Costa Diadema İle Kanarya Adaları 14 Gece 15 Gün

Tur Programı

Turumuz kişiye özel aracın sizi adresinizden alması ile başlıyor. İstanbul Havalimanı, Dış Hatlar Terminali, Türk Havayolları kontuarı önünde saat buluşma. Check-in, pasaport ve gümrük işlemleri sonrası Türk Havayolları’nın TK no’lu seferi ile saat Barcelona’ya hareket. Yerel saat ile varış. Havalimanında bizleri bekleyen aracımız ile Barcelona Limanı’nda demirli olan Costa Diadema Gemisi’ne transfer. Pasaport ve check-in işlemlerinin ardından kabininize yerleşme ve serbest zaman. Gemimiz 18.00’de limandan hareket edecektir.

Gemimiz sabah 08:00 de Marsilya limanına yanaşacaktır. Arzu edenler ekstra turlara katılıp çevreyi detaylı gezebilirler. Akşam 18:00 da gemimiz hareket edecektir.

Gemimiz sabah 08:00 de Savona limanına yanaşacaktır. Arzu edenler ekstra turlara katılıp çevreyi detaylı gezebilirler. Akşam 16:30 da gemimiz hareket edecektir.

Gemimiz tüm gün Denizde seyredecektir. Gemimizde ki çeşitli aktivitelerle keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Gemimiz Valencia limanına saat 09:00'da yanaşacaktır. Arzu edenler ekstra turlara katılıp çevreyi detaylı gezebilirler. Buradan hareket saati 18:00 dir

Gemimiz tüm gün Denizde seyredecektir. Gemimizde ki çeşitli aktivitelerle keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Gemimiz tüm gün Denizde seyredecektir. Gemimizde ki çeşitli aktivitelerle keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Lanzarote limanına 08:00'da yanaşacak olan gemimiz 18:00'da bu limandan ayrılacaktır. Arzu eden misafirlerimiz gemi ve rehber tarafından organize edilen opsiyonel turlara katılabilir, şehrin önemli noktalarını keşfedebilirler.

Gemimiz sabah 08:00 de St. Cruz de Tenerife limanına yanaşacaktır. Arzu edenler ekstra turlara katılıp çevreyi detaylı gezebilirler. Akşam 17:00 da gemimiz hareket edecektir.

Funchal limanına 09:00'da yanaşacak olan gemimiz 18:00'da bu limandan ayrılacaktır. Arzu eden misafirlerimiz gemi ve rehber tarafından organize edilen opsiyonel turlara katılabilir, şehrin önemli noktalarını keşfedebilirler.

Gemimiz tüm gün Denizde seyredecektir. Gemimizde ki çeşitli aktivitelerle keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Cadiz limanına 09:00'da yanaşacak olan gemimiz 20:00'da bu limandan ayrılacaktır. Arzu eden misafirlerimiz gemi ve rehber tarafından organize edilen opsiyonel turlara katılabilir, şehrin önemli noktalarını keşfedebilirler.

Malaga limanına 09:00'da yanaşacak olan gemimiz 20:00'da bu limandan ayrılacaktır. Arzu eden misafirlerimiz gemi ve rehber tarafından organize edilen opsiyonel turlara katılabilir, şehrin önemli noktalarını keşfedebilirler.

Gemimiz tüm gün Denizde seyredecektir. Gemimizde ki çeşitli aktivitelerle keyifli zaman geçirebilirsiniz.

