Adana Hareketli Batı Karadeniz Turu

3 Gece 4 Gün

Tur Program

1. Gün - Adana- Ankara- Beypazarı–abant

Sabah 06:00’ da Adana Havalimanı iç hatlar terminali THY kontuarı önünde buluşma, bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Ankara’ ya uçuyoruz. Ankara’ ya varışımızın ardından bizlere özel aracımıza yerleşerek Osmanlının izlerini taşıyan şirin ilçemiz, Beypazarı'na varıyoruz. İlk olarak İnözü Vadisi’ne gidiyor ve bu güzel vadi hakkında rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz. Kısa bir yolculuk yaptıktan sonra yemyeşil doğayla bütünleşmiş Beypazarı maden suyu fabrikası ziyaretimizle maden suyu ikramı alıyoruz. Beypazarı merkeze gelerek yöreye has telkari atölyelerinden birini geziyoruz. Gümüşleri görüp Beypazarı sodalarımızı yudumladıktan sonra yürüyüşe koyulup Beypazarı’nın dar sokakları arasında çevreyi tanımaya başlıyoruz. Suluhan, İncili Camii, Alâeddin Camii ve yöreye has eşyaların sergilenmiş olduğu Beypazarı Kültür Evi’ni görüyoruz. Yöresel öğle yemeğimizin ardından Beypazarı’na özgü yiyecekler ve eşyalar almak üzere serbest zaman alıyoruz. Suluhan'da havuç lokumuna, erişteye, Beypazarı Kurusu, cam üstüne ebru sanatı, tarhanaya kadar yöresel ürünlerin bulunduğu çarşılarda alış-veriş yapabilirsiniz. Serbest zamanımızın ardından Abant’ a hareket ediyoruz. Doğanın eşsiz yaratıcılığı ve ortaya çıkan muhteşem manzaraya şahit olmaya başlıyorsunuz. Öncelikle Abant Gölü çevresinde bir yürüyüşümüz olacak. Göl çevresindeki yürüyüşümüz esnasında hayatınız boyunca unutamayacağınız fotoğraf karelerini yakalayıp Gölcük Gölünde enfes bir yürüyüş ve meşhur fotoğrafımızı çektikten sonra Abant’ta konaklama. Geceleme otelimizde.

Destinasyon: Adana

2. Gün - Abant- Yedigöller

Muhteşem doğa manzarası seyrederek Yedigöller’e hareket ediyoruz. Çok güzel manzaralar eşliğinde Yedigöller’e varıyoruz. Yedigöller yüzeysel ve yer altı akışıyla birbirine bağlı, kuzeyden güneye doğru sıralanmış 7 adet gölden oluşmuştur. Sessiz ve sakin tabiatı, güzel manzaraları, farklı arazi şekilleri, şelaleleri, yürüyüş yolları, çeşitli cins ve türde bitki ve ağaçlarla süslü çevresiyle, mükemmel bir piknik, dinlenme, sakinlik, ferahlık, fotoğraf çekme, spor yapma, kamp çadır kurma yeridir. Çevre turunun ardından açık havada mangal keyfi yapıyoruz. Yemekten sonra Yedigöller’e adını veren 7 gölü; Sazlıgöl, İncegöl, Küçükgöl, Deringöl, Büyükgöl, Kurugöl ve Seringöl’ü görmek için yaklaşık 1,5 saat sürecek bir yürüyüşe çıkıyoruz. Tüm stres ve sıkıntılarınızı atıp adeta doğayla bütünleştiğiniz bu 1,5 saat hiç bitmesin isteyeceksiniz. Belirlediğimiz saatte keyifli anılarımız ve depoladığımız enerji ile Amasra’da bulunan otelimize hareket. Yol üzerinde bastonlarıyla ünlü Devrek’e gidiyoruz. Baston atölyelerinde üretim hakkında bilgileri aldıktan ve alışverişimizi yaptıktan sonra Amasra’ ya doğru yol alıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde...


