Dlx Nehir Gemisi Swıss Crown İle Noel Pazarları Ren Nehri ( Almanya & Fransa & İsviçre ) - Pgs 4 Gece 5 Gün

Tur Programı

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus Havayolları kontuarı önünde belirlenen saatte buluşuyoruz. Check-in ve pasaport işlemleri sonrası Pegasus Havayolları'nın, tarifeli seferi ile Düsseldorf’a hareket ediyoruz. Düsseldorf’a varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Düsseldorf limanında ki gemimize transfer. Gemide check-in sonrası, kabinlere yerleşiyor ve serbest zaman veriyoruz. Gemimiz Düsseldorf limanından Öğlen 14:00 de hareket edecektir. Gemimiz akşam 19:00 da Köln şehir merkezine yanaşacaktır. En büyük Noel Pazarlarında bir tanesi olan Köln katedrali çevresindeki Noel pazarını ziyaret edebilirsiniz. Akşam 21 30 da Köln den hareket edeceğiz. Geceleme gemimizde. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra Köln & Düsseldorf Şehir turuna katılabilirler. Düsseldorf a inişimizin ardından Dünya’nın ve Almanya’nın moda ve fuar merkezlerinden birisi olan Düsseldorf’a varışımız ile birlikte yürüyüş turumuza başlıyoruz. Ren nehri kıyıları, Eski şehir, Dünyanın en lüks bulvarlarından birisi olan Königsallee bulvarı, alışveriş caddesi, 240 m yükseklikteki Rhen Kulesi(giriş hariç) ve yeni gelişen modern mimari örneği binaları ile ünlü Media Hafen bölgesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonrasında Ren nehrinin ikiye böldüğü ve her iki yakasının 8 köprü ile birbirine bağlandığı, Orta çağ kenti olan Köln şehir turu için hareket ediyoruz; ünlü Gotik Köln Katedrali, eski şehir meydanı, alışveriş caddeleri, Roma döneminden kalıntılar ve kiliseler, Kolonya alabileceğiniz dükkanlar görülecek yerler arasındadır (Turumuzun bir kısmı yürüyerek yapılacaktır). PC 1001 - SAW / DUS - 10:00-11:25

Sabah 07:00 de Koblenz limanına yanaşıyoruz. Rehberlerimiz eşliğinde sabah yürüyüş turu yapıyoruz. Gemimiz sabah 10:00 de Koblenz dan hareket edecektir. Ren Nehrinin en güzel kısmı olan Romantik Ren Geçişini yapacağız. Bu seyir esnasında 20 den fazla orta çağ döneminden kalmış kale ve muhteşem manzaralar görebilirsiniz. Gemimiz akşam 17:00 da Rüdesheim e yanaşacaktır. Gemimiz akşam 23:30 de Rüdesheim de hareket edecektir. Arzu eden misafirleriniz ile Ekstra Rüdesheim Tren turu ve Müzik müzesi turuna katılabilirsiniz. Ren nehrinin kalbinde, Lorelei vadisi’nin güney girişinde yer alan, şarap üretiminde oldukça ileri olan ve güzelliği ile UNESCO Dünya Kültür Mirası parçası olan şirin bir kasabadır. Bu şirin kasaba'da yapılacak Turistik Tren turunda; Kasabanın meşhur üzüm bağları arasından panoramik bir gezinti yapıyoruz. Tren turu sonrası kasaba merkezindeki Siegfried Müzik Aletleri Müzesini rehberlerimiz eşliğinde geziyoruz. Dünyaca ünlü bu müzede eşi benzeri olmayan el yapımı müzik aletlerini görme ve dinleme fırsatı bulabileceksiniz. Gemiye yürüyerek dönüş yolumuz üzerinde Restoran & Barları ile ünlü Drosselgasse görülecek yerler arasındadır. Grosselgasse caddesinde Rüdesheimer caffee içmenizi tavsiye ederiz.