Gemimiz yerel saat ile 09.00'da Barcelona Limanı’na yanaşmış olacaktır. Gemide alınan kahvaltı ve çıkış işlemleri sonrası havalimanına transfer. Check-in ve Pasaport kontrolü sonrası Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul Havalimanına hareket. İstanbul’a varışımızın ardından turumuz önceden vermiş olduğunuz adrese yapılacak kişiye özel transferiniz ile sona eriyor.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • Gemide 14 Gece Tam Pansiyon Konaklama (servisler Gemiye Biniş Günü Öğle Yemeği İle Başlayıp, Gemiden İniş Günü Kahvaltı İle Son Bulmaktadır)
 • Gemide Sabah, Öğle, Akşam Yemekleri Ve İkramlar
 • Gemimizde Düzenlenen Canlı Müzik, Animasyon Ve Aktiviteler
 • Geminin İlk Ve Son Günü Bagaj Taşıma Servisi
 • Havalimanı Transferleri (gemiye Biniş Günü Ve Gemiden İniş Günü)
 • Havalimanı Vergileri & Gemi Liman Vergiler & Covid-19 Ve İptal Teminatlı Seyahat Sağlık Sigortası (seyahatin Türkiye Dışında Başladığı Andan İtibaren Geçerlidir.) (450 Euro)
 • Hoşgeldiniz Kokteyli
 • Kaptan’ın Gala Kokteyli, Gala Özel Menüsü
 • Kişiye Özel Ev-alan – Ev Transferleri
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik
 • Turist Şehir Vergileri
 • Türk Havayolları İle İstanbul - Barcelona Gidiş, Barcelona - İstanbul Dönüş Parkurunda Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Tursab Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Yurt Dışı Çıkış Harcı Bedeli

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası Sür Primi (65+ Yaş Ve Üzeri Misafirler İçin)
 • Fiyata Dahil Hizmetlerde Belirtilmemiş Müze Ve Ören Yerleri Girişleri
 • Gemi Personel Servis Ücreti (gecelik Kişi Başı 11€ Gemide Ödenir.)
 • Gemi Veya Rehber Tarafından Organize Edilecek Opsiyonel Turlar
 • Gemide Alkollü Ve Alkolsüz Tüm İçecekler
 • Her Türlü Kişisel Harcamalar
 • İç Hat Bağlantı Bileti
 • Şoför Tipleri 5-10 Euro / Kişi Başı (isteğe Bağlı)
 • Vize Ücreti Ve Hizmet Bedeli

21.04.2023 - 05.05.2023

Kabin İki Kişilik Kabinde
Kişi Başı
Tek Kişilik Kabin 3. Kişi 0-2 Çocuk 3-6 Çocuk 7-12 Çocuk Satın Al
İç Kabin 1699.00 - - - - - Satın Al
Dış Kabin 1899.00 - - - - - Satın Al
Balkonlu Kabin 2099.00 - - - - - Satın Al

Önemli Notlar

 • GENEL BİLGİLER
  KATILIM ŞARTLARI
  BU GEZİMİZDE KİŞİ KATILIM ŞARTI YOKTUR. GEZİYE TÜRKÇE REHBER EŞLİK EDEBİLMESİ İÇİN EN AZ 20 KATILIMCI ŞARTI OLUP YETERLİ GRUP SAYISINA ULAŞMAK GEREKİR. GEMİ ŞİRKETİ TARAFINDAN OLASI PARKUR VE TARİH DEĞİŞİKLİĞİ HALİNDE TUR YENİ GÜZERGAHI İLE DEVAM EDER.

  VİZE

  UMUMİ PASAPORT - VİZE GEREKLİ (ÇOK GİRİŞLİ SCHENGEN)
  YEŞİL PASAPORT - VİZE GEREKLİ DEĞİL
  HİZMET PASAPORTU - VİZE GEREKLİ DEĞİL

  SEYAHAT BİTİŞ TARİHİNDEN İTİBAREN 6 AY GEÇERLİ VE 10 YILDAN ESKİ OLMAYAN PASAPORTUNUZUN OLMASI GEREKMEKTEDİR.

  GEÇERLİ PASAPORTUN OLMASI VE/VEYA VİZE ALINMIŞ (VİZE GEREKLİ DESTİNASYON/PASAPORT İÇİN) OLMASI, ÜLKEYE GİRİŞ YAPILABİLECEĞİ ANLAMINA GELMEMEKTEDİR. PASAPORT POLİSİNİN SİZİ ÜLKEYE SOKMAMA YETKİSİ VARDIR. BU DURUMDAN GAZELLA SORUMLU DEĞİLDİR, SORUMLULUK YOLCUYA AİTTİR.

  VİZE GEREKEN DESTİNASYONLARDA, VİZE BAŞVURUSU İÇİN ACENTENİZİN TARAFINIZA İLETECEĞİ “VİZE İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR” LİSTESİNDE BELİRTİLEN BELGELER İLE VİZE BAŞVURUSUNUN YAPILMASI GEREKMEKTEDİR.

