Hong Kong Yurtdışı Turları

Tur Takvimi

Yurtdışı Turlar

Hong Kong Gezi Rehberi

Hong Kong, Çin ülkesinin güney bölümümde yer alır. Çinin güney kıyı bölgesinde bulunana Hong Kong, 1997 yılından bu yana Çin sınırları içerisinde yer alır. 1997 senesi öncesi, Britanya2ya bağlı olan Hong Kong, Çin egemenliğine girerek, önemli bir turistik bölge haline gelmiştir. Hong Kong 7,22 milyon nüfusa sahip olan bir yerleşim alanıdır. Asya Pasifik Bölgesi adı verilen bölümde önemli bir turistik alan olmasının yanında en önemli ticaret geçiş alanlarından biri sayılır. Hong Kong aynı zamanda, balayı otelleri ve balayı bölgeleri konaklama alanları ile çiftlerin yoğunlukla ziyaret sağladığı bir kenttir. Kentte yer alan doğal park alanları, yüksek zirveler, tarihi ulaşım araçları, müze binaları birçok kültürel dokuya sahip gezilecek mekan seçeneği oluşturur. Yurtdışı tur seçenekleri ile ziyaret edilen şehirde en çok dikkat çeken yapı ise 554 metre yüksekliği ile Victoria Zirvesi olarak bilinir.

Hong Kong’a Nasıl Gidilir?

Hong Kong’a ulaşım olanakları, İstanbul Atatürk havalimanından direk olarak, Hong Kong Havalimanına sağlanır. Hong Kong Havalimanına ulaşım sonrası, Havalimanı ekspiresi ile Hong Kong kentinin farklı bölümleri ziyaret edilir. Hong Kong Havalimanında yer alan Hong Kong ekspres ile Hong Kong adasına ulaşım 23 dakika içerisinde sağlanır. Bu ekspres, havalimanı bölgesine 13 dakika aralıklı seferler ile gönderilir. Yurtdışı tur seçenekleri ve yurtdışı tur paketleri tercihleri ile sıkça ziyaret edilen Hong Kong’a, Türkiye’den ulaşım ise ortalama 11 saat sürer. 11 saat sonunda ulaşılan Havalimanı bölgesinden Hong Kong ve çevre bölgelere ulaşım için 23 dakika daha ekspres yolu seyahati sağlanır.

Hong Kong’da Nerelere Gidilir?

Hong Kong’un gezilecek yerleri şu şekilde sıralanırlar:
 • Victoria Zirvesi: Hon Kong’ta yer alan ve bölgenin en yüksek alanı olan 554 metre uzunluğa sahip görülmesi gereken zirvedir.
 • Victoria Zirvesi Tramvayı: Bölgenin en yüksek noktası olan ve tüm şehir manzarasının görülmesini sağlayan Victoria zirvesine gidiş yönünde bulunana tarihi tramvay alanı gidilecek yerler arasında bulunur. Tramvay, 130 seneden fazla süredir kullanılır.
 • Peak Tower: Tarihi tramvay ile Hong Kong adasının batısına doğru yapılan yolculuk ile Peak Tower’a ulaşılıp, şehrin en iyi mağaza ve alışveriş alanları gezilir. Peak Tower’a ulaşım için kullanılan tramvay alanında, balaylı otelleri ve balayı bölgeleri konaklama seçenekleri bulunması sebebi ile yoğun turist ziyareti, Victoria ve Peak zirverinde yoğunlaşır.
 • Madame Tussauds: Bu bölge Hong Kong manzarasının ve gün batımının kapsamlı şekilde görüldüğü ve birçok turist tarafından ziyaret sağlana alandır. En ucuz yurtdışı tur seçeneklerini ve uygun tur fiyatları koşullarını tercih endeler, Madame Tussauds’a uygun ulaşım fiyatları ile gezi koşullarından yararlanırlar.
 • Hong Kong Science Museum: Hong Kong’da yer alan ve bilimsel eserlerin sergilendiği müze durağı olarak ziyaret edilir.

Hong Kong’un Tarihi Mekanları

Hong Kong’un tarihi merkezleri şu şekilde sıralanırlar:
 • Tian Tan Budhaa: 1990 yılında inşa edilmiş olan ve 34 metrelik yüksekliğe sahip olan, Hog Kong halkı için kutsal sayılan bronz Budhaa heykelin yer aldığı tarihi merkezdir.
 • Po Lin Manastırı: 1934 yılından bu yana faaliyet gösteren ve yurtdışı tur paketleri ile yapılan seyahatlerde yoğun şekilde ziyaret edilen, dini heykellerin yer aldığı tarihi manastır alınır.
 • Hong Kong Museum: Tarihi sanat eserlerinin ve güncel eserlerin yer aldığı müze, en ucuz yurtdışı tur seçenekleri ile Hong Kong’u tercih edenlerin, uygun bilet fiyat seçenekleri ile birçok tarihi ayrıntıyı inceleyebileceği alanlar arasında yer alır.

