hero image

Paris TURLARI

4 tane tur listeleniyor.
Tüm Turlar listelendi.

EylÜl Ayı Paris Turu Ve Paris Tur Fiyatları 2023

Fransa'nın başkenti olan Paris, dünya genelinde en fazla turist çeken şehirlerden bir tanesidir. Dünyanın en romantik şehri olarak adlandırılan Paris balayı bölgeleriyle tanınmaktadır. Toplamda 12 milyonluk nüfusu bulunan bu metropol şehir, Avrupa'nın simgelerinden bir tanesi olan Eyfel Kulesi, Paris'in merkezinde yer almaktadır. Paris yurtdışı turuyla şehri ziyarete giden herkes, Eyfel Kulesini ziyaret etmeli ve kulenin en tepesine çıkmalıdır. Sadece Eyfel Kulesiyle meşhur olmayan Paris, UNESCO Dünya Mirası Listesi altında koruma altına alınmış sayısız yapı ve esere sahiptir. Paris balayı otellerinde kalmak için şehri ziyarete gelen herkes, Orta Çağ ve Roma’dan kalma bu eserleri yakından görmelidir. Dünyanın önemli ticaret, kültür-sanat ve moda kentlerinden olan Paris, dünyada en fazla turist hacmine sahip şehirler arasındadır.

Paris'e Nasıl Gidilir?

İstanbul Paris arası seyahatler, İstanbul Uluslararası Havalimanı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Paris'e doğrudan ya da aktarmalı olarak uçuş yapılırken, Paris tur fiyatları da uçuş seçeneklerine göre belirlenmektedir. Paris için kalkan uçaklar, şehir merkezine 27 km uzaklıktaki Charles de Gualle Havalimanına iniş yapmaktadır. İstanbul Paris arası direkt uçuşların toplam süresi, ortalama 3 saat 45 dakika olarak hesaplanmıştır. Paris yurtdışı tur paketlerinin içeriğine göre, uçuşlar Paris'in ikinci Havalimanı üzerinden gerçekleştirilmektedir. Şehir merkezinden tam 16 km uzaklıktaki Orly Havalimanına, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden her gün sefer düzenlenmektedir. Günde 3 ayrı direkt uçuş seferi bulunan Paris'e, İstanbul Havalimanından kalkan uçaklar gibi 3 saat 45 dakikada iniş yapılmaktadır. Havalimanından şehir merkezine gidebilmek için, Paris ulaşım olanakları arasında tercih yapılmalıdır. Taksi ya da kiralık araç gibi özel ulaşımların yanında, metro, tren ve otobüs gibi toplu taşıma araçlarıyla da Paris içerisinde seyahat edilebilir.

Paris'te Nerelere Gidilir?

Dünyanın en ünlü kentlerinden bir tanesi olan Paris, Rönesans ve Roma dönemine ait pek çok tarihi dokuya ev sahipliği yapmaktadır. Rönesans döneminden etkilenen mimari yapıları ve bugünün etkileriyle ortaya çıkan modern yapıları, Paris yurtdışı turlarının daha da önemli hale gelmesine yol açmaktadır. Paris'te gezilecek yerler listesinin ilk sırasına eklenmesi gereken yerler şu şekilde listelenmiştir:
 • Eyfel Kulesi: Paris'in simgesi haline gelen Eyfel Kulesi, 1889 tarihinde inşa edilmiştir. İlk olarak geçici amaçlarla yapılan Eyfel Kulesi, zaman içerisinde Paris'in en meşhur yapısı haline gelmiştir. Toplamda 324 m yüksekliğe sahip olan Eyfel Kulesi, içerisinde asansör sistemiyle kişileri en tepeye çıkarmaktadır.
 • Louvre Müzesi: Dünyadaki en önemli müzelerden bir tanesi olan Louvre Müzesi, tamamı camdan olan piramit şeklinde tasarlanmıştır. Fransız İhtilalinin ardından ziyaretçilere açılan Louvre Müzesinde, sanat tarihi ve kültürel tarih açısından sayısız eser yer almaktadır. Mona Lisa tablosunun sergilendiği müzedeki eserlerin tamamını ziyaret etmek için birkaç hafta gerekmektedir.
 • Disneyland Paris: Paris'in 32 km uzaklığındaki 2 bin hektarlık araziye, Disneyland inşa edilmiştir. Dünyanın en meşhur eğlence merkezi olan Disneyland, her yaştan ziyaretçiye uygun eğlencelere sahiptir.