  YIRTIK, YIPRANMIŞ, ISLANMIŞ VE/VEYA BENZERİ TAHRİBATA UĞRAMIŞ PASAPORTLAR NEDENİYLE ZİYARET EDİLECEK ÜLKE SINIR KAPISINDA GÜMRÜK POLİSİ İLE SORUN YAŞANMAMASI ADINA; ANILAN PASAPORTLARIN YENİLENMESİ VE T.C. VATANDAŞLARINA VİZE UYGULAYAN BİR ÜLKE İSE İLGİLİ VİZENİN YENİ PASAPORTTA OLMASI GEREKMEKTEDİR. AKSİ DURUMDA SORUMLULUK YOLCUYA AİTTİR.

  18 YAŞINDAN KÜÇÜK MİSAFİRLERİMİZ TEK BAŞLARINA YA DA YANLARINDA ANNE YA DA BABADAN SADECE BİRİ İLE SEYAHAT EDERKEN ÜLKE GİRİŞ-ÇIKIŞLARINDA GÖREVLİ POLİS MEMURUNCA ANNE-BABANIN ORTAK MUVAFAKATİNİ GÖSTERİR BELGE SORULMASI İHTİMALİ OLDUĞUNDAN; 18 YAŞ ALTI MİSAFİRLERİMİZİN VE ANNE-BABALARININ BU KONUDA HASSASİYET GÖSTERMELERİNİ TAVSİYE EDERİZ.

  SAĞLIK

  CRUİSE GEMİLERİNDE UZMAN DOKTORLARIN VE TIBBİ PERSONELİN HİZMET VERDİĞİ, DONANIMLI SAĞLIK MERKEZİ BULUNMAKTADIR. ACİL DURUM NUMARASINI ARAYARAK 24 SAAT BOYUNCA ACİL DURUM HİZMETLERİNDEN DE YARARLANMAK MÜMKÜNDÜR. BU TÜR SAĞLIK HİZMETLERİ ÜCRETLİDİR. SAĞLIK SİGORTANIZ BU KONUDA DESTEK OLACAKTIR.

  GEMİ YOLCULUĞUNUZ ESNASINDA ALACAĞINIZ YEMEKLERDE SAĞLIĞINIZI TEHDİT EDECEK BİR SORUN İLE KARŞILAŞILACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUZ. BUNA KARŞIN GEMİDE OLMADIĞINIZ ANLARDA YEME İÇME KONUSUNDA DİKKATLİ OLMANIZI, KESİNLİKLE KAPALI ŞİŞE SUYU TÜKETMENİZİ, BUZ, SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİNDEN KAÇINMANIZI, İYİ PİŞİRİLDİĞİNE EMİN OLDUĞUNUZ ET VE BALIK ÜRÜNLERİ TÜKETMENİZİ, MEYVE KONUSUNDA MUZ, ANANAS GİBİ KABUĞU SOYULABİLEN MEYVELER YEMENİZİ ÖNERİYORUZ. ÜLKE GİRİŞLERİNDE VE YURDA DÖNÜŞLERDE GÜNCEL AŞI/PCR KURALLARINA UYULMALIDIR.

  UÇUŞ SÜRELERİ
  İSTANBUL - BARCELONA 3 SA 40 DK

  OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER
  OPSİYONEL TURLAR VE ETKİNLİKLER, SERVİS ALDIĞIMIZ YEREL ACENTE TARAFINDAN EN AZ 20 KİŞİ KATILIM ŞARTI İLE DÜZENLENMEKTE OLUP, KATILIM ZORUNLULUĞU BULUNMAMAKTADIR. YETERLİ SAYI SAĞLANAMADIĞI TAKDİRDE GEZİLER YAPILAMAMAKTA VEYA OPSİYONEL TUR / ETKİNLİK FİYATLARI, İÇERİK, KULLANILACAK ARAÇ KATILIMCI SAYISINA GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLMEKTEDİR. AYRICA EKSTRA TURLARIN / ETKİNLİKLERİN GÜNLERİ VE SAATLERİ, GİDİLECEK YERLERDEKİ MÜZE, ÖREN YERLERİNİN VEYA MEKâNIN AÇIK/KAPALI OLMA DURUMLARINA VE HAVA ŞARTLARINA GÖRE REHBER TARAFINDAN DEĞİŞTİRİLEBİLİR.

