Costa Favalosa İle Akdeniz & Fas & Cebelitarık 12 Gece 12 Gece 13 Gün

Tur Programı

İstanbul Havalimanı Dış hatlar terminalinde saat 12.00'de buluşmamızın ardından check-in işlemlerimizi yapıyoruz ve TK1367 sefer sayılı uçak ile saat 15.30’da hareket ediyoruz. Marsilya’ya yerel saat ile saat 15.30’da varışımızın ardından otelimize transfer. Otelimize varışımız ardından check-in işlemleri ve odalarımıza yerleşmemizin ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Avrupa’da en büyük kara alanına sahip olan Fransa’nın 2. en büyük şehri Marsilya, Provence’ın sınırları içinde yer alıyor. Bazıları şehrin merkezi olarak, St. Charles Garı’nı bazıları ise Le Vieux-Port denilen eski limanı kabul ediyor. Şehir merkezine 30 km uzaklıktaki Marsilya Havaalanı’ndan her 20 dakikada bir hareket eden otobüsler, yolcuları Saint Charles Garı’na getiriyor. Burada arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Marsilya Panoramik Şehir Turu” na katılabilirler. Turumuza ilk olarak yüksek bir tepenin üzerinde bulunan “Notre Dame de la Garde Kathedrali”ni ziyaret ederek başlayacağız. Bu ziyaret ardından Longchamps Çeşmesi, Saint Charles tren garı, eski şehir, Hotel de Ville ve yat limanı bölgesi görülecek yerlerden bazıları. Daha sonra şehir merkezinde serbest vaktimizin ardından gemimize transfer. Gemi check in işlemleri ve kabinlere yerleşmenin ardından serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Geminin hareketi saat 17.00.

Gemimiz sabah saat 09.00’da Barcelona limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra “Barcelona Şehir Turu” na katılabilirler. Avrupa’nın en güzel metropollerinden biri olan Barcelona’daki şehir turumuz, limanda bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile başlayacak. La Rambla Caddesi, Cristoforo Colombo Anıtı, Maremagnum Suni Limanı, Barceloneta Plajı, Olimpiyat bölgesi ve limanı, Catalunya Meydanı, Gaudi’nin evlerinin bir sokak müzesine dönüştürdüğü Paseu de Gracia caddesi ve en temel eseri Sagrada Familia göreceğimiz yerler arasında. Turumuz esnasında Montjuic tepesine çıkıp manzara fotoğrafları çekeceğiz. Alışveriş için serbest zamanın ardından gemimize geri döneceğiz. Geminin hareketi saat 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

