Costa Toscana İle Batı Akdeniz 7 Gece 8 Gün

Tur Programı

İstanbul Havalimanı Türk Hava Yolları dış hatlar kontuarı önünde rehberimiz ile saat 04.30’da buluşmamızın ardından saat 07.40’da Milano’ya hareket ediyoruz. TK1873 sefer sayılı uçağımızın Milano’ya 09.35’de varışının ardından Savona Limanı’daki gemimize transfer. Gemiye varışımız sonrasında check in işlemleri, kabinlere yerleşme sonrası gemimiz saat 18.30’da hareket ediyor.

Gemimiz saat 08.30’da Civitavecchia limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Merkezi İtalya'da Lazio Bölgesi'nde, Roma ili'ne bağlı ve Roma şehrinin merkezinin 80 km batı-kuzey-batısından bulunan bir kent ve bir komün. Şehrin ismi Latince "eski şehir" anlamına gelir. Burada arzu edenler rehberlerinin düzenleyeceği “Roma Şehir Turu” na katılabilirler. Ölümsüz şehir Roma, engebeli bir bölgede bulunan 7 tepe üzerine kurulu. Bal renkli çeşmelerin şehri ya da Augustus tarafından yaratılan mermerler şehri olarak adlandırılan şehir, efsanelere göre M.Ö. 753 yılında Romulus (Romolo) tarafından kurulmuş. Tiber (Tevere) Irmağı üzerinde ve Tiren Denizi'ne yaklaşık 25 km uzaklıkta bulunan Roma, hiç şüphesiz, dünyanın hakkında en fazla yazılar yazılan, resimlerle güzellikleri sergilenen ve en fazla övülen şehirlerinden bir tanesi. Batı uygarlığının beşiği ve Katolik dininin kalbi olan Roma, bugün İtalya’nın siyasi, idari ve kültürel hayatının merkezidir. Tam gün sürecek olan bu turumuzda Civitavecchia Limanın da bizi bekleyecek olan otobüsümüzle 1 saat 15 dakikalık bir yolculuktan sonra varacağımız Roma’da otobüsümüzle panoramik bir tur yapıyoruz. Görülecek yerler arasında; Castel Sant’Angelo, Tiber Nehri, Borghese Parkı, Via Veneto, Popolo Meydanı, Republica Meydanı, Via Nazionale, Marcello Tiyatrosu, Circo Massimo, Forum alanları bulunmakta. Daha sonra Roma’nın ünlü meydanlarını yürüyerek keşfediyoruz. Görülecek yerler arasında; Pantheon Meydanı, Navona Meydanı, Aşk Çeşmesi ve İspanyol Merdivenleri’nde turumuzu bitirip alışveriş molası veriyoruz. Akşam otobüsümüzle buluşup gemimize dönüyoruz.
NOT. Katılmak isteyenler, meydanlara otobüs giremeyeceği için meydanlar arasında yürüyüşler yapılacağını göz önünde bulundurmalıdırlar. San Pietro Bazilikası’na girmek için en az 2 saat kuyruk bekleneceğinde programda yer almamaktadır. Arzu edenler serbest zamanlarında gidebilirler. Kadınların omuzlarının ve dizkapağı altına kadar bacaklarının, bayların ise omuzlarının ve ayak bileklerine kadar bacaklarının kapalı olması şarttır. Geminin hareket saati 19.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemimiz saat 07.00’de Napoli limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği “Napoli & Pompei Turu” na katılabilirler. Campanya Bölgesi’nin ünlü limanı Napoli, eski çağların hiçbir zaman tamamen ortadan kaybolmamış birkaç Avrupa şehrinden biridir. Yunanlıların kurduğu, Romalıların geliştirip genişlettiği kent, geçen yüzyıllar içinde yabancı işgalciler için en kıymetli hazine olmuştur. Böylesi geçmişin günümüze uzantısı ise; gürültülü, suç oranı yüksek, biraz pasaklı, biraz karmaşık ama görülmeye değer bir metropoldür. Bu turumuzda Vezüv yanardağının külleri altında kalan Pompei’de insan ve ev kalıntılarını gezerken doğanın üzerimizde yaratabileceği inanılmaz tahribatı ve doğanın gücünü yaşayacaksınız. Daha sonra Napoli’ye uğrayıp panoramik bir otobüs turunun ardından Kraliyet Meydanını göreceğiz. Geminin hareketi saat 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

Gemimiz saat 12.00 da İbiza ’ya yanaşacaktır. Tüm gün serbest zaman. Gemimiz saat 23:00’da hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme gemimizde.

