Kosta Rika Yurtdışı Turları

Tur Takvimi

Yurtdışı Turlar

Kosta Rika Gezi Rehberi

Kosta Rika, Orta Amerika’da yer alan sahil ülkesidir. Güneydoğusunda Panama bulunan Kosta Rika’nın, doğu bölgesinde ise Karayip Denizi konumlanmıştır. 19 yüzyılda fakir ülkeler kategorisinde yer alan Kosta Rika, günümüzde zengin doğal güzellikleri, mükemmel plajları, farklı çeşitte hayvan türleri barındıran bir ülkedir. Yurtdışı tur ve yurtdışı tur paketleri kapsamında görülen Kosta Rika’nın 4.301.712 kişilik nüfusu ve Atlantik, Pasifik okyanuslarına açılan kıyı şeritleri bulunur. Kosta Rika bulutlar ile kaplı dağ manzaralarına, yüksek şelalelere sahip olması ve binlerce çeşit farklı kuş, hayvan türüne ev sahipliği yapması ile öne çıkan turizm alanlarındandır. Turizm faktörünün dinamik yapıda olduğu Kosta Rika, fantastik doğal mekanların görülmesi, doğal detaylara sahip olan tarihi alanların gözlemlenmesi amacıyla ziyaret edilir.

Kosta Rika’ya Nasıl Gidilir?

Kosta Rika’ya ulaşım olanakları, uçak ile İstanbul’dan sağlanır. Atatürk ve Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan, Juan Santamaria Havalına gidiş sağlanır. Havaalanı ulaşımı sonrası, Interamericana otoyolu güzergahında ilerleyen otobüslere binilerek, Kosta Rika’ya ulaşım sağlanır. Gezilecek doğal, tarihi ve turistik alanların tümüne bu otoyol üzerinden yapılan otobüs yolcukları ile ulaşım sağlanması mümkün kılınır. Kosta Rika’ya gidilen tur kapsamları ile kahve bitkisinin bulunduğu tropik orman alanlarına ulaşım sağlanır. Doğa sporlarının yapıldığı şelale alanlarını ve geniş sahil şeritlerine ulaşım ise ana otoyol yolculuğu sağlayan otobüs seferleri ile gerçekleşir. Kosta Rika sahillerine ulaşım ile sahillerde denize girme, güneşlenme, dalış aktivitelerinin tümünü gerçekleştirme, kültürel yiyecekleri tatma, paraşüt yapma, farklı balık çeşitlerini görme için aktivite olanakları elde edilir.

Kosta Rika’da Nerelere Gidilir?

Kosta Rika’nın gezilecek yerleri, şu şekilde sıralanırlar:
 • San Joe: Bu lokasyon dikkat çekici sahillerin ve farklı bitki çeşitlerinin yer aldığı bölümdür. Temiz, geniş ve doğa ile iç içe sahil şeridini görmek isteyen yurt dışı tur kullanıcıları, San Joe bölgesini ziyaret ederler.
 • Cataline: Bu bölgede geniş ormanlık alan, teleferik ve çeşitli mantar bitki örtüleri yer alır. Egzotik öğelerden hoşlanan yurt dışı tur paketleri kullanıcıları, bu bölgede teleferik ile yağmur ormanları manzaralarını izlemeyi tercih ederler.
 • Tortugero Milli Parkı: Milli park çeşitli doğal bitki örtüsüne, renkli çiçek türlerine ve en önemlisi kaplumbağa türlerine ev sahipliği yapan bir alandır. Nesli tükenen kaplumbağa türlerini görmek isteyen ve uygun tur fiyatları kapsamında hem doğal dokuyu hem de farklı hayvan türlerini gözlemlemek isteyenler, bu alanı yoğunlukla ziyaret ederler.

Kosta Rika’nın Tarihi Mekanları

Kosta Rika’nın tarihi merkezleri hakkında bilgiler şu şekilde sıralanırlar:
 • Arenal Volkanı: Muhteşem manzaraya ve tarihi dokuya sahip olan tarihi volkan alanıdır. Halen aktif konumda olan volkan, ziyaretçi turistler tarafından en çok gezi sağlanan bölgelerdendir.
 • Museo De Jade: Ülkenin sanatsal değerleri ve kültürel tarihi hakkında bilgi edinmek ve ilginç eserleri görmek isteyenlerin ziyaret ettiği müzedir. Balayı bölgeleri ve balayı otelleri konumuna yakın olan ve otobüs ile kolay ulaşım sağlanan müze, ülkenin kültürüne ve tarihine ilişkin eserleri barındırır.
 • Barrio Amon: 19 yüzyıldan kalan tarihi evleri ve avluları içeren alandır. Romantik ve tarihi bir mimariye sahip olan alan, sofistike görünümü ile akşam yemeklerinin yenilebileceği bir durak olara da değerlendirilir. Eski tarihlerde kahve tüccarlarının yerleşim sağladığı sofistike sokak, balayı bölgeleri ve balayı otelleri konaklama tercihleri yapan çiftler için romantik akşam yemeği yenilebilecek, tarihi duraklar arasında yer alır.