Hong Kong’un Gezilecek Doğal Güzellikleri

Hong Kong’un doğal güzellikleri şu şekilde sıralanırlar:
 • Lama Island: Hong Kond’ta plajlar ve yeşil alan ile çevri olan gezilecek doğal güzellik alanları arasında yer alır.
 • Dragons Back: Hong Kong’ta 10 kilometre uzunluğa sahip olan yeşil doğa ve deniz kıyısı ile iç içe doğal yürüyüş parkurlarının yer aldığı doğal alandır.
 • Machelose: Hong Kong’ta yer alan ve yüksek tepeler üzerinden oluşturulmuş patika yollar eşliğinde, eşsiz manzara izlenerek yürüyüş yapılan doğal, ormanlık alandır.
 • Tai Long Wan: Hong Kong’ta yer alan en temiz ve geniş sahil şeridine sahip, beyaz kumlu sahil özelliği taşır.
 • Kowloon Park: Yeşil bitki örtüsü ve farklı ağaç çeşitleri ile dikkat çeken alan, gün boyu ziyaretçilere açık olan Hong Kong doğal park alanıdır.

Hong Kong’un Önemli Etkinlikleri

Hong Kong’un festivalleri şu şekilde sıralanırlar:
 • Hong Kong Salsa Festival: Bu festival her yıl Hong Kong sokaklarında düzenlenir. Festivalin etkinlik tarihi ise Şubat ayı olarak belirlenmiştir. Bu festivalde dans şovları yapılıp, özel partiler ile eğlence etkinlikleri düzenlenir.
 • Tin Hau Festival: Bu festivalde, Tin Hau isimli deniz tanrıçasının doğum gününün kutlanması sağlanır. Kutlamalar, Nisan ve amayıs aylarında, Hong Kong’da gerçekleşir. Renkli tekneler, deniz açıklarına kıyılardan gönderilip, renkli çiçekler ile süslenirler.
 • Dragon Boat Festival: Bu festival, Shing Mun nehrinde gerçekleşir. Mayıs ayında, dragon dans figürlerinin sergilenmesi ve dragon şeklinde süslenen gemilerin deniz bırakılması ile etkinlik gerçekleşir.
 • Bo Inovation: Bu restoran, moleküler gatronomi mutfağı yöntemlerinin uygulamaları ile menüleri oluşturulan ve geniş Çin yemekleri tariflerinin sunulduğu, ünlü bir restorandır. Mükemmellik kategorileri içerisinde yer alan restoran, lüks yemek menüleri ile akşam yemeği yemek isteyenler için uygun olan yama-içme mekanları arasında yer alır.

Hong Kong Yeme-İçme Yerleri

Hog Kong’da yemek yenecek mekanlar şu şekilde sıralanırlar:
 • Tim Ho Wan: Çin böreği ve siyah fasulye yemeklerini menüsünde sunan, yeme içme retoranları arasında yer alır.
 • Temple Street Night: Baharatlı yemekler, köfteli çorba, deniz ürünleri yemekleri, balık köftesi gibi değişik yemek içerikleri sunana restoran, uygun tur fiyatları seçimleri ile Hong Kong seyahati yapanlar için uygun fiyatlı menüleri içeren ideal sokak restoranları seçenekleri arasında yer alır.
 • Luk Yue Tea House: Çin böreği, tavuk yemekleri ve çay servisi yapılan restoran, ilginç mimari ayrıntıları ile öne çıkan yemek yenecek mekanlar arasında yer alır.

Hong Kong’a Hangi Mevsimlerde Gidilir?

Hong Kong’un hava durumu, kış aylarında soğuk, yaz aylarında ise güneşli olma özelliğine sahiptir. Tropikal iklimin yaşandığı bölgede muson iklim özellikleri etkilidir. Bu duruma bağlı olarak, sonbahar aylarında yoğun muson yağışları etkili olur. Kış aylarında 15 derece olarak ölçülen ortalama sıcaklık değeri, yaz ayların 28 derece olarak belirlenir. Bölgede en yüksek yağmur yağış oranı ise Ağustos ayında görülür. Şubat ve Ağustos ayları dışında kalan dönemlerde, seyahat yapılması ideal olan Hong Kong, Şubat ayında en soğuk dönemlerini geçirir. Uygun tur fiyatları özelliklerine ise Ekim ve Aralık ayı seyahatleri seçenekleri içerisinde ulaşma olanağı bulunur. Şehrin tarihi yerlerinin gezilmesi ve doğal alanlarının en canlı halleri ile görülmesi için ilkbahar döneminde, sıcaklıkların 20 ila 25 derece arası seyrettiği zamanlarda seyahat edilmesi sağlanır. Ekim ve Aralık aylarının ılık ve az yağışlı geçtiği dönemlerde, tur seçenekleri ile ziyaret edilmesi uygun olan alanlar arasında yer alır.