  TUR PAKETİNE DAHİL OLAN PANORAMİK ŞEHİR TURLARI, ŞEHİRLERİN GENEL TANITIMI İÇİN DÜZENLENEN VE ARAÇ İÇİNDEN REHBER ANLATIMIYLA PANORAMİK OLARAK YAPILAN MÜZE, ÖREN YERİ GİRİŞLERİNİ İÇERMEYEN EN FAZLA 2-3 SAATLİK TURLARDIR. PANORAMİK TURLAR, PROGRAMDA BELİRTİLEN DİĞER TURLAR DA DAHİL OLMAK ÜZERE, TURA DENK GELEN GÜN VE SAATTE YEREL OTORİTELER TARAFINDAN GEZİLMESİNE, GİRİLMESİNE İZİN VERİLMEYEN VEYA HERHANGİ BİR ETKİNLİK NEDENİYLE KAPALI YOLLAR SEBEBİYLE GERÇEKLEŞMEDİĞİ TAKDİRDE, KEZA HAVA ŞARTLARI NEDENİYLE TURUN YAPILMASI İMKâNSIZ HALE GELDİĞİ DURUMLARDA BAHSE KONU TURLARIN YAPILAMAMASINDAN GAZELLA TURİZM SORUMLU DEĞİLDİR. BAZI TURLAR KAPALI YOLLAR VEYA ARAÇ GİRİŞİNE İZİN VERİLMEYEN NOKTALARDA İMKANLAR DAHİLİNDE TOPLU TAŞIMA VEYA YAYA OLARAK YAPILABİLİR.

  GEMİ ÖNCESİ & SONRASI KONAKLAMA

  FUAR, KONGRE, KONSER, ETKİNLİK, SPOR TURNUVASI VB. GİBİ DÖNEMLERDE OTELLER BELİRTİLEN KM’LERDEN FAZLA MESAFEDE KULLANILABİLİR.

  3 KİŞİLİK ODALAR, OTELLERİN UYGUNLUĞUNA GÖRE VERİLEBİLMEKTE OLUP, BU TİP ODALARDA 3. KİŞİYE SUNULAN YATAK, STANDART YATAKLARDAN KÜÇÜK OLABİLİR. 3 KİŞİLİK ODALAR 1 BÜYÜK YATAK VE 1 İLAVE YATAKTAN OLUŞMAKTADIR. İLAVE YATAKLAR, AÇMA-KAPAMA VE COACH BED OLARAK ADLANDIRILAN YATAKLARDAN OLUŞTUKLARI İÇİN KATILIMCI 3. KİŞİ VE/VEYA ÇOCUK REZERVASYONLARINDA ODALARDA YAŞANABİLECEK SIKIŞIKLIK VE YATAK TİPİNİ KABUL ETTİKLERİNİ BEYAN ETMİŞ SAYILIRLAR.

  ÇOCUK İNDİRİMLERİ 2 YETİŞKİN YANINDA KALAN VE FİYATLANDIRMA BÖLÜMÜNDE BELİRTİLEN YAŞ GRUBUNA UYAN TEK (1) ÇOCUK İÇİN GEÇERLİDİR.

  TUR PROGRAMINDA DAHİL OLAN HİZMETLERDEN OTELDE ALINAN KAHVALTILAR, BULUNULAN ÜLKENİN KAHVALTI KÜLTÜRÜNE UYGUN OLARAK VE GENELDE KONTİNENTAL KAHVALTI OLARAK ADLANDIRILAN TEREYAĞI, REÇEL, EKMEK, ÇAY VEYA KAHVEDEN OLUŞAN SINIRLI BİR MENÜ İLE SUNULMAKTA OLUP, GRUPLAR İÇİN GRUBA TAHSİS EDİLMİŞ AYRI BİR SALONDA SERVİS EDİLEBİLİR

  PARA BİRİMİ
  YANINIZDA EURO (EUR) BULUNDURMANIZDA FAYDA VARDIR.