Gemimiz saat 07.00’de Valensiya limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. İspanya'nın üçüncü büyük şehri ve Costa del Azahar'da bir endüstri merkezi. 2006 tahminlerine göre şehir merkezi nüfusu 808.000. Metropolitan alan nüfusu ise 1.807.396. Valencia, Romalılar tarafından kurulmuş ve birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmış. Bölgeye Romalılar, Vizigotlar, Berberiler ve Aragonlar göç ederek şehri ekonomik ve kültürel olarak zenginleştirmişler. Dileyen misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği “Valensiya Şehir Turu” na katılabilirler. Turumuza ilk olarak Calatrava’nın yaratmış olduğu Sanat ve Bilim şehrini ziyaretimiz ile başlayacağız. Kurumuş nehir yatağı üzerine kurulmuş olan ve modern müzelerin, tiyatro ve opera binalarının bulunduğu park alanı üzerinde gezimizin ardından aracımız ile panoramik şehir turuna başlayarak sırasıyla La Lonja, El Cid, Katedral, Micalet ve Bakire Meydanı ziyaret edilecek. Sonrasında eski şehir merkezinde yapacağımız yürüyüş turu ve serbest zaman ardından gemiye geri dönüş. Gemimizin hareketi saat 15.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemimiz saat 13.00’da Marsilya limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltımızın ardından arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ‘’Marsilya Panoramik Şehir Turu”na katılabilirler. Önemli bir denizcilik şehri olan Marsilya’da turumuza ilk olarak yüksek bir tepenin üzerinde bulunan “Notre Dame de la Garde Katedrali”ni ziyaret ederek başlayacağız. Bu ziyaret ardından Longchamps Çeşmesi, Saint Charles tren garı, eski şehir, Hotel de Ville ve yat limanı bölgesi görülecek yerlerden bazıları. Daha sonra Marsilya’ya 40 dakika mesafede bulunan Aix en Provence’a gideceğiz. Romanesk ön cephesi ve üstü kapalı kemerli yolu ile XII. Yüzyıldan kalma meşhur St. Saviour’s Katedrali ile başlayacak. Daha sonra şehrin eski bölgesinde yapacağımız keyifli yürüyüş sırasında burada bulunan antik hanları ve 17. Yy’da Kardinal Mazarino’nun kardeşi tarafından tasarlanmış olan Mazarino semtini göreceksiniz. Gemimizin hareketi saat 19.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemimiz sabah saat 08.30’da Savona limanına yanaşacaktır. Gemi çıkış işlemlerimizin ardından gemiden ayrılıyoruz. Bizi bekleyen aracımız ile Milano havaalanına hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının TK 1876 sefer sayılı uçağı ile saat 19.55 de İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.50’de İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sonu

Costa Toscana

Costa Toscana

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Costa Toscana Gemisinde Tercih Edilen Kabin Kategorisinde 7 Gece 8 Gün Tam Pansiyon Konaklama
 • Fitness & Spor Salonu Kullanımı
 • Gemide Sabah, Öğle, Akşam Yemekleri Ve Ara İkramlar
 • Gemideki Eğlence Ve Şovlar
 • Havalimanı Ve Liman Vergileri.
 • Havalimanı – Liman – Havalimanı Transferleri
 • İstanbul Yeni Havalimanı – Milano - İstanbul Yeni Havalimanı Ekonomi Sınıfı Uçuşlar
 • Seyahat Güvence Paketi (iptali Kapsamaktadır.). 70 Yaş Üzeri Misafirler İçin %100 Surprim Uygulanır.(25€)
 • Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (mesleki Sorumluluk Sigortasıdır).

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Gemi Veya Rehberiniz Tarafından Organize Edilecek Tüm Ekstra Turlar.
 • Gemideki Tüm İçecekler
 • Gerekli Vize Ücreti.
 • İç Hat Bağlantı Uçuşları
 • Kişisel Harcamalar
 • Sağlık Hizmetleri
 • Servis Ücretleri. Günlük Kişi Başı 11€ Gemide Ödenir
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (ilgili Bankalara Veya Havalimanındaki Maliye Veznesine Yatırabilirsiniz).

26.06.2022 - 03.07.2022

Kabin İki Kişilik Kabinde
Kişi Başı
Tek Kişilik Kabin 3. Kişi 0-2 Çocuk 3-6 Çocuk 7-12 Çocuk Satın Al
İç Kabin 1299.00 2339.00 1049.00 - 899.00 899.00 Satın Al
Dış Kabin 1449.00 2609.00 1049.00 - 899.00 899.00 Satın Al
Balkonlu Kabin 1599.00 2879.00 1049.00 - 899.00 899.00 Satın Al

Önemli Notlar

 • İPTAL İADE ŞARTLARI
  * TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN HESAPLANMAKTADIR*
  REZERVASYON İTİBARİ İLE;
  180 GÜN KALAYA KADAR KİŞİ BAŞI %10
  179-150 GÜN %15
  149-120 GÜN %25
  119-90 GÜN %30
  89-60 GÜN %50
  59-45 GÜN %60
  44-30 GÜN %75
  29-10 GÜN %90
  9 GÜNDEN AZ %100
 • UÇUŞ BİLGİLERİ
  10.07.2022 TK1873 IST MXP 07:40 – 09:35
  17.07.2022 TK1876 MXP IST 19:55 – 23:50

Costa Toscana

Casino: Evet
SPA: Evet
Fitness Salonu: Evet
Tiyatro: Evet
Sinema: Evet
Kütüphane: Evet
Yapım Yılı: 2021
Yolcu Kapasitesi: 5709