Karadeniz & Batum Turu

4 Gece 6 Gün

Tur Program

1. Gün - Ankara-trabzon

Turumuz Ümitköy Galleria Avm önünden saat 21.30'da, Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünden saat 22.00'da hareket edecektir.

Destinasyon: Ankara

2. Gün - Trabzon – Ayasofya - Atatürk Köşkü – Sürmene - Fırtına Vadisi - Timisvat Köprüsü – Tar Deresi – Bulut Şelalesi ( Göksu )- Ayder Yaylası – Kalegon – Gelintülü Şelalesi

Sungurlu ve Samsun Terme'de verilecek molaların ardından, ilk rotamız Ünye, Fatsa üzerinden Doğu Karadeniz'in en büyük şehri olan Trabzon. Sabah kahvaltısı alındıktan sonra Trabzon'dan katılacak misafirlerimizin en geç saat 10.00’da havalimanından karşılanması. Orijinal mimarisiyle günümüze kadar gelebilen Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Trabzon halkı tarafından Atatürk'e hediye edilen köşkün bir diğer özelliği de, Atamızın vasiyetinin bir bölümünü burada yazmış olmasıdır. Anadolu’nun üç Ayasofyası’ndan biri olan Trabzon Ayasofya’sını görüyoruz. Günümüzde dünyada sadece Trabzon’da yapılabilen Kazaziye işçiliğinin tanıtılması ve gümüş alışveriş imkânı. Fırtına Vadisi’ne hareket. Yol üzerinde Sürmene'de ünlü dövme bıçaklarının satıldığı küçük işletmelerden birini ziyaret edip ve alışveriş imkânı buluyoruz. Timisvat Köprüsü’nün görülmesi ve öğle yemeği için serbest zaman. Hava koşulları ve zaman müsaitliğine göre dileyen misafirlerimiz rafting yapabileceklerdir. Kaçkar Dağları’nın en güzel yaylalarından biri olan Ayder Yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Güzergâhımız üzerinde bulunan Tar Deresi Kanyonu’na giderek; gidiş geliş ortalama 1,5 saat sürecek olan keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüşümüzü muhteşem Bulut (Göksu) Şelalesi’nin eşsiz manzarası ile taçlandırıyoruz. Milli Park içinde yer alan Ayder Yaylası'ndaki ilk durağımız Kalegon mevkii ve Hala Deresi’ne dökülen muhteşem Gelintülü Şelalesi. Kısa çevre yürüyüşleri ve zipline yapma imkânı sonrası otelimize hareket. Ayder Yaylası'nda yaşamını sürdüren bölge insanının yaşayışına şahit olacak ve bu doğa harikasında kaplıca kullanımı imkânını bulacaksınız. Akşam yemeği ve konaklama Ayder Haşimoğlu Otel'de.

Destinasyon: Trabzon

3. Gün - Çağlayan Köyü – Gürcistan Batum – Altın Post – Avrupa Meydanı - Piazza Meydanı – Batum Bulvarı- Pazar

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısından sonra Batum’a geçmek istemeyen misafirlerimize tur rehberimizin buluşma bilgilendirmesi yapmasının ardından Ayder Yaylası’nda serbest zaman veriyoruz. Karadeniz’deki köy yaşamının görüleceği Çağlayan Köyüne gidiyoruz. Kivi ve fındık bahçeleri arasından geçip, Laz konaklarının en güzel örneklerini görme ve fotoğraflama imkânı buluyoruz. Ardından misafirlerimiz ile kısa bir yolculukla Sarp Sınır Kapısı’ndan komşu Gürcistan’ın Batum kentine geçiyoruz. Gürcistan’a giriş işlemleri ardından şehir merkezine doğru yol alırken; Osmanlı izlerini de taşıyan Gonyo Kalesi'ni ve Sovyet Rusya dönemine ait eserleri panoramik olarak görüyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman. Mitolojiye de konu olan Altın Post Heykeli, Avrupa Meydanı, Piazza Meydanı ve Batum Bulvarı'nın gezilmesinin ardından Batum gezimizi tamamlıyoruz. Türkiye'ye giriş işlemlerimizi yaptıktan sonra Çayeli’ne hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Minerva Hotel'de.