Gemimiz sabah saat 08.00’de Cadiz limanına yanaşacak. Sabah Kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Endülüs Bölgesi’nin sanat, kültür ve ekonomi merkezi olan Sevilla'da Avrupa'nın üçüncü büyük katedrali bulunuyor. Sevilla ayrıca İspanya'nın Flâmenko merkezi olarak da kabul ediliyor. Burada arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Sevilla & Cadiz Turu” na katılabilirler. Cadiz’e yanaşmamız sonrasında Güney İspanya’nın en önemli kenti olan Sevilla’ya gidiyoruz. Burada yapacağımız panoramik şehir tanıtım turu ile; Muvahhitler döneminden kalma eski Ulu Camii’nin yerine 15. yy da inşa edilmeye başlanan katedral, Arap gotik ve Rönesans tarzı sarayların yan yana yükseldiği krallık malikanesi Alkazar, Altın Kule denilen 13. yy dan kalma kale, birçok ortaçağ kilisesi, 51. Paula rahibeler Manastırı, Belediye Sarayı görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Cadiz’e dönüş ve şehri tanıtan kısa bir tur yaptıktan sonra gemimize varış. Gemimizin hareketi saat 18.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemimiz sabah saat 07.00'da Tangier limanına varıyor. Sabah kahvaltısı ve kişisel aktiviteler için serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra tura katılabilir. Gemiden ayrılarak Okyanus’a paralel olarak Place de France’a doğru ilerliyoruz. Cape Spartel bölgesine geldiğimiz zaman Akdeniz’in Atlantik Okyanusu ile buluştuğu noktayı göreceğiz. Buradan birkaç kilometre sonra Herkül Mağaraları yer alır. Bu mağaraları oluşturan kaya yapısı muhteşem bir manzara sunmaktadır. Daha sonra Kasbah bölgesine giderek buradaki eski çarşıyı gezme şansımız olacak. Burada bulunan tarihi minareyi de göreceğiz. Son durağımız Mattisse, Camile Saint Saens, Paul Bowles gibi bir çok ünlüye ev sahibeliği yapan, birbirinden güzel küçük oteller bölgesi olan Petit Socco. Daha sonra gemiye dönüyoruz.Gemimiz saat 19.00'da hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Kazablanka'ya varış sabah saat 07.00. Mekke’den sonra dünyanın ikinci en büyük camisi olan Kral Hasan Camii'nin bulunduğu şehir, aynı zamanda Humphrey Bogard’ın ünlü “Casablanca” filmiyle de tanınıyor. "Beyaz Ev" manasına Kazablanka ismini şehre İspanyollar vermiştir. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin düzenleyeceği ekstra "Kazablanka-Rabat" turuna katılabilirler. Casablanca limanından özel otobüsümüzle hareket edecek ve ilk durak olarak Birleşmiş Milletler meydanına gideceğiz. Ardından Pazar yeri, Habous meydanı, Corniche semti, Muhammed V bulvarı gibi yerleri panoramik tur esnasında göreceğiz. 1980-1993 yılları arasında inşa edilmiş olan ve şu an dünyanın en büyük cami unvanına sahip “Hassan II camii” ni gezeceğiz. 20 000 metrekare alana kurulu yapı gezimizin en ilginç yerlerinden biri olarak aklınızdan silinmeyecektir. Biraz serbest vaktin ardından güzel bir restoranda öğle yemeğimizi yiyeceğiz. Yaklaşık 45 dakikalık yolculuğumuz esnasında Casablanca- Rabat arasındaki doğal manzaraları izleyecek ve Fas Krallığının bugünkü başkenti Rabat’a varacağız. Şehrin en önemli mekanları olan Hassan Kulesi, V. Muhammed Anıt Mezarı, Kraliyet Sarayı gibi yerleri gördükten sonra Bouregreg nehri kıyısındaki OUDAYA kalesinde ünlü nane çayını tadacağız. Turumuzun ardından gemiye döneceğiz. Gemimiz saat 22.00’de hareket ediyor. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemimiz sabah saat 13.00’de Cebelitarık limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Gemimizin hareketi saat 19.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemimiz saat 08.00’de Malaga limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Madrid, Barselona, Valencia ve Sevilla’dan sonra İspanya'nın en büyük beşinci şehri. Muhteşem güneş ışıltısı, eğlenceli gece hayatı, unutulmaz damak tadına sahip balık restoranları ve kültürel açıdan zengin tarihi mekânları ile oldukça hızlı büyüyen bu şehir, İspanya’nın Endülüs kısmının göz bebeği olarak her yıl binlerce turisti ağırlıyor. Arzu edenler rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Malaga Bölge Turu” na katılabilirler. Güneş Sahilleri'nin (Costa del Sol) ve Endülüs'ün merkezi olan Malaga; Arap ve batı kültürünün buluşup boy gösterdiği özel bir füzyondur. Gibralfaro Kalesi, Katedrali, Emevi Sultanlarının Sarayı, egzotik ağaçlarla donanmış Alameda Bulvarı ile İspanya'nın en turistik bölgesi olması bir tesadüf değildir... Picasso boşuna burada doğmayı seçmemiş... Sizlere bu mistik Kenti yakından tanıtıp daha sonra; taşlı sokakları, bembeyaz evleri, gezinti faytonları ve otantik çarşısı ile ünlü bir başka özel Endaluz köyü olarak ün yapan Mijas'a doğru yol alacağız. Gemimizin hareketi saat 17.30. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Gemimiz saat 13.00’da Valensiya limanına yanaşacak. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. İspanya'nın üçüncü büyük şehri ve Costa del Azahar'da bir endüstri merkezi. 2006 tahminlerine göre şehir merkezi nüfusu 808.000. Metropolitan alan nüfusu ise 1.807.396. Valencia, Romalılar tarafından kurulmuş ve birçok farklı kültüre ev sahipliği yapmış. Bölgeye Romalılar, Vizigotlar, Berberiler ve Aragonlar göç ederek şehri ekonomik ve kültürel olarak zenginleştirmişler. Dileyen misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Valensiya Şehir Turu” na katılabilirler. Turumuza ilk olarak Calatrava’nın yaratmış olduğu Sanat ve Bilim şehrini ziyaretimiz ile başlayacağız. Kurumuş nehir yatağı üzerine kurulmuş olan ve modern müzelerin, tiyatro ve opera binalarının bulunduğu park alanı üzerinde gezimizin ardından aracımız ile panoramik şehir turuna başlayarak sırasıyla La Lonja, El Cid, Katedral, Micalet ve Bakire Meydanı ziyaret edilecek. Sonrasında eski şehir merkezinde yapacağımız yürüyüş turu ve serbest zaman ardından gemiye geri dönüş. Gemimizin hareketi saat 19.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

