Büyük İtalya Turu 19 & 27 Ocak

7 Gece 8 Gün

Tur Programı

1. Gün - İstanbul – Bologna - Venedik

Atatürk Havaalanı Dış Hatlar gidiş terminalinde Türk Havayolları kontuarı önünde 06:30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK1321 tarifeli seferi ile saat 09:45’te Bologna’ya hareket. Yerel saat ile 10:25’te Bologna’ya varış. Bizi bekleyen otobüsümüzle Venedik’e hareket ediyoruz. Varışa istinaden Venedik adasında panoramik şehir turuna başlıyoruz. San Marco Meydanı, Bazilikası, Dükler Sarayı, Saat Kulesi, İşkence Köprüsü, tarihi Campanille Çan Kulesi keşif duraklarımız. Dileyen misafirlerimiz ile rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Gondol Turu'na (25€) katılabilirler. Ayrıca Venedik’in sembolü haline gelmiş tarihi adanın tam ortasından geçen Büyük Kanal`da (Grand Canal) tüm şehrin güzelliklerini ve tarihi yapılarını özel teknelerimizle yapacağımız gezimizde görebileceğiniz Büyük Kanal turuna (35€) katılabilirsiniz. Turumuz sonrası geceleme otelimizde.


2. Gün - Venedik

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Slovenya Ljubljana & Bled Gölü Turu'na (95€) turuna katılabilirler. Bu turumuzun ilk durağı şiirlere konu olmuş olan Bled Gölü olacak, daha sonra eski Yugoslavya'nın gözde şehirlerinden biri ve günümüzde Slovenya'nın başkenti olan Ljubljana ile devam edecek. Avusturya mimari kültürünün etkisiyle harmanlanmış olan modern ve canlı bir şehir görme fırsatı bulacağız. Tur bitimi otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Venedik’te otelimizde

Destinasyon: Venedik

3. Gün - Venedik

Sabah kahvaltı sonrası için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz, rehberimiz tarafından ekstra olarak organize edilecek olan Milano & Como Gölü turu (85€) turuna katılabilirler. Milano şehir turu esnasında; dünyaca ünlü Maria Callas,Pavarotti ve Leyla Gencer gibi sanatçıların sahne aldığı Scala Tiyatrosu, Duomo yani Katedral Meydanı, Vittorio Emmanuele Galerisi görülecek yerler arasında olup ayrıca Alışveriş için de zaman bulacağız. Tur bitimi ile Como `ya doğru yolumuza devam ediyoruz. Como Gölü ve şehir turumuz gezimiz esnasında görülecek yerler arasında meşhur sanatçıların, devlet büyüklerinin, önemli sporcu ve sanatçıların (George Clooney) villaları da bulunmaktadır. Como, İtalya’nın Lombardiya bölgesinde yer alan ve İsviçre ile sınır olan bir şehir. Aynı ismi taşıyan göl de İsviçre ile İtalya arasında bulunuyor. İsviçre tarafı Alp Dağları’nın eteklerinde olan göl, ünlülerin ve jet sosyetenin yazlık yeri olarak biliniyor. Gölün nefes kesen manzarası bizi büyüleyecek. Geceleme otelimizde.


4. Gün - Venedik - Floransa

Sabah kahvaltısının ardından Floransa’ya hareket ediyoruz. Floransa’ya varışımıza istinaden yapılacak panoramik şehir turumuzda Floransa şehrinin tarihi sokakları ve meydanlarını fotoğraflarayak başladığımız panoramik turumuzu Piazza Della Republica (Cumhuriyet) Meydanında sonlandırıyoruz. Kısa bir molanın ardından arzu eden misafirlerimiz ile Rönesansın başkenti Unesco Dünya Mirası Floransa’yı rehberimiz eşliğinde adım adım keşfe devam ediyoruz. Öğleden sonra ekstra olarak düzenlenecek olan “Medici’lerin izinde Rönesans Eserleri” turu (25.€) katılma imkanı. Turumuzda detaylı olarak Floransa tarihi, Rönesans dönemine yön vermiş Floransa’lı sanatçı ve bilim adamlarının hayat hikayeleri eşliğinde bu tarihi şehrin anıt eserlerini adım adım inceleyeceğiz. Turumuz esnasında Medici Aile’sinin Floransa’da hüküm sürdüğü Palazzo Vecchio, Rönesans’ın baş yapıtlarından olan Herkül ve Davut heykellerine ev sahipliği yapan Piazza Della Signoria, Uffizi Sanat Galerisi, şehrin en eski köprüsü olan tarihi Ponte Vecchio ve Medici koridoru, 13.yy İlahi Komedya epic şiir yazarı ünlü edebiyat ustası Dante Alighieri’nin Evi, İtalya’nın en yüksek 3. Kubbesine sahip olan Santa Maria del Fiore Duomo’su ve “Cennetin kapısı” olarak adlandırılan kapısıyla ünlü Vaftizhane ve Floransa’nın ünlü tarihi pazarları görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.