Sabah 09:00 de Mannheim limanına yanaşıyoruz. Kısa bir teknik moladan sonra 09:30 da gemimiz Speyer a doğru yol alacaktır. Öğlen 14:00 de Speyer a varacak olan gemimiz akşam 19:30 da Speyer dan hareket edecektir. Arzu eden misafirleriniz ile Ekstra Heidelberg turuna katılabilirsiniz. Nüfusunun çoğunluğunu öğrencilerin oluşturduğu Heidelberg şehrini geziyoruz. Heidelberg aynı zamanda kentin adıyla da anılan matbaa ve baskı makineleri ünlüdür. Heidelberg Sarayı, saray mahsenlerinde sergilenen dev boyutlardaki fıçı Grosses Fass, halk arasında eski köprü (Alte Brücke) diye anılan Carl-Theodor Brücke ve Eski şehrin tam ortasında yer alan Heiligegeistkirche(Tarihi Kilise) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Manheim limanında bizleri bekleyen gemimize dönüş.

Sabah 08:00 de Strazburg limanına varıyoruz. Gemimiz bu gece Strazburgda demirli kalacaktır. Arzu eden misafirlerimiz Ekstra Strazburg ve Colmar Şehir turuna katılabilirler. 1988 yılında Unesco tarafından dünya mirası listesine alınan Strazburg aynı zamanda Avrupa Konseyi ve Avrupa Parlementosunu barındırır. Nüfus olarak Fransa’nın yedinci büyük kenti olan Strazburg’da ilk olarak Avrupa İnsan Hakları mahkemesini ziyaret ediyoruz. Bina önünde vereceğimiz fotoğraf molası ardından tarihi şehre gelip yürüyüş turumuza başlıyoruz. Bu turda tarihi caddeler, Notre Dame Katedrali, Rohan Sarayı, Kammerzehl, Alışveriş caddeleri ve Kleber meydanı görülecek yerler arasındadır. Daha sonra dileyen misafirlerimiz ile Petit France (Küçük Fransa) mahallesine yürüyerek gidiyoruz. Turumuz Strazburg merkezinde vereceğimiz serbest zaman ile son buluyor. Colmar da arzu edenler Ekstra olarak mini tren ile şehri detaylı gezebilirler.

Sabah kahvaltı sonrası gemiden çıkış işlemleri ve dönüş uçağınızın kalkacağı Havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Pegasus Havayolları’nın tarifeli seferi ile Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımızın ardından turumuz sona eriyor. Arzu eden misafirleriniz ile Ekstra Obernai turuna katılabilirsiniz. Strazburg'a 40 km uzaklıktaki Fransanın en şirin ve Alsace bağlarının tam ortasına kurulmuş ve özelikle orta çağ mimarisinin en güzel örneklerini sunan Alsace şarap yolundan geçerek Obernai kasabasına gidiyoruz. Kasabanın en büyük kilisesi Saint Peter ve Paul’e yöneliyoruz. 1872 yılında inşa edilen katolik kilise kasabanın görülmesi gereken mimari yapılarından biri olarak ön plana çıkıyor. Hemen yan tarafında ise Tour d’Enceinte bulunuyor. Oberkirch Kalesi , Etoile Meydanı, Kapelturm Çam kulesi göreceğimiz yerlerden bazılarıdır. Tur sonrası dönüş uçağınızın kalkacağı Havalimanına transfer. PC 942 - BSL / SAW - 16:40-21:35

Swıss Crown

Swıss Crown

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 2000 Yapımı, 2019 De Tamamen Yenilenmiş Deluxe Nehir Gemisinde, 4 Gece Tam Pansiyon Konaklama (tam Pansiyon Dahilindeki Servis Gemiye Biniş Günü Akşam Yemeği İle Başlayıp, Gemiden İniş Günü Kahvaltı İle Son Bulmaktadır)
 • Gemide Canlı Müzik Ve Aktiviteler
 • Gemide Tüm Gün Kahve & Çay İstasyonu Ve Beş Çayı İkramları
 • Geminin İlk Ve Son Günü Bagaj Taşıma Servis
 • Havalimanı Transferleri (gemiye Biniş Günü Ve Gemiden İniş Günü)
 • Havalimanı Vergileri & Gemi Liman Vergiler & Covid-19 Ve İptal Teminatlı Seyahat & Sağlık Sigortası (seyahatin Türkiye Dışında Başladığı Andan İtibaren Geçerlidir.)
 • Hoşgeldiniz Kokteyli
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
 • Pegasus Havayolları İle İstanbul (saw) - Düsseldorf (dus) // Basel (bsl) - İstanbul (saw) Gidiş-dönüş Parkurunda Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Ve Asistanlık Hizmetleri
 • Turist Şehir Vergileri
 • Tursab Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür Primi (65+ Yaş Ve Üzeri Misafirler İçin)
 • Fiyata Dahil Hizmetlerde Belirtilmemiş Müze Ve Ören Yerleri Girişleri
 • Gemi Personel Servis Ücreti (gecelik Kişi Başı 10 Euro’dan Hesaplanarak, Toplamda Kişi Başı 40 Euro Olarak Oda Hesabınıza Eklenecektir)
 • Gemi Veya Rehber Tarafından Organize Edilecek Opsiyonel Turlar
 • Gemide Alkollü Ve Alkolsüz Tüm İçecekler
 • Her Türlü Kişisel Harcamalar
 • İç Hat Bağlantı Bileti
 • Şoför Tipleri 5-10 Euro / Kişi Başı (isteğe Bağlı)
 • Vize Ücreti Ve Hizmet Bedeli
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli

