Büyük Balkan Turu

7 Gece 8 Gün Vize Yok
Kişibaşı
449.00 €
'dan itibaren.
TUR KODU : BİN05

Tur Program

1. Gün - Tivat - Kotor - Budva - St.stefan - İşkodra

İstanbul Havalimanı Dış hatlar Gidiş Terminalinde buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerini takiben Air Montenegro Havayolları’na ait tarifeli uçuş ile Tivat’a hareket. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından Tivat’a varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından özel otobüslerimizle birlikte ücrete dahil olarak Kotor & Budva & St.Stefan turumuza başlıyoruz. Bu turumuzda Balkanlardaki Fiyordları ile meşhur Kotor. Burada Eski Şehir-Kalede yürüyerek yapacağımız turda bu şirin beldeyi tanıyacaksınız. Sonrasında durağımız muhteşem sahilleri, çok renkli gece hayatı ile Balkanlar`ın en ünlü tatil merkezlerinden Budva. Burada yapacağımız yürüyüş turunda Stari Grad (eski şehir merkezi) ve kaleyi gezeceğiz. Budva`nın tadını doyasıya çıkarabilmeniz için serbest zaman. Ardından zamanında balıkçıların yerleşim alanı olan bir adanın kamulaştırılması ve sonrasında Singapur`lu bir multi-milyardere satılması ile turizme kazandırılan muhteşem St. Stefan`ı panoramik olarak tepeden görebileceğiniz bir mola ve otelimize hareket. Geceleme ve Akşam yemeği İşkodra`da otelimizde.


2. Gün - İşkodra - Tiran - St.naum - Ohrid

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Arnavutluk`un başkenti Tiran`a varıyoruz, Bektaşiliğin Avrupa'daki merkezi sayılan Tiran şehir turumuzda 1789 Yılında yapımına başlanan ve 1923 yılında tamamlanan Ethem Bey Camii, İskender Meydanı, 19. yüzyılın başında inşa edilen Kaplan Paşa türbesi, Sekiz Sütünlu Türbe, Tiran'ın sembolü 1821 yılında Ethem Bey tarafından yaptırılan saat kulesi, 1999 yılında işkodralı çocuklar tarafından isyan sırasında atılan kurşunların eritilmesiyle yapılan Barış Çanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman ve Balkanların İncisi Ohrid’e doğru hareket ediyoruz. Yol üzerinde, Ohrid ‘e 25 km mesafede bulunan, Ohrid Gölü ‘nün kaynağının ve aynı zamanda St.Naum Manastırı’nın bulunduğu “Balkanlar’da Cennetten Bir Köşe” olarak adlandırılan St.Naum ‘a hareket ediyoruz. Eşsiz manzaraları fotoğrafladıktan sonra burada verilecek serbest zaman bitimininde Ohrid’e varış. Osmanlının Balkanlardaki önemli üslerinden biri olmuş tarihi Ohrid şehrini tanıtan bir tur gerçekleştireceğiz. Turumuz esnasında Kiril Alfabesini geliştirmiş olduklarına inanılan, 9. yüzyıl Bizans keşişleri Aziz Kirillos ve Metodios Anıtı, Aya Sofya Kilisesi, Roma döneminden kalma Antik Tiyatro, Samoil Kalesi, St. Klement Manastırı ve St Pantelejmon Kilisesi, Sinan Çelebi Türbesi, Çınar Meydanı, Türk Çarşısı, Halveti Tekkesi, Yeni çarşı, Ohrid Pazarı ve Ohrid gölü göreceğimiz yerlerden bazıları, turumuzun ardından konaklayacağımız otelimize varış. Geceleme ve Akşam yemeği otelimizde yöresel müzik ve Folklor eşliğinde Balkan Gecesi şeklinde alınacaktır. Geceleme otelimizde.

Destinasyon: İşkodra

3. Gün - Ohrid - Resne - Bitola(manastır) - Üsküp

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Bitola (Manastır)’a hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde Resne’de bulunan ve İttihat-Terakki’nin en ünlü 3 simasından biri ve Türk Yunan savaşındaki faydaları nedeni ile üne kavuşan Resneli Niyazi’nin Sarayını panoramik olarak görüp Bitola’ya varıyoruz. Manastır (Bitola) kent gezimiz sırasında; Türk Çarşısını, Bedesten’i, İshakiye Camii’ni, Yeni Cami’yi ve gezinin en duygusal anlarını yaşayacağınız Atatürk’ün mezun olduğu Askeri İdadi’yi ve Atatürk Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Üsküp’e hareket ediyoruz. Üsküp’e varışımız sonrası panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Ünlü şairimiz Yahya Kemal Beyatlı’nın da doğum yeri olan Üsküp’te göreceğimiz yerler arasında Yahya Paşa Camii, Saat Kulesi, Türk Çarşısı, İsa Bey Camii, Mustafa Paşa Camii, Murat Paşa Camii, Kapan Hanı, Sulu Han, Davut Paşa Hamamı, Taş Köprü bulunmaktadır. Vardar Nehrinin kıyısından ve nehrin öteki tarafında bulunan Türk ve Yahudi mahallelerini seyrederek yürüyoruz. Bu yürüyüşümüzde Makedonya Meydanı’nı, Osmanlı Köprüsü’nü ve Davut Paşa Hamamı’nı dışarıdan göreceğiz. Ardından Türk Çarşısı’na gidiyor ve Türk Çarşısı’ndaki tarihi eserleri görmeye başlıyoruz. Göreceğimiz bir diğer yapı olan ve eski Türk Çarşısı içinde yer alan 1550 tarihli Kurşunlu Han’ı geziyoruz. Osmanlı döneminde 17 Han binası inşa edilmiş olan Üsküp’te, günümüzde 3 han binası kalmıştır. 15.yy’ın ikinci yarısında inşa edilmiş Sulu Han ve Kapan Hanı’nı ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin ardından Türk Çarşısı’nda alışveriş için serbest zaman verilecektir. Şuşka biberi, ustrumca yer fıstığı, çarıklar alabileceklerimiz arasında yer alıyor. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer ve odalara yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Destinasyon: Ohrid