5. Gün - Floransa

Sabah kahvaltının ardından serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz ile rehberimiz eşliğinde Büyük Toskana turu (95€) için hareket ediyoruz. Turumuzda Pisa - Lucca - San Gimignano görülecek yerler arasında. San Gimignano (13 Kuleli Şehir) 12. ve 13. yüzyıllarda rakip soylu aileler tarafından inşa edilen şehirde merkez olarak kabul edilen Cisterne Meydanı ziyaret ediliyor. Burada uygun fiyatlarla bol bol alışveriş yapılabilir. 12. Yüzyıl’da, Batı Akdeniz’deki ticaret üstünlüğünü elinde bulunduran Pisa; dünyaca bilinen en önemli tarihi eserlerinden biri olarak kabul edilen eğik kulesiyle ünlü. Panoramik gezi sırasında Pisa Kulesi, katedral, vaftizhane ile Miracoli Meydanı gezilecek ve dileyen misafirlerimiz bu tarihi şehirde fotoğraf çektirebilecekler. Lucca, İtalyanın Kuzeyinde Serchio nehrinin içinden geçtiği, Ligurya Denizi kıyılarındaki düzlükte kurulmuş olan İtalyan kentidir. Rönesans döneminden kalma oldukça iyi korunmuş şehir, surları ile ünlüdür. Surlardan içeri girdiğinizde size adeta bir labirent karşılayacak. Ufacık sokaklarda ortaçağdan kalma binalar ve binaların altında restoranlar, hediyelik eşya ve gurme dükkanlar ile dolu şehrin sokak planı M. Ö. 180’den kalma. Turumuz sonrası otele dönüş. Geceleme otelimizde. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Destinasyon: Floransa

6. Gün - Floransa - Roma

Sabah kahvaltının ardından Roma’ya hareket ediyoruz. Varışın ardından panoramik Roma şehir turu. Turumuzda şehrin en değerli hazinelerinden olan Vatikan (San Pietro), Vittoriano Zafer Anıtı, Castel San't Angelo Melekler Şatosu otobüs ile panoramik olarak görülerek Collosseo (Arena)’da fotoğraf molası verilecektir. Tur bitimi otelimize transfer ve öğleden sonra serbest zaman. Kısa bir dinlenmenin ardından arzu eden misafirlerimiz ile ekstra olarak katılacağımız Roma’da daha önce görmediğimiz ünlü meydanları göreceğimiz, sokaklarını arşınlayarak keyifli vakit geçireceğimiz Roma gece turu (25€) için hareket ediyoruz. Tur sonrası otelimizde transfer. Geceleme otelimizde.


7. Gün - Roma

Sabah kahvaltının ardından serbest gün. Arzu eden misafirlerimiz ile rehberimizin ekstra düzenleyeceği eşsiz bir doğaya sahip olan Albano gölü & Nemi Roma köyleri (Çilek köyü) (35€) için hareket ediyoruz. Papaların yaz dönemlerinde yaşadığı doğal güzelliklerin olduğu bölge ve sürekli yaşamak isteyeceğiniz dağ çileği ile ünlü Nemi köyünü geziyoruz. Tur sonrasında otelimize transfer Kısa bir dinlenmenin ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra Roma Anıtları ve Vatikan (San Pietro) Turu (45€ ) Turumuzda Avrupa Medeniyeti ’ne şekil vermiş, 23 asırlık tarihe tanıklık eden imparatorluk şehri Roma’da şehrin en eski anıt eserlerinden antik Pantheon tapınağı ve şehrin en ünlü meydanı haline gelen barok mimarisi ve ünlü çeşmesi ile Piazza Navona , efsaneye göre içine para atanın tekrar Roma’ya geleceğine inanılan Aşk Çeşmesi, sokak sanatçılarıyla meşhur İspanyol Merdivenleri, Katolik hristiyanlığının merkezi Papa’nın evi VATİKAN (San Pietro meydanı ve Bazilikası), Castel San't Angelo - Melekler Kalesi ve köprüsü, görülecek yerler arasındadır. Şehri rehberiniz eşliğinde adım adım gezeceğiniz bu turumuzda, Roma’nın kadim hikayeleri ve tarihi dokusu içerisinde kaybolmaya hazır olun. Tur sonrası otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

Destinasyon: Roma

8. Gün - Roma - İstanbul

Sabah kahvaltı ve otelden çıkış işlemleri sonrası havalimanına transfer oluyoruz, Türk Havayolları TK1862 sefer sayılı uçağı ile saat 11.10’da İstanbul'a hareket. Yerel saat ile 14.40’ta İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 7 Gece – 8 Gün; 3 Gece Venedik Bölgesi (quarto D’altino, Noventa Di Piave, Padova,cittadella Veya Treviso) 2 Gece Floransa Monte Catini – 2 Gece Roma (merkeze 10 – 15 Km Mesafe ) Olmak Üzere; Oda Kahvaltı, 3 Ve 4 Yıldız Otel Konaklamaları.
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli,
 • Otel vergileri,
 • Panoramik Venedik, Floransa Ve Roma Şehir Turları
 • Thy Tarifeli Seferleri İle Istanbul - Bologna - Roma - İstanbul Uçuşu
 • Turist şehir vergileri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri.
 • TURSAB Mesleki Sorumluluk Sigortası
 • Venedik’te Adaya Geçiş İçin Vaporetto (tekne ) Ücreti
 •  Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transfer,

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar,
 • İsteğe bağlı özel seyahat sağlık sigortası (15 Euro )
 • İsteğe bağlı rehber ve şoför bahşişleri
 • Müze ve ören yerleri girişleri,
 • Programda belirtilmeyen tüm gezi ve turlar,
 • Vize ücreti ve servis bedeli (120 Euro),
 • Yurt dışı çıkış harcı bedeli,

Yurtdışı Tur Kategorileri