Önemli Notlar

 • 4* SWISS CROWN GEMİSİ

  2000 YILINDA SEFERLERİNE BAŞLAYAN GEMİ 2019 YILINDA TAMAMEN RENOVE EDİLMİŞ VE TAKİP EDEN YILLARDA DA YENİLEME İŞLEMLERİ DEVAM ETMİŞTİR. UZUNLUĞU 110M, GENİŞLİĞİ 11,40M, YÜKSEKLİĞİ 5,85M VE TOPLAM 3 KATLI OLAN GEMİDE 67 KABİN BULUNMAKTADIR VE YOLCU KAPASİTESİ 138 OLARAK BELİRLENMİŞTİR. DIŞ VE BALKONLU KABİNLER 14M2, BÜYÜKLÜĞÜNDEDİR. TÜM KABİNLERDE; KLİMA, TV, TELEFON, MİNİBAR, KASA, SAÇ KURUTMA MAKİNASI, KIYAFET ASKISI, HAVLU, ŞAMPUAN GİBİ İMKANLAR MEVCUTTUR. YAKLAŞIK 40 GÜLER YÜZLÜ PERSONELİN SİZLERE HİZMET VERECEĞİ GEMİDE AYRICA GEMİNİN EN ÜST KATI OLAN SUN DECK’DE ÜCRETSİZ OLARAK GÜNEŞLENME ŞEZLONGLARI VE MASALAR VE OTURMA YERLERİ İLE NEHRİN KEYFİNİ DOYASIYA ÇIKARABİLİRSİNİZ. GEMİNİN EN ALT KATINDAKİ RESTORAN BÖLÜMÜNDE KAHVALTI, ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİNİZİ SİZE GEMİDE BELİRTİLEN MASADA ALABİLİRSİNİZ. GEMİNİN GİRİŞ KISMINDA BULUNAN LOUNGE BÖLÜMÜNDE İSE LOKAL GÖSTERİLER, NEHİRLER İLE İLGİLİ SUNUMLAR, ‘’HOŞ GELDİNİZ’’ VE ‘’VEDA KOKTEYL’İ’’ GİBİ ORGANİZASYONLAR, ‘’ÇAY & KAHVE SAATİ İKRAMI’’ GİBİ ETKİNLİKLERİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ. AYRICA HER GECE KABİNLERİNİZE GÖNDERİLEN TÜRKÇE PROGRAM SAYESİNDE BİR SONRAKİ GÜNÜN PROGRAMINI KOLAYLIKLA TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.