Denizde seyir halinde geçecek bu günümüzde gemimiz sizlere bir çok alternatif sunuyor olacak. Arzu edenler geminin açık ve kapalı havuzlarından, jakuzilerinden, güneşlenme alanlarından yararlanabilir. İsteyenler gümrüksüz mağazalardan alışveriş yapabilir, kumarhanede şanslarını deneyebilir veya onlarca barda icra edilecek değişik müzik ve eğlencelerden faydalanabilirler. Tüm gün değişik yemek alternatifleri de sizleri bekliyor.

Gemimiz saat 08.00’da Savona limanına yanaşacaktır. Sabah kahvaltı sonrası alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Savona, Kuzey İtalya'nın Ligurya Bölgesi'nde kendi adını taşıyan Savona ilinin merkezi Ligurya Denizi sahilinde bir yerleşim merkezidir. Savona'nin yüzölçümü 1,545 km² dir. Arzu eden misafirlerimiz rehberlerinin ekstra olarak düzenleyeceği “Eze & Monaco & Monte Carlo Turu” na katılabilirler Limanda bizi bekleyen aracımız ile 1.5 saatlik bir yolculuk sonrası önce, Fransa’nın ortaçağdan kalma, muhteşem manzarası ve parfüm yapımı ile ünlü küçük ve şirin kasabası Eze’e gidiyoruz. Taşlı ve dar yollardaki dükkânları, kafeleri ve sanat galerilerini gezecek, serbest zamanımız sonrasında aracımız ile Monako’ya geçeceğiz. Burada Oşinografi Müzesi, Prenses Grace ve Prens Rainier’ın mezarlarının da bulunduğu Katedral ve Kraliyet Sarayı göreceğimiz yerler arasındadır. Monako’nun dar sokaklarını yürüyerek beraberce gezdikten sonra aracımız ile jet sosyetenin yaşadığı Monte Carlo’ya geçiyoruz. Grand Casino, Hotel de Paris’i görüp, ünlü markaların mağazalarını gezip, alışveriş yapabilmeniz için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında buluşup gemimize geri dönüyoruz. Geminin hareketi saat 17.00. Akşam yemeği ve geceleme gemide. Turumuzun sonu

Gemimiz saat 09.00’da Marsilya limanına yanaşacaktır. Gemi çıkış işlemlerimizin ardından gemiden ayrılıyoruz. Bizi bekleyen araçlarımız ile Marsilya Havaalanına hareket ediyoruz. Check-in işlemlerimizin ardından Türk Hava Yollarının TK 1368 sefer sayılı uçağı ile saat 17.45’de İstanbul'a hareket ediyoruz. Yerel saat ile 23.00’da İstanbul Havalimanına varış. Turumuzun sonu

