastica Kabin 1029.00 1853.00 - - - - Satın Al
Dış Bella Kabin 949.00 1709.00 - - - - Satın Al
Balkonlu Fantastica Kabin 1199.00 2159.00 - - - - Satın Al
Balkonlu Bella Kabin 1149.00 2069.00 - - - - Satın Al
Aurera Balkonlu Suite 1599.00 2879.00 - - - - Satın Al

09.03.2023 - 19.03.2023

Kabin İki Kişilik Kabinde
Kişi Başı
Tek Kişilik Kabin 3. Kişi 0-2 Çocuk 3-6 Çocuk 7-12 Çocuk Satın Al
İç Fantastica Kabin 869.00 1745.00 - - - - Satın Al
İç Bella Kabin 879.00 1583.00 - - - - Satın Al
Dış Fantastica Kabin 1109.00 1997.00 - - - - Satın Al
Dış Bella Kabin 1029.00 1859.00 - - - - Satın Al
Balkonlu Fantastica Kabin 1399.00 2519.00 - - - - Satın Al
Balkonlu Bella Kabin 1299.00 2339.00 - - - - Satın Al
Aurera Balkonlu Suite 1799.00 3239.00 - - - - Satın Al

Önemli Notlar

 • GRUP UÇUŞ BİLGİLERİ
  SAW BGY 10:40 – 11:35 – PC1211
  BGY SAW 16:10 – 20:45 – PC1214

  İPTAL İADE ŞARTLARI
  REZERVASYON İTİBARİ İLE; 180 GÜN KALAYA KADAR KİŞİ BAŞI %10 / 179-150 GÜN %15/ 149-120 GÜN %25 / 119-90 GÜN %30 / 89-60 GÜN %50 / 59-45 GÜN %60 / 44-30 GÜN %75 / 29-10 GÜN %90 / 9 GÜNDEN AZ %100
  UÇAK BİLETLERİ REZERVASYON ESNASINDA KESİLECEĞİ İÇİN %100 CEZAYA GİRER.

Msc Lirica

Casino: Evet
SPA: Evet
Fitness Salonu: Evet
Tiyatro: Evet
Sinema: Evet
Kütüphane: Evet
Yapım Yılı: 2003
Çalışan Sayısı: 700
Yolcu Kapasitesi: 2065