Paris'in Tarihi Mekanları

Rome ve sonrasında ortaya çıkan Rönesans Dönemi, Paris'in Avrupa'nın en tarihi merkezleri arasına girmesine yol açmıştır. Paris'in tarihi merkezleri, şehri ziyarete gelen turistlerin odak noktası haline gelmiştir. Paris en ucuz yurt dışı tur paketiyle şehri ziyaret eden kişilerin, ilk olarak gitmesi gereken tarihi yerler aşağıda sıralanmıştır:
 • Notre Dame Katedrali: 1163 ila 1334 tarihleri arasında inşa edilen katedral, Romalılar ve Keltler tarafından kutsal sayılmaktadır. Toplamda 63 metre yüksekliği bulunan ikiz kuleleriyle, Avrupa gotik mimarisinin önemli temsilcilerinden bir tanesidir.
 • Sacre Coeur Bazilikası: 1875 ila 1914 tarihleri arasında yapılan bazilika, Fransa-Rusya savaşında yaşamını yitiren 58 bin kişinin anısına inşa edilmiştir.
 • Bazilikanın en tepesine çıkmak için 300 basamaklık merdivenleri tırmanmak gerekir.
 • Paris Opera Binası: 1669 senesinde inşa edilen yapıda, bugün de opera ve bale gösterileri düzenlenmektedir. Paris yurtdışı tur paketleri kapsamında şehri ziyarete gelen tüm turistler, Paris opera binasını ziyaret etmektedir.
 • Saint Chapalle: Hristiyanlık dinine ait kutsal emanetlerin saklandığı önemli yapılardan bir tanesidir. Avrupa'nın gotik tarzı mimarilerinin en uç noktalarında yer alan Saint Chapalle, 1242 ila 1248 tarihleri arasında inşa edilmiştir.

Paris'te Gezilecek Doğal Güzellikler

Tarihi ve kültürel yapısıyla ön plana çıkan Paris, doğal güzellikler bakımından biraz kısıtlı kaynaklara sahiptir. Modanın, kültür sanatın ve tarihin başkentlerinden bir tanesi olan şehirde, parklar ve nehirlerden oluşan doğal güzellikler yer almaktadır. Paris'in doğal güzellikleri olarak anılan bölgeler şunlardır:
 • Seine Nehri: Dünya Mirası listesinde yer alan Seine Nehri, kıyılarında tarihi mekanları barındırmakta olan doğal güzellikler arasındadır. Paris balayı bölgelerinde kalmaya gelen kişiler, Sene Nehri üzerinde tekne turu yapabilirler.
 • Lüksemburg Saray Bahçeleri: 1645 yılında inşa edilen Lüksemburg Sarayı, ortalama 25 hektarlık bahçeye sahiptir. Lüksemburg Bahçeleri olarak adlandırılan bu bahçelerde, birbirinden farklı çiçekler, ağaçlar ve çim alanları yer almaktadır. Bahçelerin içerisinde, Medici Çeşmesi adlı özel bir çeşme de yer almaktadır.
 • Versay Sarayı Bahçeleri: Paris şehir merkezinden 20 km uzaklıktaki Versay Sarayı ve bahçeleri, şehrin kalabalığından uzaklaşmak için uygun bir seçim olacaktır. İçerisinde aynı anda 20 bin kişinin kalabileceği boyuttaki Versay Sarayı, tamamı çimler ve ağaçlarla kaplı geniş bir bahçede konumlanmıştır. Sarayı ziyarete gelen kişiler, sarayın bahçelerinde doğayla iç içe zaman geçirebilirler.

Paris'in Önemli Etkinlikleri

Paris tur fiyatlarını etkileyen en büyük etkenlerden bir tanesi, şehrin ziyaret edileceği dönemlerde gerçekleştirilen kültürel etkinliklerdir. Kültürel etkinliklerin yanında, dini ve sanatsal faaliyetler için de düzenli festivaller gerçekleştirilen Paris, bu dönemlerde çok fazla turist tarafından ziyaret edilmektedir. Paris'in festivalleri olarak bilinen etkinlikler aşağıda listelenmiştir:
 • Bellive Flea Markets: 2 yılda bir düzenlenen etkinliklerdir.
 • Bellyfusions Dans Festivali: Her sene ocak ayında düzenlenmektedir.
 • D’Automne A Paris Performans Sanatları Festivali: Her yıl eylül ayında düzenlenmektedir.
 • Paris Müzik Festivali: Her sene haziran ayında düzenlenen etkinliktir.
 • Performans Sanatları Festivali: Her yıl haziran ayında düzenlenmektedir.
 • Paris Hava Show: Her yıl haziran ayında düzenlenir.

Paris'te Yeme-İçme Yerleri

Paris'te yemek yenecek yerlerin en başında gelen restoranlar, şehrin geleneksel lezzetlerini ve dünya mutfağından izleri bir arada barındırmaktadır. Türkler tarafından kurulmuş restoranların da bulunması, Paris'teki yemek çeşitliliği hakkında fikir vermektedir. Paris balayı otellerinde konaklamak için şehre gelen kişiler, aşağıda listelenen restoranları ziyaret etmelidir:
 • La Duree: Makaron yenecek en güzel mekanlardan bir tanesi olan La Duree, pastane tarzında hazırlanmıştır.
 • Des Gars Dans La Cuisine: Akşam yemeği yemek için uygun mekanlardan bir tanesidir. Fiyatları, Paris'teki diğer yerlerden daha uygundur.

Paris'e Hangi Mevsimde Gidilir?

Paris, 4 mevsimde de gezmeye uygun şehirlerden bir tanesidir. 12 ay boyunca ziyaretçilerin dikkatini çekecek etkinliklere sahip olan Paris, en güzel dönemlerini yaz aylarına saklamıştır. Paris en ucuz yurt dışı tur paketiyle şehri ziyaret etmek isteyen kişilerin, sonbahar ve kış mevsimlerini tercih etmesi gerekir. Kışları günler daha kısa ve yağmurlu geçtiğinden, seyahat fiyatları daha düşük tutulmaktadır. Paris'in hava durumu göz önüne alınarak, şehrin gezileceği en güzel dönemler ilkbahar ve yaz mevsimleri olarak sıralanabilir.
Daha Fazla Göster