  SAAT DİLİMİ

  DANİMARKA, TÜRKİYE İLE YAZ SAAT DİLİMİNDE AYNI SAAT DİLİMİNDE, KIŞ SAAT DİLİMİNDE 1 SAAT GERİDEDİR.

  ÖRNEĞİN, KIŞIN TÜRKİYE’DE SAAT 18:30 İKEN ALMANYA’DA 17:30’DUR.

  TELEFON KULLANIMI

  CEP TELEFONU HATTINIZ ULUSLARARASI ARAMALARA (ROAMİNG) AÇIK İSE KULLANILMAKTADIR.
  KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

  SEYAHATİNİZ ESNASINDA KAPTANIN HOŞ GELDİNİZ & VEDA KOKTEYLİ GECELERİ İÇİN YANINIZA ERKEK MİSAFİRLERİMİZDE TAKIM ELBİSE KADIN MİSAFİRLERİMİZDE İSE GECE ELBİSESİ ALMANIZI TAVSİYE EDERİZ. YAZ SEZONUNDA GİDİLECEKSE KOLAYCA GİYİLİP ÇIKARILABİLECEK T-SHİRT, KISA VE UZUN KOLLU GÖMLEKLER, PAMUKLU PANTOLONLAR, ŞORT, RAHAT YÜRÜYÜŞ AYAKKABILARI, AKŞAMLARI İÇİN İNCE BİR MONT VE İNCE BİR KAZAK ALMANIZI ÖNERİRİZ. BUNUN DIŞINDA; ŞAPKA, GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ, GÜNEŞ KREMİ, OLASI GÜRÜLTÜYE KARŞI KULAK TIKACI, FOTOĞRAF MAKİNESİ, VİDEO KAMERA VE BUNLARIN ŞARJ ALETLERİ VE YEDEK HAFIZA KARTLARI DA GETİREBİLİRSİNİZ. KIŞ DÖNEMİNDE İSE, RAHAT HAREKET EDEBİLECEĞİNİZ VE SİZİ SICAK TUTACAK GİYSİLER ÖNERİRİZ. SEYİR ESNASINDA GEMİNİN AÇIK ALANLARI HER MEVSİM SERİN OLABİLMEKTEDİR.

  YEMEK KÜLTÜRÜ

  SEYAHATİNİZ ESNASINDA GEMİMİZ AKDENİZ MUTFAKLARINDAN SEÇKİN ÖRNEKLERİNDEN SİZ DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZE BELİRLİ GÜNLERDE SUNACAKTIR.

  ELEKTRİK

  ELEKTRİK PRİZLERİ TÜRKİYE İLE AYNIDIR.

  ALIŞVERİŞ

  ŞEHİR MERKEZLERİNDE BULUNAN ALIŞVERİŞ MERKEZLERİ VE HEDİYELİK EŞYA SATAN KÜÇÜK TEZGAHLARDAN ALIŞVERİŞ İMKâNI BULUNMAKTADIR.

  ÖNEMLİ NOTLAR

  *PROGRAMDA BELİRTİLEN SAATLER COSTA CRUİSE LİNE VE HAVAYOLLARI FİRMALARINDAN ALINMIŞTIR. SAATLERDE OLUŞABİLECEK HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİKTEN ACENTEMİZ SORUMLU DEĞİLDİR. DOLAYISIYLA HERHANGİ BİR SAAT DEĞİŞİKLİĞİ DURUMUNDA ACENTEMİZ PROGRAMIN İÇERİĞİNİ DÜZENLEME HAKKINI SAKLI TUTAR. AYRICA DENİZ & NEHİR TURLARIMIZDA ANİ GELİŞEN LİMAN ŞARTLARI, KÖTÜ HAVA ŞARTLARI, SU SEVİYE DEĞİŞİMİ, DENİZ & NEHİR TRAFİĞİ, NEHİR SEVİYE HAVUZLARINDAKİ GREV VB. “FORS MAJÖR” NEDENLERDEN DOLAYI GEMİ FİRMASI VE GEMİ KAPTANI PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK YAPMA HAKKINA SAHİPTİR. BU DEĞİŞİKLİKLERDEN ACENTEMİZ SORUMLU OLMAMAKTADIR.