  VİZE
  UMUMİ PASAPORT - VİZE GEREKLİ
  YEŞİL PASAPORT - VİZE GEREKLİ DEĞİL
  HİZMET PASAPORTU - VİZE GEREKLİ DEĞİL
  SEYAHAT BİTİŞ TARİHİNDEN İTİBAREN 6 AY GEÇERLİ VE 10 YILDAN ESKİ OLMAYAN PASAPORTUNUZUN OLMASI GEREKMEKTEDİR.
  SAĞLIK
  ALMANYA GİRİŞİNDE HERHANGİ BİR AŞI ZORUNLULUĞU BULUNMAMAKTADIR. BÖLGENİN İYİ RESTORANLARINDA VE OTELLERDE ALINACAK YEMEKLERDE, SAĞLIĞINIZI TEHDİT EDECEK BİR SORUN İLE KARŞILAŞILACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUZ. BUNA KARŞIN GRUPLA BİRLİKTE OLMADIĞINIZ ANLARDA YEME İÇME KONUSUNDA DİKKATLİ OLMANIZI, KESİNLİKLE KAPALI ŞİŞE SUYU TÜKETMENİZİ, BUZ, SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİNDEN KAÇINMANIZI, İYİ PİŞİRİLDİĞİNE EMİN OLDUĞUNUZ ET VE BALIK ÜRÜNLERİ TÜKETMENİZİ, MEYVE KONUSUNDA MUZ, ANANAS GİBİ KABUĞU SOYULABİLEN MEYVELER YEMENİZİ ÖNERİYORUZ.
  OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER
  OPSİYONEL TURLAR VE ETKİNLİKLER, SERVİS ALDIĞIMIZ YEREL ACENTE TARAFINDAN EN AZ 15 KİŞİ KATILIM ŞARTI İLE DÜZENLENMEKTE OLUP, KATILIM ZORUNLULUĞU BULUNMAMAKTADIR. YETERLİ SAYI SAĞLANAMADIĞI TAKDİRDE GEZİLER YAPILAMAMAKTA VEYA OPSİYONEL TUR / ETKİNLİK FİYATLARI, İÇERİK, KULLANILACAK ARAÇ KATILIMCI SAYISINA GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLMEKTEDİR. AYRICA OPSİYONEL TURLARIN / ETKİNLİKLERİN GÜNLERİ VE SAATLERİ, GİDİLECEK YERLERDEKİ MÜZE, ÖREN YERLERİNİN VEYA MEKâNIN AÇIK/KAPALI OLMA DURUMLARINA VE HAVA ŞARTLARINA GÖRE REHBER TARAFINDAN DEĞİŞTİRİLEBİLİR.

  ORGANİZE EDECEĞİMİZ EKSTRA TURLAR ÖZEL ARAÇLI, TÜRK REHBER VE BAZI YERLERDE LOKAL REHBER EŞLİĞİNDE TÜRKÇE ANLATIMLIDIR. EKSTRA TURLARIN BEDELİ, TURUN İLK GÜNÜNDE, SADECE EURO ÜZERİNDEN, GÖREVLİ PERSONELE YAPILIR. KREDİ KARTI İLE ÖDENEMEZ VE ÜCRET İADESİ ANCAK HASTALIK DURUMUNDA MÜMKÜNDÜR. TURLARIMIZDA BELİRTİLEN YERLER DIŞINDA GİRİŞ ÜCRETLERİ YOLCULARA AİTTİR. İPTAL HAKKI HAKLI GEREKÇEYE DAYANDIĞINDA; ALINMIŞ OLAN GİRİŞ BİLET VE OLASI MASRAFLAR İPTAL DURUMUNDA HESAPLANARAK KALAN ÜCRET YOLCUYA İADE EDİLİR.

  ARAÇLARIN GİREMEYECEĞİ YERLERDE, TURLARIMIZIN BAZI BÖLÜMLERİ YÜRÜYÜŞ TURU ŞEKLİNDE YAPILABİLMEKTEDİR.

  BAZI EKSTRA TURLAR TAM GÜNLÜK VE ÖĞLE YEMEĞİ İÇERMEYEN PROGRAMLARDIR. DOLAYISIYLA EKSTRA TURLARA KATILMADAN ÖNCE GEMİ RESTORANINDAN SANDWİCH, MEYVE VB YİYECEKLERİ ÜCRETSİZ OLARAK KENDİNİZ HAZIRLAYIP YANINIZA ALABİLİRSİNİZ YADA GEMİ TARAFINDAN VERİLECEK OLAN ‘’LUNCH BOX’’ LARDAN TEMİN EDEBİLİRSİNİZ.

  GEMİNİN ORGANİZASYONU OLAN EKSTRA TURLARA KATILIM SAYISI YETERLİ OLMADIĞI TAKDİRDE DİĞER MÜŞTERİLER İLE AYNI OTOBÜS PAYLAŞILMAKTA VE BİLGİLER KULAKLIK İLE DİNLENMEKTEDİR.