3. Gün - Abant- Devrek- Amasra- Safranbolu

Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından adını mitolojiye göre bir Amazon Kraliçesinden, tarihsel anlatıma göre ise bir Pers Prensesinden alan Amasra’dayız. Boztepe olarak adlandırılan ada ile anakarayı birbirine bağlayan Kemere köprüsüne geçiyoruz. Bir müze kent olan Amasra’nın sokaklarında dolaşırken kilise camisini, şehir surlarını ve Ceneviz armalarını görerek tarihi boyunca Amasra’nın simgesi olmuş ahşap işlerinin günümüzde merkezi olan Çekiciler Çarşısına geliyoruz. Burada gezinti ve alışveriş için bir süre serbest zaman veriyoruz. Ardından Safranbolu’ya hareket. Fatih Sultan Mehmet’in ‘’ Lala Lala Çeşm-i Cihan(Dünya’nın Gözü)bu mu ola?’’ diyerek hayranlığını ifade ettiği Uyuyan Prenses lakaplı Amasra’ yı son kez tepeden görebileceğimiz Bakacak Tepesinde fotoğraf molamızdan sonra Safranbolu’ ya geçiyoruz. Yol üzerinde İnkaya Kanyonu üzerine konumlandırılan Meşhur Kristal Cam Teras’ ı ziyaret ediyoruz ve otelimize yerleşiyoruz ve geceleme otelimizde. Türkiye’nin en güzel yollarından biri olan Amasra-Safranbolu arasındaki 90 km’lik bu romantik yol özellikle bu mevsimde eski takvim yapraklarındaki rengarenk ağaçların sahte olmadığını size ispatlayacaktır. Ekim-Kasım takvim yaprakları hep bu coğrafyada çekilmiş fotoğraflardandır.


4. Gün - Safranbolu- Kastamonu

Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından Bektaşiliğin izlerinin hala görülebildiği ve bölgenin en eski köylerinden birisi olan Yörük Köyüne ulaşıyoruz. Köy içerisinde vereceğimiz serbest zamanda köy kahvesinde çaylarımızı yudumlayıp konakların arasında dolaşabileceğiz. Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan müze kent Safranbolu’ yu gezmeye başlıyoruz. İlk olarak panoramik olarak göreceğimiz Hükümet Konağı’nın ve Saat Kulesinin bulunduğu Kale Mevkiini Hıdırlık Tepesinden fotoğraflıyoruz. Buradan hiç bir evin diğerinin görüşünü kısıtlamadığı ve ne kadar düzenli bir şekilde konumlandırıldığını görebileceksiniz. Ardından Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek Yemeniciler, Semerciler, Manifaturacılar, Demirciler, Bakırcılar Çarşılarını, panoramik Cinci Hanı ve Hamamı, Köprülü Mehmet Paşa Camiini ve avlusundaki Güneş Saatini geziyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur Safranbolu’da en güzel gezi evi olan Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Tarihi kentin meşhur lokum dükkânında lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkânı veriyoruz ve Kastamonu’ya gidiyoruz. Kastamonu şehir turumuzda Şerife Bacı ve Atatürk Anıtı, Nasrullah Köprüsü, Nasrullah Meydanı ve Livapaşa Konağı, Münire Medresesi El Sanatları Çarşısını geziyoruz. Ardından Ankara’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz ve Esenboğa Havalimanına ulaşıyoruz. 23: 00 uçağı ile Adana’ ya uçuyoruz ve bir sonraki turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Destinasyon: Safranbolu

Fiyata Dahil Hizmetler

 • 1 Gece Abant’ta Vonabant Resort’ta Konaklama
 • 1 Gece Amasra Işıkaltın Otel’de Konaklama
 • 1 Gece Safranbolu Zalifre Otel’de Konaklama
 • Adana/ankara/adana Arasında Thy İle Ekonomi Sınıf Uçak Bileti.
 • Amasra Çeşmi Cihan Restorantta Mehşur Balık Salata Mönüsünden Oluşan Öğle Yemeği
 • Beypazarı’nda Yöresel Tatlardan Oluşan Öğle Yemeği
 • Grubumuza Özel Aracımız İle Gezi Boyunca Programdaki Tüm Transferler Ve Geziler
 • Otellerde Alınacak 3 Akşam Yemeği
 • Otellerde Alınacak 3 Sabah Kahvaltısı
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Kişisel Harcamalar
 • Müze Ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
 • Otellerdeki Ekstra Harcamalar

Önemli Notlar

 • Tatil Dükkanı veya rehber içerik aynı kalmak koşulu ile tur programında değişiklik yapabilir.