Costa Favolosa

Costa Favolosa

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Costa Favolosa Gemisinde Tercih Edilen Kabin Kategorisinde 11 Gece 12 Gün Tam Pansiyon Konaklama
 • Fitness & Spor Salonu Kullanımı
 • Gemide Sabah, Öğle, Akşam Yemekleri Ve Ara İkramlar
 • Gemideki Eğlence Ve Şovlar
 • Havalimanı Ve Liman Vergileri
 • Havalimanı – Liman – Havalimanı Transferleri
 • İstanbul – Marsilya – İstanbul Arası Ekonomi Sınıfı Uçuşlar
 • Marsilya’da 1 Gece Oda-kahvaltı Konaklama
 • Tecrübeli Türkçe Tur Liderliği Hizmeti.( Grup Min. 25 Pax Ve Üzeri Olması Durumunda)
 • Zorunlu Seyahat Sigortası (mesleki Sorumluluk Sigortasıdır.)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Gemi Veya Rehberiniz Tarafından Organize Edilecek Tüm Ekstra Turlar
 • Gemideki Tüm İçecekler
 • Gerekli Vize Ücreti
 • İç Hat Bağlantı Uçuşları
 • Sağlık Hizmetleri. / Kişisel Harcamalar
 • Servis Ücretleri. Günlük Kişi Başı 11€ Gemide Ödenir.
 • Seyahat Güvence Paketi (iptali Kapsamaktadır.). 70 Yaş Üzeri Misafirler İçin %100 Surprim Uygulanır.(35€)
 • Yurtdışı Çıkış Harcı (ilgili Bankalara Veya Havalimanındaki Maliye Veznesine Yatırabilirsiniz).

07.11.2022 - 19.11.2022

Kabin İki Kişilik Kabinde
Kişi Başı
Tek Kişilik Kabin 3. Kişi 0-2 Çocuk 3-6 Çocuk 7-12 Çocuk Satın Al
İç Kabin 849.00 1529.00 799.00 - 699.00 699.00 Satın Al
Dış Kabin 999.00 1799.00 799.00 - 699.00 699.00 Satın Al
Balkonlu Kabin 1099.00 1979.00 799.00 - 699.00 699.00 Satın Al

Önemli Notlar

 • İPTAL İADE ŞARTLARI
  TOPLAM TUTAR ÜZERİNDEN HESAPLANMAKTADIR REZERVASYON İTİBARİ İLE; 180 GÜN KALAYA KADAR KİŞİ BAŞI %10
  79-150 GÜN %15
  149-120 GÜN %25
  119-90 GÜN %30
  89-60 GÜN %50
  59-45 GÜN %60
  44-30 GÜN %75
  29-10 GÜN %90
  9 GÜNDEN AZ %100
 • UÇUŞ BİLGİLERİ
  07.11.2022 TK1367 IST MRS 15:30 16:50
  19.11.2022 TK1368 MRS IST 17:45 23:00

Costa Favolosa

Club Favolosa ve Samsara Restoranı da dahil olmak üzere 5 restoranı,13 barı,5 Jakuzisi, 2 ‘si açılır kapanır cam tavanlı olmak üzere 4 yüzme havuzu, Yüzme Havuz katlarında bulunan Dev Ekran Televizyonları, Çocuk havuzu ve su kaydırağı, çok amaçlı spor parkuru,4D Sinema salonu, Grand Prix ve Golf Simülatörü, Play Station Oyun Salonu,3 katlı Tiyatro Salonu, Kütüphanesi, Alışveriş Merkezi, Casino, Diskosu ve 6.000 m2’lik 2 katlı özel Samsara Spa’sı ile yolcularına hizmet veren Avrupa’nın en büyük İtalyan bayraklı gemisi ünvanını taşımakta.

Casino: Evet
SPA: Evet
Fitness Salonu: Evet
Tiyatro: Evet
Sinema: Evet
Kütüphane: Evet
Yapım Yılı: 2011
Yolcu Kapasitesi: 3780