İzmir Hareketli Kıbrıs Kültür Turu

3 Gece 4 Gün

Tur Program

1. Gün - Kıbrıs

Kıbrıs’a geliş ve otele varış. Otelimizde rehberimiz sizleri karşılayarak odalarınıza yerleşmeniz konusunda yardımcı olacaklar. İlk gün serbest zaman olarak geçirilecektir.


2. Gün - Kıbrıs

Tesiste kahvaltımızı yaptıktan sonra 09:00’da turumuza başlıyoruz. Tur programımız aşağıdaki şekildedir ;

BOĞAZ ŞEHİTLİĞİ
BARBARLIK MÜZESİ
Bu evde Kıbrıs Türk Kuvvetleri Alay Doktoru Binbaşı Dr. Nihat İlhan'ın eşi ve Üç çocuğu, Binbaşının alaydaki görevinde olduğu bir sırada korunmak için Sığındıkları banyo odasında cani Rumlar tarafından kahpece ve acımasızca 1963 yılı Noel’inde şehit edilmiştir. Bu bina daha sonra müzeye çevrilmiştir.
YEŞİL HAT (PANAROMİK GÖRÜNÜM)
LEDRA PALAS OTEL VE SINIR KAPISI
CUMHURBAŞKANLIĞI SARAYI
TARİHİ GİRNE KAPISI
GAZİMAGUSA’YA HAREKET
ST.BARNABAS İKON VE ARKEOLOJİ MÜZESİ
Barnaba incilinin yazarı aziz Barnabas’ın 18. yy.dan kalma zengin bir ikon koleksiyonu bulunmaktadır.Manastırın avlusunda bulunan bazalt değirmen Enkomi yerleşim bölgesinden, diğer sütun ve taşlar ise Salamis'ten gelmiştir. Papazların odaları ise restore edilerek Kbrıs’ın Neolitik döneminden Roma Dönemine dek geniş bir çizgideki tarihsel sürece ait çeşitli eserler sergilenmektedir.
MAĞUSA KALESİ VE VENEDİK SURLARI
KALE İÇİNDE SERBEST ZAMAN (YEMEK VE ALIŞVERİŞ MOLASI)
LALA MUSTAFA PAŞA CAMİİ (ST.NICHOLAS KATEDRALİ);
Lüzinyanlar döneminde inşa edilen yapı,tüm Akdeniz dünyasının en güzell Gotik yapılarındandır.Lüzinyan kralları önce Lefkoşa’da St.Sophia katedrali’nde Kıbrıs kralı,sonra da Mağusa’da St.Nicholas katedrali’nde Kudüs kralı olarak taç giyerlerdi. 1571 yılında Osmanlı İmparatorluğu’nun fetih politikası sebebiyle yanına bir minare eklenerek camiye çevrilmiştir.
NAMIK KEMAL’İN ZİNDANI
YASAK KENT MARAŞ(PANAROMİK GÖRÜNÜM)
1974 öncesi Kıbrıs ekonomisinin %60’ını tek başına ayakta tutan, Akdeniz’in en ünlü tatil merkezlerinden biri olan MARAŞ, Türk Silahlı Kuvvetlerinin kontrolü altındadır. Birleşmiş Milletler de anlaşmalar gereği Maraş’ta gözlemci statüde asker bulundurmaktadır. Halen iki ülke arasında büyük çıkar çatışmalarına neden olan bölge, barış müzakerelerinde tarafların uzlaşamadığı konuların en önemlilerinden biridir. Otele dönüş **TURLARIMIZDA PROFESYONEL REHBERLİK VE ULAŞIM HİZMETLERİ FİYATLARIMIZA DAHİL,YEMEK VE MÜZE GİRİŞ ÜCRETLERİ HARİÇTİR Turumuzun arkasında tesise varış ve akşam yemeğini tesisimizde alıyoruz.