4. Gün - Üsküp - Kosova (priştine - Prizren) - Üsküp

Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası nüfusunun büyük çoğunluğu Müslüman Arnavutlardan oluşan, dünyanın en genç devletlerinden Kosova’nın başkenti Priştine’ye şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. Çok yakın bir zaman önce bir insanlık dramının yaşandığı eski Osmanlı topraklarında, duygu yüklü bir gün geçireceğiz. Göreceğimiz yerler arasında, Çarşı, 15. yy.’da Sultan Beyazıt tarafından yaptırılmış Çarşı Camii, 19.yy.’da halka namaz saatlerini hatırlatabilmek üzere yapılmış saat kulesi, 1461 yılında II. Fatih Sultan Mehmed tarafından yaptırılmış Sultan Murad Camii, 19. yy.’dan kalma hamam, 16.yy.’da inşasına başlanıp 19.yy.’da tamamlanabilmiş Yaşar Paşa Camii, Kosova Bilim ve Sanat Akademisi olarak kullanılan 19. yy.’dan kalma Osmanlı konağı ve Murad Hüdavendigar Türbesi var. Priştine’deki turumuzun ardından otobüs yolculuğu ile Prizren’e gideceğiz.. Balkanların belki de en şirin şehirlerinden biri olan Prizren turumuza başlamadan öğle yemeği için serbest zaman vereceğiz. Prizren’de yapacağımız tur esnasında 17. yy.’dan kalma Türk Hamamı, 1615’de yapılmış Sinan Paşa Camii, Prizren Kalesi, Ortodoks Kilisesi, Christ Saviour Kilisesi görülecek yerler arasındadır. Turun bitimi ile birlikte Üsküp’e varıyoruz. Geceleme ve akşam yemeği otelimizde

Destinasyon: Üsküp

5. Gün - Üsküp - Belgrad

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Belgrad’a hareket ediyoruz. Varışın ardından Panoramik şehir turumuz sırasında Aziz Sava Katedrali, Kale Meydanı, Askeri Müze, İstanbul Kapı, Saat Kulesi, Damat Ali Paşa Türbesi, Zindan Kapı, Leopoldov Kapı, Sokullu Mehmet Paşa Çeşmesi, Stefan Lazerevic Anıtı, Nebojsa Kulesi, Saborna Kilisesi, Cumhuriyet Meydanı, Terazi Meydanı ve Taş Meydan görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelimize transfer, oda dağılımı, yerleşme, konaklama ve serbest zaman. Turumuz ardından otelimize transfer akşam yemeği Belgrad’daki otelimizde.

Destinasyon: Belgrad

6. Gün - Belgrad - Saraybosna

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası özel otobüsümüz ile yola çıkarak Saraybosna’ya gidiyoruz. Varışımızı takiben panoramik Saraybosna şehir turumuza başlıyoruz. Avrupa’nın en müstesna çarşısı baş çarşı gezisi, Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi, Hüsrev Bey Camii, Saat Kulesi, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camisi görülecek yerler arasındadır. Panoramik şehir turumuzu sönmeyen ateşte tamamlayacağız. Şehir turu sonrasında dinlenmek ve öğle yemeği için serbest zaman. Serbest zaman sonrası otelimize transfer oluyoruz ve akşam yemeği otelimizde

Destinasyon: Saraybosna

7. Gün - Saraybosna - Konjic - Mostar - Blagaj - Poçitel - Trebinje

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası Mostar’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Konjic şehrinde Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic köprüsünü görme ve Neretva nehri kenarında kahve keyfi için mola veriyoruz. Ayrıca burada ahşap el işlemesi atölyelerinden alışveriş yapabilirsiniz ardından Mostar’a doğru hareket ediyoruz. Mostar şehri gezinin en ilgi çekici yerlerinden biri, Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen Mostar köprüsü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkılmıştı fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Mostar köprüsünün ardından Koski Mehmet Paşa Camii'ni görüyoruz. Ardından Blagaj’a doğru yola çıkıyoruz. Bu turumuzda Avrupa’nın en güçlü su kaynağının, Buna nehrinin doğduğu yere kurulmuş olan Blagay’ı ziyaret ediyoruz Daha sonrasında devam edip tarihi dokusuyla korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Poçitel’i ziyaret ederek 16.yy.da Osmanlı tarafından yapılan binaları görüyoruz. Ardından konaklama yapacağımız Trebinje’deki otelimize yerleşiyoruz serbest zaman ve akşam yemeği otelimizde.