  PANORAMİK ŞEHİR TURU, ŞEHİRLERİN TANITIMI İÇİN DÜZENLENEN 2-3 SAAT SÜRELİ TURLARDIR. ŞEHİR TURLARI VE EKSTRA TURLAR, İÇERİĞİ DEĞİŞMEMEK ŞARTIYLA FARKLI GÜNLERDE DÜZENLENEBİLİR. İÇERİĞİ VE VERİLEN SERVİSLER AYNI KALMAK KAYDI İLE, GEZİ YÖNETİCİLERİMİZ TARAFINDAN, TEKNİK SEBEPLERLE FARKLI SIRALAMALARDA YAPILABİLİR. ZAMANLAMALARDA REHBERİMİZİN KARARLARI UYGULANIR. OLAĞANDIŞI SEBEPLER KARŞISINDA, ACENTA VE/VEYA REHBER, GEZİLERİ FARKLI BÖLGELERE YAPMA, DEĞİŞTİRME VEYA İPTAL ETME HAKKINI SAKLI TUTAR.

  TURLARIN YAPILAMAMASINDAN ACENTEMİZ SORUMLU TUTULAMAZ. YEREL OTORİTELER TARAFINDAN GEZİLMESİNE, GİDİLMESİNE HERHANGİ BİR SEBEPLE İZİN VERİLMEYEN GEZİ YA DA TURLAR YAPILMAZ. BU GEZİ YA DA TURLARIN YAPILAMAMASINDAN ACENTEMİZ SORUMLU TUTULAMAZ.

  EKSTRA TUR OTOBÜSLERİ SADECE EKSTRA TURA KATILMIŞ MİSAFİRLER İÇİNDİR VE TURLARA KATILMAYAN MİSAFİRLER BU OTOBÜSLERDEN YARARLANAMAZLAR.

  PARA BİRİMİ

  AVRUPA PARA BİRİMİ EURO (EUR)’DUR. YANINIZDA EURO (EUR) BULUNDURMANIZDA FAYDA VARDIR.

  SAAT DİLİMİ

  ALMANYA, İSVİÇRE , FRANSA, BELÇİKA VE HOLLANDA TÜRKİYE’DEN YAZ SAAT DİLİMİNDE 3, KIŞ SAAT DİLİMİNDE 2 SAAT GERİDEDİR.

  ÖRNEĞİN, YAZIN TÜRKİYE’DE SAAT 18:30 İKEN İTALYA’DA 15:30’DUR.

  KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

  YAZ SEZONUNDA GİDİLECEKSE KOLAYCA GİYİLİP ÇIKARILABİLECEK T-SHİRT, KISA VE UZUN KOLLU GÖMLEKLER, PAMUKLU PANTOLONLAR, ŞORT, RAHAT YÜRÜYÜŞ AYAKKABILARI, AKŞAMLARI İÇİN İNCE BİR MONT VE İNCE BİR KAZAK ALMANIZI ÖNERİRİZ. BUNUN DIŞINDA; ŞAPKA, GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ, GÜNEŞ KREMİ, OLASI GÜRÜLTÜYE KARŞI KULAK TIKACI, FOTOĞRAF MAKİNESİ, VİDEO KAMERA VE BUNLARIN ŞARJ ALETLERİ VE YEDEK HAFIZA KARTLARI DA GETİREBİLİRSİNİZ. KIŞ DÖNEMİNDE İSE, RAHAT HAREKET EDEBİLECEĞİNİZ VE SİZİ SICAK TUTACAK GİYSİLER ÖNERİRİZ.

  ÖNEMLİ NOTLAR

  *PROGRAMDA BELİRTİLEN SAATLER PEGASUS HAVAYOLLARI‘NDAN ALINMIŞTIR. SAATLERDE OLABİLECEK HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİKTEN GAZELLA CRUİSE SORUMLU DEĞİLDİR. DOLAYISIYLA HERHANGİ BİR SAAT DEĞİŞİKLİĞİNDEN ÖTÜRÜ GAZELLA CRUİSE PROGRAMIN İÇERİĞİNİ VE HİZMET MUHTEVİYATINI BOZMADAN GÜNLERDE OYNAMA YAPABİLİR.

  *LİMANLARDAKİ TURLARIN SÜRELERİ, GEZİLECEK YERLER VE SIRALAMALARI REHBERLER TARAFINDAN BELİRLENMEKTE OLUP, GEREKEN DURUMLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİR VEYA TAMAMEN KALDIRILABİLİR.