  *TURA BAŞLANGIÇ İÇİN ACENTEMİZ TARAFINDAN BİLDİRİLEN SAATLERDE BELİRTİLEN HAVALİMANINDA YA DA GEMİNİN YANAŞACAĞI LİMANDA HAZIR BULUNMAYAN, UÇAĞI YA DA GEMİYİ KAÇIRARAK BİNEMEYEN YOLCULARIN SEYAHATİ GERÇEKLEŞTİREMEMELERİNDEN ACENTEMİZ SORUMLU OLMAYACAKTIR. UÇAĞI YA DA GEMİYİ KAÇIRAN YOLCULARIN TURA YENİDEN DAHİL OLMALARI İÇİN GEREKLİ OLACAK ULAŞIM MASRAFLARI KENDİLERİNE AİTTİR.
  *GEMİYE YAPILAN CHECK-İN ESNASINDA İSTİSNASIZ HER YOLCUNUN (ÇİFTLERDE SADECE 1 KİŞİ) MANYETİK “CRUİSE CARD”LARINI ALIRKEN KREDİ KARTINI İBRAZ ETMESİ VEYA NAKİT DEPOZİT YATIRMASI GEREKMEKTEDİR. BU İBRAZ SONUCUNDA HER KREDİ KARTINDAN KİŞİ BAŞINA ORTALAMA 300 USD’LİK BİR PROVİZYON ÇEKİMİ YAPILACAKTIR. BUNUN NEDENİ SİZLER GEMİYE CHECK-İN YAPTIKTAN SONRA SEYİR ESNASINDA GEMİ İÇİNDE YAPACAĞINIZ EKSTRA HARCAMALAR İÇİNDİR. GEMİ İÇİNDEKİ EKSTRA HARCAMALARINIZI CHECK-İN ESNASINDA SİZLERE VERİLMİŞ OLAN BU MANYETİK CRUİSE CARD İLE YAPABİLECEKSİNİZ. GEMİDE HİÇBİR YERDE NAKİT PARA GEÇMEMEKTEDİR. TÜM HARCAMALARINIZI ODALARINIZDAKİ İNTERAKTİF TELEVİZYONLARDAN, GEMİ İÇERİSİNDEKİ İNTERAKTİF EKRANLARDAN VEYA RESEPSİYONDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ.
  *GEMİYE ALKOLLÜ İÇKİ, ÜTÜ, SAÇ KURUTMA MAKİNASI, SU ISITICI, BİBERON ISITICI, ELEKTRİKLİ BATTANİYE VB. EŞYALAR SOKMAK KESİNLİKLE YASAKTIR. HER KABİNDE SAÇ KURUTMA MAKİNASI BİRÇOK KABİNDE SU ISITICI MEVCUTTUR.
  *GEMİ SEYAHATİMİZİN BAŞLANGICINDA VALİZLERİNİZ İÇİN BELİRLİ RENKLERDE VALİZ ETİKETLERİ TAHSİS EDİLECEKTİR. BU ETİKETLERİN EKSİKSİZ DOLDURULMASI VALİZLERİNİZİN KABİNLERİNİZE DOĞRU OLARAK GELMESİ AÇISINDAN SON DERECE ÖNEMLİDİR.
  *VALİZLERİNİZ GEMİNİN İLK KALKIŞ GÜNÜNDE AKŞAM GEÇ VAKTE KADAR KABİNİNİZE GELMEYEBİLİR. BU YÜZDEN GEMİYE BİNECEĞİNİZ İLK GÜN ÖNEMLİ İHTİYAÇLARINIZI KÜÇÜK BİR EL ÇANTASINA KOYUP YANINIZA ALMANIZDA FAYDA VARDIR.
  *ACİL BİR DURUMDA TAHLİYE PROSEDÜRLERİNİ TANIMANIZ AÇISINDAN SEYAHATİNİZİN İLK GÜNÜ BİR GÜVENLİK TATBİKATI VE SUNUMU YAPILACAKTIR. KATILIMI SON DERECE ÖNEMLİDİR. TATBİKATTAKİ BULUŞMA NOKTASINA REHBERLERİNİZ VE ODANIZDAN SORUMLU GEMİ ÇALIŞANI YÖNLENDİRMEKTEDİR.