Destinasyon: Girne

3. Gün - Kıbrıs

Tesiste kahvaltımızı yaptıktan sonra 09:00’da turumuza başlıyoruz. Tur programımız aşağıdaki şekildedir ; -BELLAPAIS MANASTIRI Kuzey sahillerinin tümüne hükmedebilen görüşü, güzel dağ ve deniz manzarası ile Kıbrıs’ta Gotik mimari tarzının görülmesi gereken en önemli eserlerinden biridir. -KARAOĞLANOĞLU ŞEHİTLİĞİ -ÇIKARMA PLAJI -MAVİ KÖŞK; İtalyan asıllı Rum olan Paulo Paolides tarafından 1957 yılında yaptırılmıştır. Paolides avukat olmasından karşın aslında orta doğunun en büyük silah tüccarıdır. Polides sanata düşkün bir kimse olarak evini birçok sanat eseri ile donatmıştır. Mavi köşk bir ibret olarak Türk Silahlı Kuvvetleri himayesinde halkımıza açık tutulmaktadır. -Yat Limanı Hiç şüphesiz ki Akdeniz’in en gizemli ve güzel şehridir. Kıyı şeridi boyunca güzel kumsalları bulunan sehir tatil komplekslerinin en yoğun bulunduğu şehir ünvanını tasıyor. Akdeniz ile Beşparmak dağları arasında kalan Girne MÖ 10.yy Akatlar tarafından kurulmuş. şehrin en güzel yeri olan marina (liman) eski Venedik evleri, restoran ve tavernalar ile çevrilidir. Essiz bir güzelliğe sahip olan Girne özelikle yaz aylarında renkli balıkçı kayıkları ve lüks yatlarla dolup taşmaktadır. -Girne Kalesi M.S. 7. Yüzyıldan kalma bir Bizans kalesi, Lüzinyanlar ve Venedikliler tarafından yenilenerek bugünkü görüntüsünü almıştır. Kalenin içerisinde bir müze var, Batık Gemi Müzesi. Burada tarihin bilinen en eski batılı olan ve yaklaşık 2300 yıl önce Girne açıklarında battığı tespit edilen çok eski bir geminin kalıntılarını bulunmakta. Girne’ de alışveriş molası Tarihi limanı ve Girne çarsısını kapsayan kısa bir yürüyüş turundan sonra alışveriş yapmak isteyen misafirlerimiz için serbest zaman verilebilmektedir. Turumuzun arkasında tesise varış ve akşam yemeğini tesisimizde alıyoruz.


4. Gün - Kıbrıs

Otelimizde çıkış işlemlerimizi tamamladıktan sonra Ercan havaalanına hareket ediyoruz. Bir sonraki TATİLDUKKANI organizasyonunda görüşmek dileğiyle. Bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 2 Gün Kültür Turu ( Lefkoşa - Gazimağusa Turu & Girne – Beşparmak Turu)
 • 3 Gece Konaklama
 • Çift Yön Transfer
 • Çift Yön Uçak Bileti (pegasus Havayolları)
 • Tesiste Rehberlik Hizmeti
 • Tur Esnasında Kokartlı Rehberlik Hizmeti

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel Harcamalar
 • Müze Ücretleri
 • Yiyecek & İçecekler

Önemli Notlar

 • Kişi sayısıyla orantılı olarak araçlarımız lüks son model; Minibüs(12-15), Midibüs (17-26) veya Otobüs(27-49) olabilir.
 • Oluşturulan paketler İzmir hareketlidir. İstanbul, Adana, Gaziantep, Hatay için çağrı merkezimizi aramanız ricadır.
 • Paket tur oluşturulan uçak bilet sınıflarında yer olmaması durumunda paket fark tutarı belirtilecektir.
 • Paket tur oluşturulan uçak biletleri sınıfında yer olması durumunda geçerlidir.
 • Programda rehber ve acente hava koşulları ve yol durumuna göre değişiklik yapabilir.
 • TC nüfus cüzdanı veya pasaport dışında hiçbir kimlik geçerli değildir. Yurtdışı çıkış harcı misafirlerimize aittir. 18 yaş altındaki çocuklar, annesi ve babası ile aynı anda turda değil ise (tek ebeveyn veya akraba vb…), Noter onaylı Muvafakatname ile çıkış yapabilir.
 • TC vatandaşı haricinde tura katılmak isteyen misafirlerimizin çağrı merkezinden işlem yapabilirler.
 • Tüm kimliklerde (çocuk kimliği olsa dahi) fotoğraf olma zorunluluğu vardır.
 • Üç kişilik oda olması durumunda fiyat çağrı merkezinden alınmalıdır. Odada sıkışıklık kabul edilirse işlem yapılabilir.
 • Uçaklı tur programlarımızda uçakta taşınabilir valiz hakkı, bagaj bölümü için 15 Kg, kabin bölümü için 8 Kg ile sınırlıdır