  *NEHİRLERDE MEYDANA GELEBİLECEK NEHİR SU SEVİYESİNİN YÜKSELMESİ VEYA AZALMASI GİBİ DOĞAL AFET DURUMLARINDAN VE SEVİYE HAVUZLARINDA/KANALLARDA MEYDANA GELEBİLECEK OLAN GREV UYGULAMASI VEYA PLANLANAN LİMANA YANAŞILAMAMASI GİBİ FORCE MAJOR DURUMLARINDAN GAZELLA CRUİSE SORUMLU OLMAYACAKTIR. AYNI ZAMANDA MEYDANA GELEBİLECEK OLAN LİMAN DEĞİŞİKLİĞİ, LİMANA VARIŞ VE AYRILIŞ SAATİ DEĞİŞİKLİĞİ GİBİ PROGRAM DIŞI DURUMLARDAN GAZELLA CRUİSE SORUMLU OLMAYACAKTIR.

  *UÇAK YOLCULUĞU ESNASINDA HER YOLCUNUN KABİN İÇİNE 36 CM (YÜKSEKLİK) X 23 CM (EN) X 56 CM (BOY) EBATLARINDA BİR PARÇA EŞYA ALMA HAKKI VARDIR. KABİN İÇİNE ALINAN EL BAGAJLARI İSE 8KG İLE SINIRLIDIR. ULUSLARARASI KURALLARA GÖRE TÜM UÇUŞLARDA EL BAGAJINDA 1 LİTRELİK AĞZI KİLİTLİ POŞET İÇERİSİNDE HER BİRİ EN FAZLA 100ML.LİK KAPLARDA SIVI, JEL, AEROSOL TAŞINABİLMEKTEDİR. HER YOLCU SADECE 1 ADET POŞET TAŞIYABİLİR. BUNUNLA BİRLİKTE HER YOLCU UÇAĞIN BAGAJINA VERMEK KAYDIYLA YANINA 1 ADET EN FAZLA 20 KİLO OLAN VALİZ ALABİLME HAKKINA SAHİPTİR.

  *GEMİ YOLCULUĞU SIRASINDAKİ ALACAĞINIZ AKŞAM YEMEKLERİNDEN 1’İ RESMİ AKŞAM YEMEĞİDİR VE MİSAFİRLERİMİZİN BU GECE İÇİN YANLARINDA FORMAL/RESMİ KIYAFET GETİRMELERİ BEKLENMEKTEDİR.

  *GEMİYE CHECK-İN ESNASINDA HER MİSAFİR PASAPORTUNU VERİP KABİN ANAHTARINI ALABİLECEKTİR. GEMİ MANİFESTOSU VE LOKAL İŞLEMLER İÇİN TOPLANAN PASAPORTLAR 1 GÜN SONRA GERİ VERİLECEKTİR.

  *GEMİDEKİ HARCAMALARINI KREDİ KARTI İLE YAPACAK MİSAFİRLERİMİZİN KREDİ KARTLARINI SEYAHAT BAŞLADIKTAN 5 GÜN İÇERİSİNDE RESEPSİYONA KAYIT ETTİRMELERİ GEREKMEKTEDİR. KAYIT İŞLEMİ ESNASINDA KREDİ KARTINIZDAN HERHANGİ BİR ÇEKİM YA DA BELLİ BİR TUTAR BLOKE EDİLMEYECEKTİR.

  *GEMİNİN KALKIŞ SAATLERİNE KESİNLİKLE RİAYET EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR. LİMANLARDA GEMİMİZİN KALKIŞ SAATİNDEN EN GEÇ 30 DAKİKA ÖNCE GEMİYE GİRİŞ YAPILMASI GEREKİR. AKSİ TAKDİRDE GEMİYE GİRİŞ YAPAMAYABİLİRSİNİZ. BÖYLE BİR DURUMDAN GAZELLA CRUİSE SORUMLU OLMAYACAKTIR.

  *GEÇERLİ PASAPORTUN OLMASI VE/VEYA VİZE ALINMIŞ (VİZE GEREKLİ DESTİNASYON/PASAPORT İÇİN) OLMASI, ÜLKEYE GİRİŞ YAPILABİLECEĞİ ANLAMINA GELMEMEKTEDİR. PASAPORT POLİSİNİN SİZİ ÜLKEYE SOKMAMA YETKİSİ VARDIR. BU DURUMDAN BİN ROTA SORUMLU DEĞİLDİR, SORUMLULUK YOLCUYA AİTTİR.