Destinasyon: Batum

4. Gün - Uzungöl – Kiremitli Köprü - Sümela Manastırı- Hamsiköy – Zigana - Gümüşhane

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, İsviçre Alplerini aratmayan güzellikteki Uzungöl'e hareket ediyoruz. Yol üzerinde halk arasında adı ''Feretiko'' olarak bilinen Rize Bezi'nin imal edilip satıldığı fabrikayı ziyaret edecek ve alışveriş imkânı bulacağız. Uzungöl'e varışımızın ardından öğle yemeği için serbest zaman. Göl etrafındaki yürüyüşümüzde doğanın muhteşemliğine şahit olup, belirlenen saatte buradan ayrılıyoruz. Yolumuz üzerinde bulunan Kiremitli Köprü’yü (Hapsiyaş’ı) görüyoruz. Çayın tarladan toplanıp soframıza gelene kadar geçirdiği serüveni dinleyebileceğimiz ve hakkında daha fazla bilgi sahibi olacağımız çay fabrikasını ziyaret ederek, ikram edilen taze çayımızı tadıyoruz. Ardından; Maçka üzerinden Altındere Milli Parkı içerisinde bulunan muhteşem manzaraya sahip Sümela Manastırı’nı gezip görerek rehberimizden manastır hakkında detaylı olarak bilgi alıyoruz. Hamsiköy ve Zigana üzerinden Gümüşhane’ye ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Gümüşhane Ramada Otel’de.


5. Gün - Karaca Mağarası - Giresun Kalesi – Topal Osman Anıtı - Giresun Adası- Ordu Boztepe - Samsun

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısının ardından, UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne girmeye aday, 1550 m. yükseklikteki, sarkıt ve dikitlerine hayran kalacağınız Karaca Mağarası'nı geziyoruz. Bir sonraki rotamız Ordu ile birlikte fındığın iki başkentinden biri sayılan ve kiraz meyvesinin anayurdu olan Giresun. Yol üzerinde fındık mamulleri için alışveriş imkanı. Tarihi şahsiyet Topal Osman’ın Giresun Kalesi'ndeki anıt mezarını ziyaret edeceğiz. Karadeniz’in tek adası olan Giresun Adası'nı ve şehri kuş bakışı seyredebileceğimiz bu noktada çayımızı yudumlarken eşsiz manzaranın tadını çıkarıyoruz ve daha sonrasında öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası Zeytinlik Mahallesi sokaklarında yürüyerek otobüsümüze ulaşıyor ve Ordu’ya doğru hareket ediyoruz. Türkülere konu olan Boztepe'ye teleferikle çıkıp, muhteşem Ordu manzarasının seyrine dalacağız. Günün son durağı olarak Karadeniz'in en büyük ili olan Samsun'a ulaşıyoruz. Konaklama ve akşam yemeği Samsun Serra Otel’de.

Destinasyon: Ordu

6. Gün - Tütün İskelesi – Bandırma Vapuru - İlkadım Anıtı – Atatürk Anıtı – Samsun Arkeoloji Ve Etnografya Müzesi - Amazon Köyü – Amasya – Kral Kaya Mezarları – Ferhat Şirin Su Kemerleri – Iı Beyazıd Külliy

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Samsun Havalimanından ayrılacak misafirlerimizin havaalanına transferi. Turumuza devam eden misafirlerimizle Kurtuluş Savaşı’nın simge kenti olan ve bağımsızlık meşalesinin yakıldığı şehir Samsun gezimize başlıyoruz. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının 19 Mayıs 1919’da Samsun’a indiği Tütün İskelesi, Kurtuluş Yolu ve İlkadım Anıtı, Bandırma Vapuru, Atatürk Anıtı, Samsun Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Amazon Köyü gezeceğimiz yerler arasında. Rotamızı Yeşilırmak kıyısında yer alan şehzadeler diyarı Amasya’ya çeviriyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman . Amasya şehir girişinde bulunan ve efsanelere konu olan Ferhat ile Şirin Su Kemerlerini panoramik olarak göreceğiz . Amasya Etnografya ve Mumyalar Müzesi’nin ve II. Beyazıd Külliyesi’nin görülmesinin ardından yalı boyunda yürüyüş yapacağız. Kral Kaya Mezarları’nı fotoğrafladıktan sonra Çorum üzerinden gerekli molaları vererek Ankara’ya doğru dönüş yolculuğumuza başlayacağız. Bu keyifli tur sona ererken, Tatil Dükkanın bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız.

