Kapadokya Turu

1 Gece 3 Gün

Tur Program

1. Gün - Gece Yolculuğu

21.30 Bakırköy İncirli Doğtaş Mobilya Önü 22.00 Mecidiyeköy Meydan Yapı Kredi Bankası Önü 22.45 Kadıköy Evlendirme Dairesi Önü Minibüs Yolu üzeri 23.00 Kartal Metro İstasyonu Önü 23.15 Çayırova Mc Donalds Önü 23.59 İzmit Halkevi Karşısı Otobüs Durakları

Destinasyon: İstanbul

2. Gün - Ankara - Tuz Gölü - Aksaray - Ihlara Vadisi - Narlı Göl - Yeraltı Şehri - Nevşehir - Paşabağ - Dervent Vadisi - Ürgüp - Şarap Mahzenleri

Değerli misafirlerimiz; gece yolculuğumuz esnasında vereceğimiz molalar eşliğinde, sabahın erken saatlerinde Ankara'ya ulaşıyoruz. Ankara - Söğütözü Armada alışveriş merkezinin karşısından, Ulusoy tesislerinden saat 05.00 - 05.30 da Ankara'dan katılacak misafirlerimizin alınmasının ardından Sabah gün doğumu saatlerinde Tuz Göl’ünde hem güne merhaba demek, hem de fotoğraf çekmek için mola veriyoruz. (Kış aylarında programın 2.gününün sabahında yer alan tuz gölünde fotoğraf molası, gün henüz aydınlık olmadığından ve tuz gölü manzarası görülemediğinden, şartlara bağlı olarak gerçekleştirilemeyebilir.) Sonrasında Aksaray’a varıyoruz. Burada ki tesisimizde vereceğimiz serbest kahvaltı molasının ardından Hasan Dağı manzarası eşliğinde Ihlara Vadisine varıyoruz. Yer yer 80-100 metre derinliğe sahip, Melendiz Çayının binlerce yılda vadiyi oyarak oluşturduğu bu doğa harikası mekânda Ağaçaltı Kilisesi - Yılanlı Kilise gibi noktaları geziyoruz. Sonrasında yaklaşık 30 dakikalık bir yolculuktan sonra Narlı Göl dediğimiz başka bir doğa harikası mekânı fotoğraflama şansı buluyoruz. Bir volkan ağzı gölü olan bu noktada rehberimizin anlatımları ile bilgilendiriliyoruz. Bir sonraki durağımız Derinkuyu Yeraltı Şehri oluyor. (Yoğunluk durumunda Kaymaklı Yeraltı Şehri ziyaret edilecektir.) Yerin yaklaşık 50-55 metre altına kadar oyulmuş ve 9 kattan oluşan bu devasa kompleks hepinizi büyüleyecek. Hititler döneminden itibaren yapımları başlayan; labirent gibi örülmüş olan yeraltı yapılarının en büyüğünü geziyoruz. Ardından öğle yemeğimizi alacağımız restoranımıza hareket ediyoruz. Öğle yemeğinin ardından Dervent Vadisinde mola veriyoruz. Burada birçok farklı şekildeki Peri Bacalarını fotoğraflama şansı buluyoruz. Ardından Üç Güzeller Per Bacası gezimizi de tamamlayarak gezimizin son ayağı olan Şarap Mahzenleri gezimizi tamamlıyoruz. Doğal Kayaların içinde bölgenin en nadide üzümlerinin Şaraba dönüşme hikâyesini uzmanından dinliyoruz. Ardından konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde. Arzu eden misafirlerimizle, Türk gecesine katılmak için lobide buluşma (Ekstra, gece hakkında ayrıntılı bilgiyi rehberimiz otobüste verecektir.)

Destinasyon: Tuz Gölü

3. Gün - Balon Turu - Güvercinlik Vadisi - Uçhisar Kalesi - Çömlek Atölyesi - Göreme Açık Hava Müzesi - Avanos -onyx Taş Atölyesi - H. Bektaş-ı Veli - Elmadağ - Ankara - İzmit - İstanbul

Değerli misafirlerimiz; Balon'a katılmak isteyen misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde lobide buluşma ve balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz(Ekstra). Bu unutulmayacak deneyim konusunda genel bilgiyi rehberimiz verecektir. Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası günümüzün ilk fotoğraf molası Güvercinlik Vadisi - Uçhisar Kalesi olacak. Panoramik olarak çekilen fotoğraf ardından, Kızılırmak`ın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü Göreme açık hava müzesine gidiyoruz. Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz. Daha sonrasında mermergiller familyasından olan Kapadokya bölgesinden çıkan Onyx taşının işlendiği atölyeye gidiyoruz. Burada yapılan anlatımlar ardından Avanos üzerinden yolumuza devam ederek Hacı Bektaş ilçesine doğru yol alıyoruz. Burada Horasan erenlerinden Hacı Bektaş-ı Veli'nin kurmuş olduğu dergâhı ziyaret ediyoruz. Yapılan anlatımlar ve edilen duaların ardından Kırşehir, Ankara üzerinden dönüş yolculuğuna başlıyoruz ve siz sayın misafirlerimizi bir başka gezide buluşmak dileği ile gecenin ilerleyen saatlerinde aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Destinasyon: Ürgüp

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • Otobüsü İçerisindeki İkramlar
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Programda Belirtilen Tüm Çevre Gezileri
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Kişisel Harcamalar
 • Kültür Bakanlığına Bağlı Müze Girişleri ( Müze Kart Tavsiye Edilir )

Önemli Notlar

 • Konaklanacak otelleri önceden haber vererek benzer ya da daha üst kategorilerdeki oteller ile değiştirebilir.
 • Mücbir nedenlerden dolayı (hava, yol koşulları vs.) yapılamayan ya da eksik yapılan gezilerden Tatil Dükkanı sorumlu tutulamaz.
 • Programda yer alan ve kullanılmayan hiçbir hizmetin tur esnasında ya da sonrasında iadesi yapılamaz.
 • Rehberimiz gerekli gördüğü takdirde tamamını gerçekleştirmek koşulu ile tur programının akışında değişiklik yapabilir.
 • Rezervasyon esnasında veya sonrasında koltuk numarası sözü, garantisi verilemez.
 • Turlarımızda Kişi sayısı ve fiziki şartlara bağlı olarak, Minibüs, Midibüs, Otobüs tipi araçlar kullanılacaktır.
 • Yeterli katılım olmadığı takdirde tur iptal olur. Tatil Dükkanı misafirlerine 72 saat öncesinden haber vermek koşulu ile turu iptal etme veya tarih değişikliği yapma hakkını saklı tutar.