  *BİNROTA, HAVA YOLU İLE YOLCU ARASINDA ARACI KURUM OLUP, 28.09.1955 LAHEY PROTOKOLÜ’NE TABİDİR. TARİFELİ VE ÖZEL UÇUŞLARDA RÖTAR RİSKİ OLABİLİR VEYA MEVCUT GEZİ VE UÇUŞ ÖNCESİNDE SAATLER DEĞİŞEBİLİR. BİNROTA, BU DEĞİŞİKLİKLERİ EN KISA SÜREDE BİLDİRMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. YOLCULARIMIZ UÇUŞ DETAYLARININ DEĞİŞEBİLECEĞİNİ BİLEREK VE KABUL EDEREK TURU SATIN ALMIŞLARDIR. 0-2 YAŞ ARASI ÇOCUKLAR ALAN VERGİSİ VE ALAN HİZMETLERİ BEDELİ ÖDEMEZLER

  * TURA KATILIM İÇİN ACENTEMİZ TARAFINDAN BİLDİRİLEN SAATLERDE BELİRTİLEN HAVALİMANINDA YA DA GEMİNİN YANAŞACAĞI LİMANDA HAZIR BULUNMAYAN, CHECK-İN VE BOARDİNG İŞLEMLERİNİ ZAMANINDA TAMAMLAMAYAN, CHECK-İN VE BOARDİNG İŞLEMLERİNİ ZAMANINDA TAMAMLAYAN ANCAK UÇAĞA YA DA GEMİYE BİNEMEYEN YOLCULARIN SEYAHATİ GERÇEKLEŞTİREMEMELERİNDEN ACENTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR. UÇAĞI YA DA GEMİYİ KAÇIRAN YOLCULARIN TURA DAHİL OLMALARI İÇİN GEREKLİ OLACAK GİDİŞ-DÖNÜŞ YENİ UÇAK BİLETLERİ YA DA GEMİYE ULAŞABİLECEKLERİ LİMANA ULAŞIMLARI VE GİDİLECEK BÖLGEDEKİ TRANSFERLERİNE DAİR OLUŞACAK TÜM MASRAFLAR KENDİLERİNE AİTTİR.

  * SEYAHATE İLİŞKİN GEMİ BİLETLERİ, UÇAK BİLETLERİ SEYAHATE 48 SAAT KALA MİSAFİRLERE İLETİLMEKTEDİR. KATILIMCILAR BU BİLETLERİ VE DETAYINDA YER ALAN BİLGİLENDİRMELERİ OKUMAK VE KONTROL ETMEKLE YÜKÜMLÜDÜR.

  *GEMİLERİN LİMANDAN AYRILIŞ SAATLERİ İLE İLGİLİ BİLGİLER GEMİ İÇERİSİNDE ANONS YA DA BİLGİ PANOLARI İLE DUYURULMAKTADIR. MİSAFİRLER BU BİLGİLERİ TAKİP ETMEKLE YÜKÜMLÜDÜR. GEMİ KALKIŞININ KAÇIRILMASI DURUMUNDA GEMİYE FARKLI BİR LİMANDAN BİNEREK SEYAHATE DEVAM ETMELERİ İÇİN YA DA SEYAHATİ YARIDA KESEREK GERİ DÖNÜŞLERİ İÇİN OLUŞACAK OLAN TÜM MASRAFLAR YOLCUYA AİTTİR. SEYAHATİN YARIDA KESİLMESİ DURUMUNDA TUR ÜCRETİ İADESİ YAPILAMAZ.

  TURA İŞTİRAK EDEN YOLCULARIN, ŞAHSİ EŞYALARI, ÇANTALARI, VALİZLERİ KENDİ SORUMLULUĞUNDA OLUP, UNUTULAN/KAYBOLAN/ÇALINAN EŞYALARDAN ACENTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR. UNUTULAN EŞYALARIN BULUNMA DURUMLARINDA ÜLKEYE VE/VEYA KİŞİYE ULAŞTIRILMASI SIRASINDA YAPILAN MASRAFLAR EŞYA SAHİBİNE AİTTİR.