Destinasyon: Mostar

8. Gün - Trebinje - Tivat - İstanbul

Sabah otelimizde alınacak erken kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz ve Tivat havalimanına transfer oluyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından, Air Montenegro Havayolları’nın tarifeli uçuşu ile saat İstanbul’a hareket. Yaklaşık 1 saatlik yolculuğun ardından İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Destinasyon: Trebinje

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 4 Yıldızlı Otellerde 7 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
 • Air Montenegro Havayolları İle İstanbul (ıst) - Tivat (tıv) - İstanbul (ıst) Gidiş - Dönüş Parkurunda Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Alan-otel-alan Transferleri
 • Balkan Gece Eğlencesi
 • Blagaj & Poçitel & Mostar & Konjic Turu Dâhil
 • Havalimanı Vergileri
 • Otel Ve Turist Şehir Vergileri
 • Özel Otobüs İle Tüm Transferler
 • Panoramik Tiran, Ohrid, Üsküp, Belgrad, Saraybosna, Mostar, Kotor, Budva, Prizren, Priştine Şehir Gezisi
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Resne & Bitola Manastır Turu Dâhil
 • Tursab Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Ekstra Geziler
 • Kişisel Harcamalar
 • Müze, Ören Yeri Vb. Giriş Ücretleri
 • Öğle Yemekleri
 • Seyahat Sigortası (covid-19 Kapsamlı)
 • Yurtdışı Çıkış Harcı: (150 Tl)

4 * Oteller

Tur Tarihleri İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Üç Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişilik Oda 0-2 Çocuk 3-6 Çocuk 7-12 Çocuk Satın Al
02.07.2022 - 09.07.2022 549.00 549.00 699.00 - 549.00 549.00 Satın Al
05.07.2022 - 12.07.2022 549.00 549.00 699.00 - 549.00 549.00 Satın Al
06.07.2022 - 13.07.2022 549.00 549.00 699.00 - 549.00 549.00 Satın Al
09.07.2022 - 16.07.2022 799.00 799.00 1049.00 - 799.00 799.00 Satın Al
12.07.2022 - 19.07.2022 599.00 599.00 849.00 - 599.00 599.00 Satın Al
13.07.2022 - 20.07.2022 599.00 599.00 849.00 - 599.00 599.00 Satın Al
16.07.2022 - 23.07.2022 549.00 549.00 699.00 - 549.00 549.00 Satın Al
23.07.2022 - 30.07.2022 549.00 549.00 699.00 - 549.00 549.00 Satın Al
30.07.2022 - 06.08.2022 549.00 549.00 699.00 - 549.00 549.00 Satın Al
13.08.2022 - 20.08.2022 549.00 549.00 699.00 - 549.00 549.00 Satın Al
20.08.2022 - 27.08.2022 549.00 549.00 699.00 - 549.00 549.00 Satın Al
27.08.2022 - 03.09.2022 549.00 549.00 699.00 - 549.00 549.00 Satın Al
03.09.2022 - 10.09.2022 499.00 499.00 649.00 - 499.00 499.00 Satın Al
10.09.2022 - 17.09.2022 499.00 499.00 649.00 - 499.00 499.00 Satın Al
17.09.2022 - 24.09.2022 499.00 499.00 649.00 - 499.00 499.00 Satın Al
24.09.2022 - 01.10.2022 499.00 499.00 649.00 - 499.00 499.00 Satın Al
01.10.2022 - 08.10.2022 499.00 499.00 649.00 - 499.00 499.00 Satın Al
08.10.2022 - 15.10.2022 499.00 499.00 649.00 - 499.00 499.00 Satın Al
15.10.2022 - 22.10.2022 499.00 499.00 649.00 - 499.00 499.00 Satın Al
22.10.2022 - 29.10.2022 499.00 499.00 649.00 - 499.00 499.00 Satın Al
29.10.2022 - 05.11.2022 499.00 499.00 649.00 - 499.00 499.00 Satın Al
05.11.2022 - 12.11.2022 449.00 449.00 599.00 - 449.00 449.00 Satın Al
12.11.2022 - 19.11.2022 449.00 449.00 599.00 - 449.00 449.00 Satın Al
19.11.2022 - 26.11.2022 449.00 449.00 599.00 - 449.00 449.00 Satın Al
26.11.2022 - 03.12.2022 449.00 449.00 599.00 - 449.00 449.00 Satın Al
10.12.2022 - 17.12.2022 449.00 449.00 599.00 - 449.00 449.00 Satın Al
17.12.2022 - 24.12.2022 449.00 449.00 599.00 - 449.00 449.00 Satın Al

Yurtdışı Tur Kategorileri