Destinasyon: Samsun

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama (1 Gece Butik Ayder Haşimoğlu Otel, 1 Gece 4 Yıldızlı Pazar Minerva Hotel, 1 Gece 5 Yıldızlı Gümüşhane Ramada Otel, 1 Gece 5 Yıldızlı Samsun Serra Otel)
 • Açık Büfe Akşam Yemekleri (4),
 • Açık Büfe Sabah Kahvaltıları (4),
 • İlk Gün Alınacak Ekstra Kahvaltı,
 • Milli Park Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Rehberlik Hizmetleri,
 • Seyahat Sigortası,
 • Sürpriz Promosyonlar.
 • Tur Otobüsü İle Ulaşım,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Ayder Yaylası’nda Kaplıca Giriş Ücretleri,
 • Boztepe Teleferik Ücreti
 • Fırtına Deresi’nde Rafting Ve Zipline Ücretleri,
 • Müze Giriş Ücretleri,
 • Öğle Yemekleri,
 • Özel Harcamalar,
 • Uçaklı Katılımlarda Uçak Bileti Ücreti.
 • Yemeklerde Alınacak İçecekler,
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı,

Önemli Notlar

 • Sümela Manastırı'nda bulunan mevcut restorasyon çalışmalarının bitmemesi halinde ziyaret mümkün olmayacağından, tur rehberi programda değişiklik yapabilir.
 • Veriliş tarihi 10 yılı geçmiş, yıpranmış ve soğuk mühürü hissedilmeyen kimlik kartlarıyla geçiş yapılamamaktadır. (Yeni (çipli) kimliklerle ilgili herhangi bir problem bulunmamaktadır.)
 • 18 yaşından küçük katılımcıların gürcistana geçişlerinde anne veya babasından birinin bile yanında olmaması durumunda noter onaylı muvaffakatname belgesi gerekmektedir.
 • Gürcistan girişinde üzerinde T.C. kimlik numarası olan nüfus hüviyet cüzdanı gerektiğinden, seyahate çıkarken yanınıza kimliklerinizi almayı unutmayınız! Farklı kimlik kartları (ehliyet vs.) İle geçiş yapılmamaktadır!
 • Sarp sınır kapısı geçiş kural ve prosedürleri değişkenlik gösterebilir. Acenta görevlilerimiz gerekli durumlarda bilgilendirme yapacaklardır.
 • Sürekli olarak kullanılan ilaçlarınız var ise gürcistan geçişi sırasında yanınıza raporunuzu almayı unutmayın.
 • Tabanı kaymayan ve su geçirmeyen spor ayakkabı, güneş gözlüğü, şapka, hırka ya da kazak, mevsimlik ince bir mont, fotoğraf makinesi, mayo, havlu ve terlik, güneş kremi, rahat kıyafetler.
 • Tur Rehberi; hava ve yol koşulları vb. sebeplere bağlı olarak, gezi programını değiştirebilir.
 • Turlarımızda 11 - 16 kişi arası kayıtlarda 18 kişilik lüx minibüs, 17 – 27 kişi kayıtlarda 31 kişilik lüx midibus, 27-45 kişi arası kayıtlarda 46 kişilik otobüslerle ulaşım sağlanır. Tek koltuk alımlarında acente koltuk değişikliği yapma hakkına sahiptir.
 • Yıpranmamış olsa dahi veriliş tarihinden itibaren 10 yılı geçmiş kimlikler ile batum'a geçiş yapılamamaktadır.