  *ACENTEMİZ, KATEGORİSİ AYNI KALMAK KAYDIYLA OTEL İSİMLERİNİ (OTEL İÇEREN PAKETLERDE) DEĞİŞTİRME HAKKINI SAKLI TUTAR. 3-4 KİŞİLİK KABİNLERDE İLAVE YATAK UYGULAMASI OLUP, 3. VE VAR İSE 4. YATAK STANDART YATAKTAN KÜÇÜKTÜR. FİYAT LİSTESİNDE BELİRTİLEN ÇOCUK FİYATLARI ANCAK ÇOCUĞUN İKİ YETİŞKİN YANINDA KONAKLAMASI DURUMUNDA GEÇERLİDİR.

  *TURUN İPTALİ DURUMUNDA VİZE ÜCRETİ İADE EDİLMEZ.

  *GEMİDE TAM PANSİYON KONAKLAMA BİRİNCİ GÜN AKŞAM YEMEĞİ İLE BAŞLAR, SON GÜN KAHVALTI İLE SONA ERER.

  *TÜM DÜNYA CRUİSE GEMİLERİNDE OLDUĞU GİBİ, GEMİ ŞİRKETİ, BAZI DURUMLARDA, BAZI KABİNLERİ MİSAFİRLERİN SATIN ALDIKLARI KABİN KATEGORİSİNİN ÜST KATEGORİSİNE ÜCRETSİZ UPGRADE EDEBİLMEKTEDİR. GENELLİKLE SON DAKİKADA, BAZI KABİN KATEGORİLERİNİN DOLMASI SONUCU ORTAYA ÇIKAN BU DURUM TAMAMEN GEMİ FİRMASININ İNİSİYATİFİNDE OLUP, TUR FİRMASININ HERHANGİ BİR ETKİSİ BULUNMAMAKTADIR.

  *NEHİR SU SEVİYESİNDEKİ OLAĞANÜSTÜ AZALMA VEYA ARTIŞ DURUMLARINDA KAPTANIN İNSİYATİFİNDE UĞRANILAN LİMANLAR DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR. NEHİR TRAFİĞİNE GÖRE PROGRAM SAATLERİ, VARIŞ VE KALKIŞLAR DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR.

  *TUR PAKETİNE DAHİL OLAN PANORAMİK ŞEHİR TURLARI, ŞEHİRLERİN GENEL TANITIMI İÇİN DÜZENLENEN VE ARAÇ İÇİNDEN REHBER ANLATIMIYLA PANORAMİK OLARAK YAPILAN MÜZE, ÖREN YERİ GİRİŞLERİNİ İÇERMEYEN EN FAZLA 2-3 SAATLİK TURLARDIR. PANORAMİK TURLAR, PROGRAMDA BELİRTİLEN DİĞER TURLAR DA DAHİL OLMAK ÜZERE, TURA DENK GELEN GÜN VE SAATTE YEREL OTORİTELER TARAFINDAN GEZİLMESİNE, GİRİLMESİNE İZİN VERİLMEYEN VEYA HERHANGİ BİR ETKİNLİK NEDENİYLE KAPALI YOLLAR SEBEBİYLE GERÇEKLEŞMEDİĞİ TAKDİRDE, KEZA HAVA ŞARTLARI NEDENİYLE TURUN YAPILMASI İMKâNSIZ HALE GELDİĞİ DURUMLARDA BAHSE KONU TURLARIN YAPILAMAMASINDAN BİN ROTA SORUMLU DEĞİLDİR. BAZI TURLAR KAPALI YOLLAR VEYA ARAÇ GİRİŞİNE İZİN VERİLMEYEN NOKTALARDA İMKANLAR DAHİLİNDE TOPLU TAŞIMA VEYA YAYA OLARAK YAPILABİLİR.

Swıss Crown

2000 yılında seferlerine başlayan, 2019 ocak ayında tamamen yenilenecek olan gemi, 110 m. uzunluğunda, 11,40 m. genişliğinde toplam 36 görevli personeli ile 140 yolcuya hizmet verebilmektedir. Gemide; katlar arası asansör, kütüphane, jakuzi havuzu, sauna, buhar odası, lounge bar gibi imkanlar sunulmaktadır. Kabinlerde ise; klima, tv, dahili telefon, kasa ve saç kurutma makinesi bulunmaktadır.

Kütüphane: Evet
Yapım Yılı: 2000
Çalışan Sayısı: 36
Yolcu Kapasitesi: 140