Adana Hareketli Frigya Turu

3 Gece 4 Gün

Tur Program

1. Gün - Adana- Ankara- Gordion- Yassıhöyük- Eskişehir

Sabah saatlerinde Adana Şakirpaşa Havalimanında buluşuyoruz. Ankara Esenboğa Havalimanına varışımıza müteakip bizi bekleyen otobüsümüze biniyoruz ve Friglerce "Tanrıça Kybele" diye adlandırılan ana tanrıçanın bulunduğu en önemli tapınma yerlerinden biri olan ve Antik Kral Yolu üzerinde bulunan Pessinus Antik Kenti’nden çıkarılan eserlerin sergilendiği Açık Hava Müzesini gezdikten sonra Yassıhöyük’e hareket ediyoruz. Önce Gordion Antik Kenti’nden çıkarılan eserlerin sergilendiği Gordion Müzesini geziyor; ardından Frig uygarlığına ait en önemli Tümülüs olarak kabul edilen Frig Kralı Midas`ın babası Gordios`a ait olduğu bilinen tümülüsü ve mezar odasını geziyoruz. Ardından Eskişehir’ e hareket ediyoruz. Devrim Otomobilinin yapıldığı TÜLOMSAŞ fabrikasına geçiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’nin Türk Mühendislerinin ve halen çalışır durumda olan Eskişehir’in göz bebeği Devrim Otomobilini ziyaret ediyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.


2. Gün - Eskişehir- Seyitgazi- Yazılıkaya- Ayazini- Afyonkarahisar

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından tarihi ve güncel olan yerli ve yabancı devlet adamlarının, sanatçıların, medya mensuplarının ve sporcuların canlı hissi veren heykelleri değişik dekorlar önünde sergilenen Yılmaz Büyükerşen Balmumu Müzesini ziyaret ediyoruz. Eskişehir’ in rengârenk tarihi sokaklarında dolaşacağımız Odunpazarı evlerini görüyoruz, dünyada işlenebilir olan lületaşının sadece Eskişehir'de olduğunu gösteren Lületaşı alışverişi yapabileceğiniz Atlıhan’ı ziyaret ediyoruz. Mesih Kalesi olarak bilinen Seyitgazi İlçesine hareket ediyoruz. Büyük İslam Kahramanı Seyit Battal Gazi Türbesi ve Külliyesi ziyaret ediyoruz. Akabinde Yazılı Kaya Midas Anıtı’na hareket. Frigya' da pek çok kaya anıtı örneğinde görüldüğü gibi, bir Ana Tanrıça Kybele heykeli koymak üzere yapılmış olan Midas Anıtı’nı ve Su Sarnıçları, Oda Mezarları, Bitmemiş Anıt, Areyastis Anıtı olarak da bilinen Küçük Yazılı Kayayı ziyaret ediyoruz. Öğle Yemeği molası sonrası Afyonkarahisar İhsaniye İlçesi Ayazini Köyü’ne hareket. Ayazini Köyü’ne varışa müteakip köy içinden geçerek Frig vadisi havzasını izliyoruz ve Avdalaz Kalesi, Oyma Kral Kilisesi, Aslanlı Mahzen, Mezarlıklar, Meryemana Kilisesi ziyaret ediyoruz. Afyonkarahisar ‘a hareket. Otelimize varış. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Destinasyon: Eskişehir

3. Gün - Afyonkarahisar- Kütahya

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Gedik Ahmet Paşa Külliyesi, Afyon Tarihi Konakları, Afyonkarahisar Kültür Ve Sanat Evi ziyareti, Afyon Karahisar Kalesinin fotoğraflanmasının ardından Zafer Anıtı ve Müzesini görüyoruz ve Kütahya için yola koyuluyoruz. Çavdarhisar’da bulunan Aizanoi Antik Kentinden getirilmiş olan Amazonlar Lahdinin de bulunduğu Kütahya Arkeoloji Müzesi, Saat Kulesi, Ulu Camii, Çini Müzesi, Macar özgürlük savaşının öncülerinden Lajos Kossuth Anı Müzesi ziyaretleri ardından otelimize yerleşme. Aksam yemeği ve geceleme otelimizde.


4. Gün - Kütahya- Çavdarhisar- Aızanoı Antik Kenti- Ankara- Adana

Otelde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Çavdarhisar ilçesinde bulunan Aizanoi Antik Kentini ziyaret ediyoruz. Roma Köprüsü, Hamam, en iyi korunmuş tapınaklardan biri olan Zeus Mabedi, Stadyum ve Tiyatrosunu görüyoruz. Dünyanın ilk borsa binası olan ve duvarlarında İmparator Diocletian'ın M.S. 301 yılında enflasyonla mücadele etmek için tespit ettiği imparatorluk pazarlarında satılan malların fiyatlarının yer aldığı ve günümüze kadar oldukça iyi durumda korunmuş olan yazıtların bulunduğu Aizanoi Macellum’unu ziyaret ediyoruz ve uçağımıza yetişmek üzere Ankara Esenboğa Havalimanına gidiyoruz. Adana’dan ve Türkiye’nin birçok şehrinden gelen siz değerli misafirlerimizle bir başka gezimizde buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Destinasyon: Ankara

Fiyata Dahil Hizmetler

  • 2 Öğle Yemeği
  • 3 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
  • Adana- Ankara- Adana Çift Yön Uçak Bileti Ücreti
  • Özel Tur Araçları İle Seyahat
  • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
  • Yurtiçi Zorunlu Seyahat & Sağlık Sigorta Paketi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Giriş Ücretleri Ve Programda Dâhil Olduğu Belirtilmemiş Yemekler İle Tüm Yemeklerde Alınacak İçecekler Gezi Ücretine Dâhil Değildir.
  • Kişisel Harcamalar

Önemli Notlar

  • Tatil Dükkanı veya rehber içerik aynı kalmak koşulu ile tur programında değişiklik yapabilir.