  *GEMİNİN ÜCRETLİ OLAN UYDU BAĞLANTILI İNTERNET SİSTEMİNDEN FAYDALANABİLİRSİNİZ. MALİYETİNİN DÜŞÜK OLMASI İÇİN MUTLAKA GEMİ TARAFINDAN ÖNERİLEN PAKETLERİ TERCİH EDİNİZ.
  *GEMİDE HER AKŞAM, BİR SONRAKİ GÜNE AİT AYRINTILI BİR PROGRAM KABİNİNİZE BIRAKILACAKTIR. BU PROGRAMDA, GEMİ İÇERİSİNDEKİ TÜM AKTİVİTELER, EĞLENCE ORGANİZASYONLARINA DAİR BİLGİLER VE ÖNEMLİ NOTLAR EKSİKSİZ ŞEKİLDE YER ALMAKTADIR.
  *TUR SÜRESİNCE TÜM ÖZEL EŞYALARINIZA SAHİP ÇIKMANIZI ÖNEMLE RİCA EDERİZ. GEMİDE TÜM KABİNLERDE DEĞERLİ EŞYALARINIZI MUHAFAZA EDEBİLECEĞİNİZ BİR KASA MEVCUTTUR. ACENTAMIZ KABİNDE VE BAGAJDA UNUTULAN PARA VE DEĞERLİ ZİHNİYET EŞYALARINIZIN KAYBOLMASI VE ÇALINMASINDAN DOLAYI SORUMLULUK ÜSTLENMEMEKTEDİR. BULUNAN EŞYALARINIZIN BULUNDUĞU ÜLKEDEN KARŞI ÖDEMELİ KARGO HİZMETİ İLE TARAFINIZA GÖNDERİLMESİ KONUSUNDA DESTEK SAĞLANACAKTIR.
  *TUR BAŞLANGICINDAN SONRAKİ GÜNLERDE DE GEMİNİN LİMANLARDAKİ KALKIŞ SAATLERİNE KESİNLİKLE RİAYET EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR. LİMANLARDA GEMİNİN KALKIŞ SAATİNDEN EN GEÇ 45 DAKİKA ÖNCESİNDE GEMİYE GİRİŞ YAPILMASI GEREKMEKTEDİR. AKSİ TAKDİRDE GEMİYE GİRİŞ YAPAMAYABİLİRSİNİZ. BÖYLE BİR DURUMDAN ACENTEMİZ SORUMLU OLMAYACAKTIR. GEMİ TURUNA İZİN VERİLEN UYGUN BİR LİMANDAN YENİDEN DAHİL OLUNMASI İÇİN GEREKLİ OLACAK ULAŞIM MASRAFLARI YOLCUNUN KENDİSİNE AİTTİR.
  *GEMİ SEYAHATİNİZİN SONUNDA BİR GECE ÖNCEDEN KABİNLERİNİZE BIRAKILACAK ETİKETLERİN TAKILMASI GEREKİR. SABAH ERKENDEN KABİN KAPILARINIZIN ÖNÜNE BIRAKMANIZ GEREKMEKTEDİR DAHA SONRA VALİZLERİNİZİ TOPLANARAK TRANSFER YAPILACAK OTOBÜSLERİN ÖNÜNDE DİZİLİR. YOLCULAR TARAFINDAN BURADA TESLİM ALINACAKTIR.

Costa Diadema

İtalya ve Avrupa’nın en büyük kapasiteli yolcu gemilerinden olan Costa Diadema,. Kasım 2014’de suya inmiştir.Uzunluğu 306 metre olan, 132,500 gros tonaja sahip Diadama, 1,800 kabinde 4,947 yolcu kapasitesine sahiptir. Costa Crociere firması geminin yapımına 700 milyon Euro harcamıştır.

SPA: Evet
Tiyatro: Evet
Yapım Yılı: 2014
Çalışan Sayısı: 1280
Yolcu Kapasitesi: 4947