Kosta Rika’da Gezilecek Doğal Güzellikler

Kosta Rika’nın doğal güzellikleri şu şekilde sıralanırlar:
 • Manuel Antonio National Park: Tüm doğal güzelliklerin, biyoçeşitliliğin ve farklı hayvan türlerinin bulunduğu doğal alandır. Bu alını ziyaret ile en ucuz yurtdışı tur seçeneklerini tercih edenler, tarihi kayaçları, mükemmel sahili ve farklı çeşit hayvan türlerini bir arada görme olanağı yakalarlar.
 • La Fortuna Waterfall: Muhteşem şelale manzarasının ve metrelerce yükseklikten farklı ağaç türlerinin sardığı şelale alının görülmesi amacıyla ziyaret edilen bölgedir.
 • Monteverde Bulut Ormanı: Paraşüt yapılabilen ve bulutlar ile çevrili dağların, binlerce farklı kuş çeşidi ve hayvan türünün yer aldığı doğal ormanlık alandır. Uygun tur fiyatları kapsamında Kosta Rika seyahati gerçekleştirenlerin, doğa spor aktivitelerini uygun koşullar ile yapabileceği ve aynı anda kuş türlerini gözlemleyebileceği doğal alan olarak bilinir.
 • Playa Del Coco: Bu alan Kosta Rika’nın okyanuslara açılan muhteşem kıyılarında dalış yapılması için ziyaret edilen alandır.
 • Playa Danta: Gen,ş bir plaj olma özelliği taşıyan Playa Danta, restoranların yer aldığı ve aynı anda plajda vak,it geçirme olanağı tanındığı alandır.

Kosta Rika’nın Önemli Etkinlikleri

Kosta Rika’nın festivalleri, şu şekilde sıralanırlar:
 • Fiestas De Palmeres: Bu festival, rodeo gösterilerinin ve faklı konserlerin bir arada yapıldığı, Ocak ayı festivalidir. En ucuz yurt dışı tur seçenekleri ile Kosta Rika’yı ziyaret etmeyi tercih edenler, Ocak ayında Plamires’de gerçekleşen festival ile konser, dans etkinliği, rodeo gösterisi etkinliği koşullarından aynı anda yararlanarak, keyifli anlar geçirirler.
 • Expo Perez Zeledon: Bu festival rodeo gösterilerinin sergilendiği, büyük baş hayvan çeşitlerinin tanıtıldığı ve geleneksel yemeklerin dağıtıldı, Şubat ayı festivalidir. Festival Liberi’da gerçekleşir.
 • El Dia Del Boyero: Bu festival çiçekler ile süsülenmiş kağnı araçları ile sokaklarda geçitler düzenlenen, dans ve konser etkinlikleri yapılan, Mart ayı festivalidir. San Jose’de düzenlenen sanat etkinlikleri ile bir arada yapılır.

Kosta Rika Yeme-İçme Yerleri

Kosta Rika’da yemek yenecek mekanlar şu şekilde sıralanırlar:
 • Restorante Silvestre: Latin ve çağdaş mutfak yemekleri tariflerini menüsünde sunan, şık dekorasyon yapılı, yemek yenecek mekanlar arasında yer alır.
 • Sapore Trattoria: Pizza çeşitleri, İtalyan mutfağı ve Akdeniz mutfağı yemeklerini sunana restoran, faklı kokteyl çeşitleri ile akşam yemeği için uygun mekanlar arasında yer alır.
 • La Terrasse French: Fransız mutfağı geleneksel yemeklerini sunana akşam ve öğle yemeği menüleri ile hizmet veren, yemek yenecek mekanlar arasında yer alır.
 • Ram Luna: Kosta Rika geleneksel tatlarını ve yemeklerini menüsünde sunan, dikkat çekici geleneksel yemeklerin tümüne yer veren, yemek yenecek mekanlar arasında yer alır.
 • Cafe Rojo: Vietnam yemeklerini menüsünde sunana, kahve ve kokteyl servisleri ile hoş vakit geçirilen, yemek yenecek mekanlar arasında yer alır.

Kosta Rika’ya Hangi Mevsimde Gidilir?

Kosta Rika’nın hava durumu, yıl boyunca oldukça güneşli ve güzel bir özelliğe sahiptir. Yıl boyuca ölçülen sıcaklık değeri ortalama olarak 25 derecedir. Yağış ise sıcak havanın olduğu sürece gözlemlenir. Yağışlı şartlarda seyahat etmeyi sevmeyenler her yıl Aralık ve Nisan ayları arasında Kosta Rika’yı görmek amacıyla turlara katılırlar. Nisan ve Aralık ayları arasında yapılan seyahatler sırasında doğal alanların, tarihi alanların gezilmesi kolaylıkla sağlanır. Hava sıcaklığı açısından değerlendirme yapıldığında, tüm yıl boyunca 24 ila 25 derece arasında seyreden sıcaklık seviyeleri sayesinde, kış soğuğuna maruz kalmasan yılın her dönemi için seyahat koşulları sağlanır. Özellikler Ocak, Şubat ve Mart aylarında Rodeo gösterilerinin yapıldığı festivallere katılım sağlanır.